Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság utáni névváltoztatás....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság utáni névváltoztatás. Ti milyen okmányokat cseréltetek le? Hol jelentettétek be az új nevet és mennyi idő után?

Figyelt kérdés
személyi, lakcímkártya, jogsi, TAJ, adókártya, bankkártya, biztosítás - mit hagytam ki?
2010. júl. 19. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
útlevél
2010. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Két és fél éve házasodtunk, még mindenem a régi, pedig változott a nevem.....Okmányiroda egyébként....
2010. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Okmányirodában, 2 hét után, mert azt mondták, hogy kb. ennyi idő alatt fut át a rendszeren (más városban házasodtunk, mint ahol élünk).

2010. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
30 munkanapon belül kell ezeket intézned; s ha megvannak a papírjaid, akkor kezdheted egyéb helyeken is bejelenteni az adatváltozást (munkahely, bankok, előfizetések, háziorvos stb.)
2010. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A törvény értelmében minderre 15 napod van.

Okmányirodán dolgozom

2010. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor miért mondták az anyakönyvi hiv-ban, hogy "ráér", de pár hónapon belül csináltassam meg? Szuper, ha az ember "hivatalosan" félretájékoztatják, hogy bizonyítsam?

Mellesleg én még az esküvő előtt kértem időpontot Bp-en, a kerületi okm.irodában, és 1 hónap múlvára kaptam időpontot, úgyhogy ezt ossza be valaki 15 napon belülre. Újabb 2 hét, mire kész lett, a többit most fogom intézni.


Kérdező, a gáz/villany/antenna/víz stb. szolgáltatóknál is jelezni kell az adatváltozást, valamint munkahelyen is, és ha van a neveden lakás, akkor a földhivatalban is.


Annak, aki 2 és fél év alatt nem intézte el: egyszer igazoltassanak, majd fizetheted a bírságot.

2010. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az okmányos vagyok

Azért mondják ,hogy ráér, mert ezt nem szokták ellenőrizni, ilyenért nincs bírság pl. A rendőr sem veszi el a forgalmit, mert nincs átírva az új névre, max azt mondja, hogy írasd át mihamarabb, de a következő rendőr is csak ezt fogja mondani 2 hónap múlva, mert ez nem figyelmeztetés. Nálunk akkor szokott gond lenni, ha lakossági parkolási engedélyt kér valaki és nem egyezik a nyilvántartásban lévő név az okmányokkal. Addig nem adunk matricát, amíg át nem íratja a viselt nevére. De máhol ez nem szokott gondot okozni.

2010. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
odébb van még nyilván, de akkor is gond lehet, ha oviba, suliba megy a gyerek, s nem egyeznek az adatok
2010. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. júl. 21. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!