Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikortól kell fizetni gyerekta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól kell fizetni gyerektartást? Onnantól, mikor a válást kimondták vagy onnantól, mikor beadja egyik fél a válást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikortól elhagytad a családodat, vagy mikortól az asszonynak (vagy esetleg a férfinak) egyedül kell a gyerekre mindent fizetnie.
2009. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Normális lelkiismeretes ember fejében meg sem fordul,hogy ne akarja a gyerekét tisztességesen eltartani.Ha külön éltek akkor a gyerektől külön élő szülőnek attól kezdve ahogy megszűnt az anyagi életközösség a gyereke után tartásdíjat kell fizetni.Ehhez nem kell válás,ez két külön dolog.De mégis milyen kérdés ez?Milyen szülő vagy te?Szereted egyáltalán a gyerekedet,vagy Őt is exnek tekinted a válás után?

Bocsi,hogy így írtam,de annyira felháborítóak ezek a gyerekekkel kapcsolatos kérdések,amikor ki akarja húzni egyik szülő magát a felelősség alól,hogy nagyon.

Jó érzésű embernek jó szülőnek a gyereke a gyerekei a legfontosabbak az életében,és minden áron gondoskodik róluk önszántából is nem kell kényszeríteni.

2009. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha a férjem elköltözik, onnantól fizetnie kell? És mennyit?
2009. júl. 9. 19:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Én az anya vagyok és velem marad a gyerek. És a férjem nem akar fizetni. Holnap adom be a válást.
2009. júl. 9. 19:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg felháborító, amit csinál. Azért is válok, mert ilyen "ember".
2009. júl. 9. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
sajnos ebben az esetben ha nem fizet a válás kimondásáig, addig semmit nem tehetsz. Ha kimondták a válást és még midnig nem fizet, akkor levonják a fizetéséböl, ha lesz bejelentett munkája.
2009. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó amit írt nem igaz.Gyerektartási pert lehet indítani külön is,semmi köze a váláshoz.De ha mégsem fizet az ítélet meghozataláig,fél évre visszamenőleg lehet követelni.

Add be a gyt-i kérelmet is.Én évekig nem voltam elválva,mégis megítélték.

Undorító egy alak lehet a férjed ha a gyerekéről sem akar gondoskodni.Sajnálom,hogy ilyen alakot fogtál ki,ez mindent elmond róla.

2009. júl. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
A bíróság a bontóperben a gyermek tartásáról hivatalosan is köteles dönteni, így a gyerektartás akkortól válik esedékessé, amint a bíróság ítélete jogerőre emelkedett-általában igen amikor kimondják a válást. Önkéntes fizetés esetén akkor fizet és annyit amennyit kedve tartja.
2009. júl. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerektartási kérelmet beadod és, ha igazolni tudod, hogy a férjed, mikor hagyta el a gyereket, akkor visszamenőleg legfeljebb 6 hónapig is kérheted a gyerektartást. Nem csak attól a naptól, amikor megállapitják, hogy mennyit kell majd neki fizetni. 1 gyerek után általában a nettó fizetésének a 20 -át. Kérhetsz minimum összeget is.
2009. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!