Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nemrég tudtam meg, hogy megcsal a férjem. Válás esetén semmim sem maradna?
Főiskolára jártam,mikor megismerkedtünk,hamarosan jött a baba,így összeházasodtunk,és halasztottam. Elmentem dolgozni,de csak pár hónapot dolgoztam szülésig. Kaptam GYED-et 2 évig,ami a max. volt,tehát olyan 90 e körül volt havonta. A gyes letelte után 1 évig nem találtam munkát,befejeztem a főiskolát,kaptam munkanélkülit,és most dolgozom,mint közfoglalkoztatott 47ezerért...
Közben elkezdtünk építkezni,a ház majdnem kész,már csak 4 millió hiányzik a befejezéshez,a többit hitel nélkül építettük. A telek a férjem nevén van,de mindketten építtetők vagyunk.
A jelenlegi lakásba a bútorokat az esküvőn befolyt pénzből vettük,és van egy kocsink.
Nekem ebből semmi sem járna,mert kevés volt a jövedelmem,illetve nem lehetett félretett pénzem?
Köszönöm,ha segítetek...
Azért az egészen nem ugy van,hogy semi sem járna.
Ami mind a két fél nevére van irva azon feleztek.
Tudom menyire fáj az ilyen ha a másik félre lép,de azért mentsed ami menthetö ebben a kapcsolatban, mert a gyereknek is az apja,nem csak egy férj.
Most öszintén ha semmi nem járna akkor nem is válnál el a megcsalás ellenére?
Egyébként sokra tényleg ne számíts, de feltételezem nem nyerészkedni szeretnél a váláson.
Azt sem írtad, hogy a ház építésébe mennyit adtál bele? A GYED -et meg valószínüleg a saját és a gyermek fenntartására költötted.
ne haragudj, nem tudom mennyid maradna válás után, én az egyik hozzászólásra szeretnék reagálni.
Az, ha a férjed megcsal, bőven válóok, halott kapcsolat szerintem. Miért próbálná megmenteni a házasságukat, ha a férje félrelépett? És még a felesége mentse meg?! :) Nonszensz:) Az, csak a férj hibája, hogy épp a kamaty előtt, alatt nem gondolt a családjára... Én az ilyen apát (...), férjet kifosztanám. Bocsi, ez az igazság. Nagyon megalázó a megcsalás...
A házasság vagyonközösség, ami annyit jelent, hogy MINDEN, amit a házasság alatt szereztek, közös lesz. Ebbe beletartoznak a vagyontárgyak és a felvett hitelek is.
Ez alól kivétel, ha van házassági szerzödés.
Ami nem lesz SOHA közös, az az, ami valamelyik félnek már a házasság elött is a tulajdona volt, vagy amit a házasság alatt örökölt, illetve az ezek eladásá után az árából vett vagyontárgyak.
Viszont a különvagyonnak az a része, ami a házasság alatt keletkezett, már közös: pl. ha valamelyiknek van egy háza és ezt a házasság alatt felújitják, akkor a felújitási összeg fele jár a másiknak, illetve ha hitelre vette, akkor a házasság alatti törltesztés fele is jár annak, aki nem a tulajdonos.
Tehát a ti esetetekben a ház, bútorok, stb közös, függetlenül attól, hogy ki mennyit keresett. Ha a telek a házasságközés ELÖTT megvolt a férjednek, akkor az az övé, ha a házasság alatt vettétek, akkor közös.
Mellékesen, ha a házasság ALATT barmelyik félnek lesz "félretett" pénze, az annak ellenére közös, hogy csak az egyik fél nevére szól, illetve ha a saját fizetéséböl tette is félre.
A fele ház a tied, a vele adóssággal együtt. Házasságkötés után minden szerzemény és vagyon tárgy, pénz, jövedelem és teher (az adósság ide tartozik) közösnek számít és feleződik a válás során. A kocsi is felesben megy, a bútorok ára is, minden. Ezt hívják közös vagyonnak. Külön vagyonnak számít az, ami házassági szeződésbe van foglalva, mint külön vagyon vagy pl. amit a férjed kifejezetetten a szüleitől kapott.
Ha valamelyik felet sokkal több pénzzel támogatták a szülei, nagyszülője stb., és erről rendelkezik papírral, azaz tudja bizonyítani, hogy ő kapta, akkor ezt is külön vagyonnak szokták venni a válás során, de ezért már egy kicsit szumózni kell a bíróságon.
Ha a házasság helyrehozhatatlanul megromlott, akkor jobb elválni, mint kínlódni benne. A gyereknek is jobb, ha nyugodt a légkör és nincs csatazaj a szülei körül. A válás mindig megviseli őket, de a pokoli házasságban vergődő szülők még jobban.
Mikor vettétek a telket és miből?
A ház fele a tied, meg a hitel fele is. A bútorokat és a kocsit értékben szintén felezni kell az osztozkodásnál.
Ha a telket még a házasságkötés előtt vette a férjed, vagy az után, de igazolhatóan személyes ajándékként kapott pénzből, akkor a ház értékéből le kell vonni a telek értékét, és a különbség feleződik.
Nincs jelentősége, hogy ki mennyit keresett és mit csinált a házasság alatt.
Viszont ha elváltok és nálad marad a gyerek, akkor kérheted a kizárólagos lakáshasználatot, így a férjednek kell elköltözni a házból, de ez esetben neked többlethasználati díjat kell neki fizetned.
Először is,akkor is elválnék,ha nem kapnék semmit,de a fiam miatt azért nem mindegy... Mindenki gondoljon,amit akar,ettől még nem leszek pénzéhes.
A telek csak a férjem nevén van,de házasság alatt vettük.
Ez így szépen hangzik,hogy minden feleződik,kivétel az előző kommentekben felsoroltak,de hallottam már olyanról,hogy megbolygatták azt,hogy ki mennyit adott haza a házasság alatt,és a férj javára döntöttek,mert a feleség nem dolgozott.
Ezért érdeklődtem.
Az, hogy mi kinek a nevén van most majdnem mindegy.
A lényeg:
A házasság vagyonközösség is egyben. Vagyis a házasságotok napjától számítva MINDEN FILLÉR, amit te ÉS a FÉRJED megkerestetek az KÖZÖS.
Tehát ha a telket / házat / kocsit a csak a férjed házasságotok alatti keresetéből vettétek annak a fele akkor is a tied! Nem számít, hogy te mennyi pénzt kerestél.
A férjem munkahelye adott támogatást az építkezéshez,gondolom az is őt illeti csak meg.
Volt félretett pénze is,nekem semmim,mivel főiskolás voltam.
Tehát elég rosszul állok azt hiszem...
Hangsúlyozom,nem a nyerészkedés hajt,de valamiből meg kell majd élnem és eltartanom a fiamat. Mert Őt nem adom...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!