Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kiskorú veszélyeztetése?!?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiskorú veszélyeztetése?!? Avagy mindenki lefizethető-e?

Figyelt kérdés

Egyik éjszaka a munkából hazaérve észrevettem, hogy a feleségem "festi" a lakást, és a járólap is össze-vissza van "pamacsolva". A számonkérés kiabálássá fajult, amire az 1 éves gyerekünk is felébredt, akinek keze-lába-arca-szája is festékes volt. Kihivattam az orvost, aki a gyereket és az alkohol befolyás alatti feleségemet is bevitette a kórházba. Szerencsére a gyerekkel nem történt semmi gond, a feleségem viszont letiltott mindenféle információt az állapotáról - még nekem is. 3 hét után kiengedték, azóta a gyerek vele van, de nem értem, hogy a kórház miért nem indított kiskorú veszélyeztetése okkal ellene eljárást.

Válni akarunk - de mivel házasok vagyunk - így csak a bíróság választhat el minket, de ő előbb a gyámügyre ment a gyerekláthatás szabályozása miatt.

Annyi érdekes dolog van, amire nem kapok választ: vajon ennyi embert le lehet fizetni?


- A gyámügy hogy dönthet gyerekelhelyezésről, ha még el sem váltunk? Nem kellene először elválnunk?

- A kórháznak nem kellett volna eljárást indítani, és hogy tudom meg hogy miért nem indítottak ellene eljárást?

-Ragaszkodhatok a gyámügyön hogy vizsgálják ki: alkalmas-e a feleségem a gyereknevelésre?


2009. júl. 8. 16:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

A gyámügy semiképp nem dönthet csak úgy a gyermekelhelyezésről (bizonyos feltételek esetén igen, de akkor is bíróságnál azonnal meg kell indítania az eljárást), ez a bíróság hatáskörébe tartozik.

A kórház pedig azért nem tett feljelentést, mert ez így önmagában nem kiskorú veszélyeztetése, meg először is maximum a családvédelmi szolgálatot vagy egyéb szervet szokás tájékoztatni. Egyáltalán ott tudtak róla, hogy a feleség ittas állapotban volt(itt is azért ha néha este egy-két pohár bort megiszik nem hiszem, hogy elítélendő)? mert ha nem akkor az csak, hogy festékes lett a gyerek, hát önmagában semmi.

A feleséged biztos járt a gyámhatóságnál? erősen kétlem... ott nem hoznak csak úgy röptébe ilyen határozatot... Ad be a bíróságon a válást ha tényleg el akartok válni, és ott elő kell adni, ha az anya tényleg veszélyezteti a gyereket és kérni kell, hogy nálad helyezzék el.

2009. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mielőtt az orvis beszállíttatta a feleségemet a pszichiátriára, akkor ő is felelősségre vonta a történtekről, de nem válaszolt semmit. Ittas volt. Ő volt otthon a kettő gyerekkel, rá volt bízva mindkettő. A higítós üveg is ott állt lecsavart kupakkal, ahol a gyerek összemázolta a járólapot a kis mancsaival.
2009. júl. 8. 17:12
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Jézusom! ezt olvasni is rossz volt. de hogy lehet, hogy a gyerek nála van? Most akkor ti külön éltek, vagy együtt, vagy hogyan? ő most hol lakik? pszichiátriára szállították a feleségedet? onnan azért csak úgy ki sem engedhették volna.

annyit tudsz tenni, hogy a családvédelmiseknél bejelented, hogy a feleséged véleményed szerint nem alkalmas a gyermeknevelésre, és kéred a kivizsgálást. Majd a bíróságon azonnal megindíttatod a gyerekelhelyezési pert, akár elváltatok, akár nem, hivatkozva arra, hogy az anya alkalmatlan a gyereknevelésre. Az alapján ami írsz, otthon van gyesen, szal nem hiszem, hogy annyi pénz van a zsebében, hogy ő bármilyen hivatalos személyt csak úgy megvesztegessen!

2009. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Amikor 3 hét után kijött a kórházból, akkor a gyereket a bölcsödéből már ő vitte el. Most az anyukájánál laknak. Pénzük van. Sok. A baj az, hogy a nagyobbik gyereket 9 éve nevelem én nem kis munkával: 9 éve harcolok a csőlátású gyámügyes öreglányok ellen. Más is: [link]
2009. júl. 8. 17:25
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

én megpróbálnék beszélni a pszichiátrián a volt kezelőorvosával. vagy a háziorvosával, vagy valakivel. nem igaz, hogy sehol nem férsz hozzá egy papírhoz, hogy alkoholizmussal kezelték 3 hétig! próbálj megmozgatni minden követ. mert amíg erről nem tudsz papírt lebegtetni ,addig a bíróság anyapárti. főleg, hogy sok a pénz, így megteheti, hogy otthon maradjon a gyerekkel, ami sokat jelent egy anyapárti bírónál azzal szemben, hogy te kénytelen vagy dolgozni, és amellett ellátni a gyereket. Hát kitartás a harchoz, nem könnyű az biztos!!!

Egy 10 hós kisfiú anyukája

2009. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Semmiféle információt nem közölhettek velem a kórházban. Sőt, mikor megkérdeztem a kezelőorvosát, hogy kb mikorra várhatom hogy kijön a feleségem, akkor közölte hogy nem tudja, de ha tudná sem mondaná meg, mert nekem ehhez semmi közöm. Egy alkalommal ültünk le hármasban, de az orvos ahelyett hogy az én verziómat is meghallgatta volna, ahelyett csak engem szapult, no meg hogy mindennek én vagyok az oka. Amúgy elég rossz véleménye van sokaknak erről az orvosról (is).
2009. júl. 8. 17:41
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

talán inkább a feleséged segítségre szorulna, nem?

javíts ki, ha nem így van...

2009. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Akkor még ezekszerint együtt éltetek. Azért vitette az orvos a feleségedet kórházba, mert ivott és festett és aztán összevesztetek?Mert ccsak azután, hogy a gyerek fölébredt hívtál orvost. Csupán részegségért bevitette? Miért nem ápoltad te? Miért nem kérdezted, hogy miért ivott? Lehetett idegösszeroppanása azért mert egyszer ittas volt amikor hazaértél, nem feltétlen alkoholista. Nekem ez így kevés. Akkor este nem túloztad el a reakciódat? Ebből nekem egyátalán nem látszik, hogy feleséged alkalmatlan lenne a gyerek nevelésre. Minden szülő követ el kisebb-nagyobb hibát. Inkább tedd össze a kezed, hogy nem lett baj. Miért is lett volna? Kissé festékesen, de a gyerekek aludtak, édesen amég föl nem kiabáltátok őket.
2009. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Szomorú történet:(
2009. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8%
Az!
2009. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!