Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen névváltoztatás lehetség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen névváltoztatás lehetséges házasság után?

Figyelt kérdés
"Egyedi" nevet szeretnék magamnak! A vőlegényem neve Varga. A Vargáné elég általános. Az én vezetéknevem Boros. Lehetek ez után Varga B. Keretsztév.. ?
2010. febr. 16. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem lehetsz.


Amik közül választhatsz:


Kiss Pistáné

Kissné Nagy Mari

Kiss Pistáné Nagy Mari (életemben nem láttam még, aki így viselte volna a nevét)

Kiss Mari

Nagy Mari (tehát megtartod a lánykori neved)

Kiss-Nagy Mari

Nagy-Kiss Mari


Ennyi választási lehetőséged van, slussz-passz, ebből lehet válogatni.

2010. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát az nem tudom, hogy lehet-e Varga B. keresztnév de V. Boros lehet, azt tudom..

egyébként még ezeket ismerem:

Varga Béláné Boros Mária

Vargáné Boros Mária

Varga Mária


( bocsi a Béla meg Máriáért, csak muszáj volt valamilyen példát írnom)

2010. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Lehet.

Amúgy itt több verziót is találsz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

2010. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom,hogy így nem lehet rövödöteni,hogy B. Lehetsz kötőjeles,de inkább példákat írok:

Varga-Boros

Vargáné Boros

Varga Ferencné Boros

Varga Ferencné

Varga és a keresztneved

ezek a variációk a Ferencért pedig bocs,de így tudtam csak szemléltetni :)

Én biztos,hogy megtartom a leánykori nevem,nem kerül pénzbe kicserélni a papírokat és már megszoktam,szeretem, a gyerekek pedig úgyis a férjem nevét kapják.

2010. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Lehet.

Amúgy itt több verziót is találsz:"


Dehogy lehet! Olvass már utána a jogszabáyban, vagy legalább a Helyesírási Tanácsadó Szótár legfrissebb kiadásában...

2010. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2010. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És ha a vőlegény neve Varga Dávid, akkor Varga D. Keresztnév.. lehet? Egyébként köszi a válaszokat, de most csalódott vagyok... :(
2010. febr. 16. 17:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Parancsolj itt a törvény alkalmazd!

Milyen házassági nevet lehet választani?


Talán jobban követhető, ha egy példán levezetve tekintjük át a lehetőséget. Nézzük meg, hogy Kiss Gizella és Szabó István a házasságkötés után milyen nevek közül választhat.


A feleség a házasságkötés után választása szerint:


1. kizárólag a maga teljes nevét viseli (Kiss Gizella),

2. a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással (Szabó Istvánné),

3. a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja (Szabó Istvánné Kiss Gizella),

4. a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja (Szabóné Kiss Gizella), vagy

5. a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét (Szabó Gizella).


A férj a házasságkötés után:


1. kizárólag a maga teljes nevét viseli (Szabó István), vagy

2. a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét (Kiss István).


A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatják, hozzáfűzve a saját utónevüket (Szabó-Kiss István és Szabó-Kiss Gizella, illetve Kiss-Szabó István és Kiss-Szabó Gizella) .


A választás során a feleknek csak arra kell figyelniük, hogy:


1. csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét (tehát az nem lehetséges, hogy a feleséget Szabó Gizellának, a férjet pedig Kiss Istvánnak hívják), illetve

2. a házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet (ez akkor érdekes, ha valamelyik fél családi neve már eredetileg is kéttagú, például, ha a férjet Szabó-Kovács Istvánnak hívták volna, a feleség nem lehet Szabó-Kovács-Kiss Gizella) .

2010. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
a linkben van egy botorság. Nem lehet valaki Nagyné Nagy Mária .Akkor sem ha a férje vezetékneve "Nagy".De ez előttem író leírt mindent.
2010. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 199303 ***** válasza:
36%
lehet igen
2010. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!