Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekeim névváltoztatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mézvirág kérdése:

Gyermekeim névváltoztatás válásután lehetséges?

Figyelt kérdés
Két kiskorú gyermekem vezetéknevét szeretném a saját nevemre változtatni,mivel az apjukkal semmilyen kapcsolatuk nincs.Lehetséges ez?
2012. szept. 26. 13:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%

Ha hivatalosan is ö az apa, akkor csak az apa beleegyezésével lehet megváltoztatni a gyerekek nevét.


De én a helyedben eleve nem venném el a gyerekektöl a nevüket...

2012. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem csak akkor lehet, hogy ha ő lemond róla és egy másik férfi örökbe fogadja őket. Nem a házasságtól lesz egy apa apa.
2012. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a gyerekeid majd felnőtt korukban szépen eldöntik, hogy mit akarnak... Jesszusom...
2012. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az apának lemondania róla, ez nem így megy.

Viszont a névváltoztatáshoz az apának is hozzá kell járulnia, mivel mindkét szülő jóváhagyása szükséges hozzá. Ha erre hajlandó, akkor természetesen viselheti a két gyerek a te vezetéknevedet.

2012. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%

"Nem kell az apának lemondania róla, ez nem így megy. "


De ki az a hülye férfi aki engedi, hogy a gyereke nevét egy válás miatt megváltoztassák. Szeretlek kisfiam, fizetem a gyerektartást utánad, de holnaptól nem Tóth Pistike hanem Kováts Pistike leszel.

2012. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem amíg nem ismerjük a körülményeket, addig felesleges véleményt formálni, ezer oka lehet annak, hogy a kérdező ezt szeretné.
2012. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 okoska31 ***** válasza:
63%

nem tudom pontosan, amit tudok:


- ha nem mondják még ki a válást, akkor is a férj nevét kapja a gyerek, ha biológiailag más az apa!!! (na, erre varrjatok gombot...)


- elvileg minden döntést a gyermek felügyeleti jogát gyakorló szülő hozhat meg.


Ha a váláskor közös felügyeletet határoztak meg, akkor esélytelen az apa nélkül.


Ha a kizárólagos felügyelet van meg, akkor is az első gondolat megléte miatt is szerintem kellene az apa....


de ezek csak érzések részemről.

azt egyébként én sem értem, hogy miért akarod a nevüket megváltoztatni? Ok, hogy nincs kapcsolatuk vele - persze, ha nagyon nem tetszik a név.:)

2012. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

"- elvileg minden döntést a gyermek felügyeleti jogát gyakorló szülő hozhat meg.


Ha a váláskor közös felügyeletet határoztak meg, akkor esélytelen az apa nélkül."


Ez tévedés. A LEGTÖBB döntést valóban a felügyeletet gyakorló szülő hozza meg, viszont a gyerek névviselése közös döntés kell hogy legyen. Ezt azért tudom, mert volt hasonló ügyem, és ügyvédtől kérdeztem meg, pontosan ugyanezt. Kicsit más helyzet volt, mi nem voltunk házasok, születésétől kezdve nem vett részt az apa a gyerek életében, de ragaszkodott hozzá, hogy az ő nevét viselje. Sajnos egy gyenge pillanatomban engedtem neki, ezért kapta a fiam az apja vezetéknevét. Amikor rájöttem, hogy ennek a világon semmi értelme nem volt, akkor már hiába fogtam a fejem, hogy miért egyeztem ebbe bele, nem lehetett visszacsinálni, az ügyvéd pedig világosan megmondta, és megmutatta a jogszabályt, ami kimondja, hogy ebben a kérdésben mindkét szülő egybehangzó döntése szükséges.

Később az anyakönyvi hivatalban is megkérdeztem, hogy mit lehet tenni, ott még annyit tettek hozzá, hogy amennyiben az apa ellen tiltó határozatot hoz a bíróság, akkor az ő hozzájárulása nélkül is megváltoztatható a gyerek neve. De tiltó határozatokkal nem dobálóznak csak úgy, ok nélkül, főleg nem akkor, ha eleve nem is keresi a kapcsolatot az apa a gyerekkel, hiszen akkor minek tiltani?

2012. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 okoska31 ***** válasza:

kedves utolsó.


ha én azt írom, hogy közös felügyelet esetén esélytelen az apa nélküli névváltoztatás, és valószínű az első általam írt gondolat miatt a kizárólagos felügyelet esetén sem fog menni,


majd Te leírod, hogy a gyerek név változása mindenképpen apás cucc...


AKKOR NÁLAM HOL VOLT A TÉVEDÉS??????:):))

2012. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert amit írtál, az logikailag nem függ össze, egyik nem indokolja a másikat. De nem kötekedni akartam, csupán pontosítani.
2012. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!