Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem birom tovább, de félek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem birom tovább, de félek az egyedül-anyaságtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy el kell-e válni ilyen szituációban, de nem birom már tovább. A párommal nem házasodtunk össze, de van egy 3 és fél éves kislányunk. Nagyon megromlott a kapcsolatunk, leginkább azért, mert egyáltalán nem vesz részt a családi életben. Mindig sokáig alszik, ha a gyerek és én már fent ugrálunk, akkor is, ha a szüleimnél vagyunk, ő lefekszik alaudni vagy kivisz minket anyuékhoz és hazajön aludni. Munka után, ha hazajön, elmegy wc-re, cigizik egyet, aztán elmegy aludni. Én meg azt veszem csak észre, hogy mindig és mindig egyedül csak én vagyok a kislányommal (ezt már megszoktam, csak fáj, hogy mi soha nem vagyunk együtt). Sokat beszélgettem vele, de nem változott semmi. Más apukák is fáradtak, mégis tudnak biciklizni a gyerekükkel, játszani. Én nem azt mondom, hogy nem feküdhet le, mert fáradt, de nálunk bárki megkérdezi, hogy hol van a párod, nem tudok mást mondani, mint hogy fent van, alszik. Ha meg nem alszik, én annyira mérges vagyok már, hogy sokszor összeszólalkozunk. Nincs is már semmi közöttünk, ez a hónap is úgy múlt el, hogy a kislányom a mamánál aludt egy hétig, akkor a párom inkább kiment anyukájáékhoz esténként aludni, mert ott nem kell senkivel sem foglalkoznia, nem "piszkálja" senki. Szex és ölelés már régóta nincs közöttünk. Én 34 éves vagyok, ő meg 36 éves. De ha elválunk, akkor a kislányom nagyon egyedül lesz, nem lesz élet itthon. Rokonaink sincsenek, testvére sem lesz vagy nem tudom hogyan. Egy fizetésből meg hogyan tartom el? Meddig lesz fizetésem? Pedig nem birom már tovább. Sokszor arrogánsan beszél velem, semmit nem tudunk megbeszélni. Mit tegyek???
2012. aug. 25. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú nagyon megromlott kettőtök közt a viszony. Tartalmas életet él a drága, fekszik-kel. Az én férjem is fáradt, de azért egy órácskát tud a kisfiára szakítani! Véleményem a következő: mérlegelned kell, hogy vagy maradsz fiatalon, szex és törődés nélkül egy olyan férfi mellett aki semmibe sem néz, vagy vállalod azt hogy egyedül, szabadon felneveled a kislányod, és ezzel megadod az esélyt magadnak, hogy találsz olyan férfit magad mellé, aki szeret, és nőként néz rád. Ne haragudj, de ha a párod szerelmes lenne, fontos lenne neki, hogy hogy érzed magad mellette. De úgy látom jobb neki elmenni anyukához....

Egy utolsó próbát még tennék, hogy beszéljek vele, de ha nem mond semmit, ill. szerinte így minden jó, akkor kimondanám a végszót, és kész. Sok sikert hozzá! Ne félj az egyedülléttől, még mindig jobb mint a társas magány!

2012. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Uram Atyám! Ezt a sok alvást még olvasni is rossz volt. Hogy tudtál egy ilyen tutyimutyi alakkal összejönni? Ez nem férfi...
2012. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
: ) Akkor még nem volt tutyimutyi, de azért azt észrevettem, hogy ebéd után neki mindig le kell feküdnie, csak a számitógép és a motorozás a mindene vagy a szerelés. Vagy ha fent van, akkor meg filmet néz. Vagy azért nem beszélgetünk, mert alszik, vagy azért nem, mert a fején van a fülhallgató. Vagy nincs otthon, mert neki ki kell menekülnie az anyjáékhoz, mert ott tud szerelni, nem kell senkivel sem foglalkoznia. : ((
2012. aug. 25. 15:15
 4/15 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy nem pont a kérdésedre válaszolok, megteszi más..

de nincs valami egészségügyi baja, hogy ennyit alszik és ilyen fáradékony? elhízott?

2012. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, elhizott, a luastaságtól. Én tudom, hogy komoly munkája van, megértem, megérteném, ha arányban lenne az a sok alvás a családjával történő foglalkozással. De nagyon elcsúsztak itt az arányok és ha valamit kellene csinálni, vagy menni valahová, arrogánsan morog, nincs sok kedve hozzá. Ő ilyen. Ha lehet ezt betegségnek hivni, akkor beteg.
2012. aug. 25. 15:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt mondod az tart vissza, hogy a kislányod egyedül lenne és nem lenne élet otthon. Nos, most tán másképp van? A leírtak alapján a gyerek észre sem veszi az apja jelenlétét. A pali meg ha otthon van, az alváson kívül mást nem csinál. Szóval mi hiányozna, ha eltűnne? A horkolása esetleg. Mert a beszámoló alapján mást nem tesz hozzá semmihez sem.
2012. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, a fizikai ottléte. Meg néha-néha megfordul a lakásban, ha odakönyörgöm az ebédlőasztalhoz, akkor odajön enni, aztán kész. Néha néha szól hozzá. Meg nagy könyörgések árán elmegyünk együtt a boltba, azt szereti a kislányom. Hát ezek talán hiányoznának neki, azt hiszem. Nekem meg egy igazi társ, meg a fizetése (mármint a jelenlegi páromé). Na jó, ez most nem volt szép.
2012. aug. 25. 16:05
 8/15 A kérdező kommentje:
Most például egy hét után hozta haza a kislányunkat a gödi mamától, ahol ő is kint volt, és most, hogy elvitte haza a mamát, még mondta, hogy lehet, hogy kint maradok egy kicsit anyuéknál, pihenek egy kicsit, aztán jövök. Tehát egy hete nem volt együtt a család és ő kimegy az anyjáékhoz aludni. Kb. 8 lesz, mire kipiheni magát, a nap elmegy és én megint egyedül voltam a kislánnyal. Nem mintha félnék tőle, de szomorúsággal tölt el ez az egész. Anyósom meg gyűlöl, mert nem hagyom élni, pihenni a fiát. Nem is járnak már hozzánk, meg a sógornőmék sem, mert mind egy követ fújnak. Szegény ember, nem aludhat folyton-folyvást.
2012. aug. 25. 16:08
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Az én férjem is, mindig alszik, kivéve, ha vadászik, horgászik, vagy dolgozik. Rettenetesen idegesítő tud lenni, az én nyakamon két gyerek van. Kezdem megszokni, megpróbálom megszeretni az egyedüllétet. Amúgy nem rossz. Évek alatt meg lehet szokni. Ha nincs itt, nincs aki kaffogjon, és utasítgasson. Az elváláson azért nem gondolkodom, mert az ismeretségi körömben, a gyerekek mindig rosszul jártak, egy másik apával. Persze vannak kivételek. Nem iszik, nem verekszik, nem csalt meg. Ez nekem elég. Nincsenek rózsaszínű álmaim. Egyedül sokkal rosszabb, a gyereknek is. Más dolog az, ha iszik, verekszik, vagy megcsal.
2012. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

A férjed azért alszik folyton, mert valószínűleg belemenekül a problémák elől az alvásba. Valószínűleg iszonyúan depressziós, és nem lusta.


Mennyit foglalkozol vele, mennyit törődsz vele, és mennyire tapadsz a három és fél éves kislányodra? Miért nincs köztetek szex? Miért nincs testvére a gyereknek?


Párterápia volna a legjobb, mielőtt elválsz, hidd el, de a férjednek mindneképpen egy pszichiáter. Kőkemény depressziót sejtek a héttérben nála. Nagyon jó volna ezt minél előbb kezelni.

2012. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!