Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekelhelyezésnél ez döntő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekelhelyezésnél ez döntő ok lehet?

Figyelt kérdés

Elég sokáig benne voltam egy rossz házasságban. Többnyire a gyerekek miatt nem akartam válni,másrészt kényelmes volt házasságban élni. Magyarán hülye voltam, hagytam hogy csaljon, csicskának tekintsen, mert amúgy jól elvoltam a gyerekekkel abban az anyagi biztonságban ami általa volt. Most besokalltam, válni akarok. Ebben szerepe van annak is, hogy megismertem valakit. Nem miatta akarok elválni elsősorban, amúgy is régóta érett a gondolat, de sosem léptem. Ha vele nem is jön össze akkor sem akarom már ezt a házasságot. (Ő az első férfi akivel kapcsolatom volt a házasság alatt, míg a férjem folyamatosan csalt.)

A lényeg, hogy azt akarja, nála maradjanak a gyerekek. És fenyeget, hogy mivel pasi miatt mentem el, a bíróság neki ítéli a gyerekeket. És hogy neki több pénze van, a bíróság ezt is figyelembe fogja venni. Én most egy örökölt kétszobás lakásba költöztem be, szóval a nevemen van, de a gyerekeknek így nincs külön szobájuk (10 éves fiú, 8 éves lány). Míg a régi házunkban van nekik.

A kérdésem, hogy tényleg figyelembe veszi a bíróság ezeket a dolgokat. Tisztább lenne szakítani, és hagyni hogy lenyugodjon a férjem. Tudom, hogy nagyon szereti a gyerekeket, de ha nem "járattam volna le" a város előtt (kisváros, mindenki ismer minket) akkor nem hiszem hogy ragaszkodna ahhoz, hogy nála maradjanak.



2012. okt. 11. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha el tudod tartani a gyereket,akkor nem veszik el tőled.Nem a külön szobán múlik.
2012. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig nála dolgoztam, most 4 hónapja van másik munkám, de nem keresem magam halálra (130 ezer) ebből + gyerektartást azért el lehet tartani a gyerekeket szerintem. Plusz ha most mérges is nem hiszem hogy a gyerekeknek nem fog megvenni ezt-azt külön is.
2012. okt. 11. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert nincs külön szobájuk a gyerekeknek, még nem az apjuknak fogják ítélni őket. Ez egy átmeneti állapot, lehet, hogy pár hónap/év múlva lesz egy nagyobb lakásotok. Az apuka meg nyugodtan kérkedjen a bíróságon, hogy mennyit keres. Majd legalább több gyerektartást állapítanak meg.
2012. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit jelenleg tudsz nyújtani, az elég a gyerekeknek ahhoz, hogy normálisan el legyenek látva. Ebbe nem köthet bele az apa, föként ha eddig is te foglaljoztál a gyerekekkel leginkább.

Az, hogy van-e külsö kapcsolatod, a gyerektartásban nem játszik szerepet, kivéve ha a szexböl élsz azazpristituált vagy. Amig csak barátod van, ahhoz jogod van, és az sem sámit rossz pontnak, ha netán egymás UTÁN több lett volna.

Arra viszont számits, hogy a gyerekeket is megkérdezik, hogy kivel akarnának maradni.

A gyerektartást az apa jövedelme után állapitják meg, ez általábn 15 és 25% között van gyerekenként.


Viszont ha tényleg szereti a gyerekeket meg azok is öt, akkor a láthatást a helyedben nagyvonalúan szabályoznám, nem kicsinyeskednék ilyenben.

2012. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem akarok kicsinyeskedni a láthatást illetően. Mi ketten nagyon nem működünk jól, de a gyerekekre ezt nem akarom átvetíteni. Még ha per pillanat most ő meg is teszi.

A gyerekek velem szeretnének élni. Most is velem vannak fent a lakásban éjjelente hétköznap, hétvégenként az apjuknál.

2012. okt. 11. 11:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között esélye sincs, hogy a férjednél helyezzék el a gyereket, ne hagyd, hogy zsaroljon akármivel is.
2012. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyerektartással ne nagyon számolj, ha haragban váltok el, én 11 hónapja könyörgöm a bíróságnak, hogy állapítsa meg a gyerektartást, és semmi....
2012. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyerekek a te új lakhelyedre költöznek, akkor óvodát/iskolát kell váltaniuk? Ezt figyelembe veszik.

Meg azt is, hogy a költözés kiszakítja őket az otthonukból. Ez inkább lehet gond mint az új pasid.

2012. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kell emiatt iskolát váltaniuk. Gyerektartást ha nem is fizet míg le nem zárul a per, ha ruhákat és hasonlókat vesz nekik. Az iskolai dolgokat pedig én is ki tudom fizetni.
2012. okt. 11. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Max. azzal jöhet, hogy a gyerekeket kiszakítod a megszokott környezetükből. De emellett is kicsi az esélye, hogy nála helyezzék el őket. A bíróságok a mai napig nagyon anyapártiak, nagyon nyomós, komoly indokok, és jó ügyvéd kell hozzá, hogy az apának itéljék.
2012. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!