Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, ha apám fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Shopgames kérdése:

Mit tegyek, ha apám fel akarja jelenteni anyámat? Bővebben:

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok.A szüleim 5 éve elváltak.Most,hogy le tudjak érettségizni(már leérettségiztem),anyához költöztem 2 hónapra,mert a júliust neki ítélte a bíróság,hogy egész júliusban ott leszünk.Na most anyának fizetnie kell a gyerektartást utánam és az öcsém után.Mivel anyának kevés a fizetése,ezért 1 hónapot késett,amit apa most KÖVETEL.Mi 10-én menni akarunk Szerbiába,és ezért anya most nem tudja apának kifizetni a 24000 Ft-t.Apa ezért fel akarja jelenteni anyát,akivel egyetértünk abban,hogy nála kéne laknom(mármint anyánál).

2012. júl. 3. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem 18.év után nem kell gyerektartást fizetni, és gyakorlatilag felnőtt vagy ott tartózkodsz ahol akarsz
2012. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell már...
2012. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amíg tanul, kell fizetni. Nem is ez a kérdés.

Adjatok be kérelmet, hogy odaköltözöl, és ha megtetted, akkor nem kell apádnak utánad fizetnie. De ha az öcséd apádnál marad, után igen.És miért nem tudsz apádra hatni, hogy várjon?

Ott valami más is van.

De ezek rengeteg időbe telnek, viszont, ha nem fizet, azt rossz néven veszi majd a bíróság.

Kérjen kölcsön.

2012. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a Bíróság megítélte,hogy anyukádnak fizetni kell a tartásdíjat,akkor jogos apukád követelése. Nem csak a férfiak kötelesek fizetni,hanem ilyen esetben a nők is.

Ha anyukádnál akarsz lakni,akkor kérjétek a Bíróságnál a gyerekelhelyezés megváltoztatását. Ennek csak akkor van értelme,ha továbbtanulsz,mert 18 évesen nem köteles egyikük sem eltartani.

2012. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyerektartás addig kell fizetni, amíg a gyerek tanul. Maximum 24 éves korig??? Ezt én sem tudom pontosan:S
2012. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért nem tudok apára hatni,mert nem törődik velem,neki én csak egy házvezetőnőnek kellek,és 12000 Ft plusz vagyok neki.
2012. júl. 3. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:
azt azért megkérdezhetem, hogy ha édesapukád ennyire rossz ember mint ahogy leírtad akkor anno miért ítélt neki titeket a bíróság?
2012. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18 felett már nem gyerektartás van, hanem rokontartás, ami sokkal kevésbé szigorú, mint a gyerektartás, így egy esetleges elmaradás sem minősül kiskorú veszélyeztésének, mert már nem kiskorú az illető.

Szerintem édesanyád küldjön egy levelet, hogy anyagi nehézségei miatt késve tud csak fizetni.

Viszont a tartásdíj és a láthatás nem függ össze, az egyik nem teljesülése esetén a másik még ugyanúgy kötelező. Viszont ha elmúltál 18, akkor oda és akkor mész, amikor akarsz.

2012. júl. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!