Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek, ha jogerős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha jogerős ítélet után 2 hónappal nem adta át volt párom a gyermekünket, akit nekem ítélt a bíróság? Bírósági végrehajtó elől bujkál, gyermekkel semmi kapcsolatot nem tudunk teremteni. Mindössze 2,5éves, ő még jelentkezni sem tud?

Figyelt kérdés

Kérem csak az adjon tanácsot,aki komolyan tudna segíteni,ötletelést nem kérek,azok a hozzászólások nem segítenek a gyermekemen.

Köszönöm,ha tudnátok segíteni!


2012. júl. 29. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
A bírói végzéssel rendőrséghez fordulni,és bejelenteni a gyermek rablást.
2012. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. A rendőrséghez nem csak a végrehajtó fordulhat körözés elrendeléséért? Azt tudom,hogy az eltűnést én is bejelenthetem,de ha egy igazoltatás után jelentkezik a rendőrségen a szülő,hogy itt vagyok és bemutat egy lakcímkártyát,azzal megelégszik a rendőrség.Sajnos ezt eljátszották a per során a láthatásokkal is.Ettől még a végrehajtó nem fogja megtalálni másnap sem. Ez valóban gyermekrablás?
2012. júl. 29. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan törvényi tényállás jelenleg nincs, hogy gyerekrablás. Viszont ez kimeríti a kiskorú elhelyezésének megváltoztatása törvényi tényállását (Btk. 194. §), tehát nyugodtan fordulhatsz a rendőrséghez. A feljelentéshez mellékeld a bírósági határozat másolatát, és elrendelik a nyomozást.
2012. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezt teszem.
2012. júl. 29. 15:35
 5/5 anonim válasza:

Rendőri közreműködéssel kikényszeríthető a gyermek átadása. Ez egyébként láthatások alkalmával is így van, amikor kapcsolattartásra nem akarja valaki odaadni a gyermeket a másik szülőnek.

Aki jogellenesen tartja magánál a gyermeket, az ellen gyermek kiadása iránt pert indíthatsz. Lásd: Legfelsőbb Bíróság 17. és 24. számú Irányelve

2012. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!