Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők ti hogy oldjátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők ti hogy oldjátok meg a közös gyerek ballagását, esküvőjét?

Figyelt kérdés
Nem az anyagi részre gondolok, hanem,arra,hogy hogy zajlik? Mi a volt férjemmel nem vagyunk baráti viszonyban és mindkettőnknek van már új párunk+ újabb gyerekek. A fiam jövőre ballag és már most feltette a kérdést,hogy lesz megoldva? Mert az furcsa lenne még neki is,ha mindannyian együtt lennénk azt mondta. Hát nekem is az lenne,de a gyerek miatt kibírnám.

2012. jún. 25. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, hogy én jóban vagyok a volt férjemmel, és a feleségével, ők pedig az enyémmel. Teljesen normális ez így. Minek köpködni egymásra? Főleg, ha közös gyerek is van?
2012. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
a sulis ceremóniára eljött mindkét szülő,odaddták a virágot,és az apa haza mennt.Külön menntek étterembe,külön tartotta mindkét szülővel.Igy nemlett konfliktus,feszültség.igy a legjobb.
2012. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ez így alakult, ebben mindannyian hibásak vagyunk, de ez nem egy egyedi eset! Sok elvált szülő nincs jóban!
2012. jún. 25. 21:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi úgy,hogy az alkoholista apám tönkre tesz mindent. A szalagavatómra lehet nem hívom meg.
2012. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Az becsülendő dolog a részedről, hogy nem zavarna, ha az exed is jelen lenne. Ha ez neki sem gond, akkor legyetek csak ott mindketten.

Azonban ha az új párok miatt lenne feszültség, akkor őket nem illendő elvinni az eseményre. Kivéve ha a gyerek ragaszkodik valamelyikükhöz. Vagy mindkettejükhöz.


Esküvőnél csak az ültetés gáz. Ugye a főasztalnál kéne, hogy üljön az anya meg az apa. És az új partnerek nélkül. Hacsak nem szülőjeként szereti a gyerek őket.

Én a gyerek helyében, ha nem sokat jelentenének nekem a szüleim új partnerei, és ők (a szüleim) nem lennének hajlandóak az új partnerük nélkül ketten egymás mellett ülni, egyiküket sem tenném a főasztalhoz. Hiszen a főasztalnál nincs helye az új partnernek. Csak a tanúm ülne mellettem.

2012. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A közös gyerek érdekében érdemes lenne elásni a csatabárdot. Ballagási ebédet még tarthat a két szülő külön-külön de két lakodalmat csak nem kellene... Nálunk két ballagás volt már. A férjem első házasságából származó lányának ballagása után közösen mentünk étterembe. Az én lányom esetében némi logisztikai gond is felmerült, mert mi, a volt férjem illetve a nagyszülők 3 különböző településen élünk amik egymástól több száz kilométerre vannak. Kapcsolatunk teljesen normális így teljesen természetes volt, hogy meghívjuk őket magunkhoz.
2012. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem azt írom,hogy nem zavarna,csak kibírnám a gyerek miatt. Viszont a párommal nem tenném meg azt,hogy Ő ne jöjjön el, végül is attól,hogy nem a párom az édesapja még hozzájárult ahhoz,hogy idáig eljusson a gyerekem. És ezt a volt férjem párjával sem tenném meg, hiszen amit a volt férjem kifizet gyerektartásra és egyéb dolgokra az a közös pénzükből van. Vagy mikor láthatáson van a fiam,akkor rá is főz, szóval szerintem gusztustalan lenne,ha őket kihagynánk. Csak a fiam dobta fel most ezt a kérdést és ahogy belegondoltam tényleg elég furcsa helyzet.
2012. jún. 25. 21:54
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
A gyerek érdekét kell nézni... csak ezt sok szülő elfelejti..
2012. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

Hát, jah, nem jó elvált szülő gyerekének lenni...

Meg kéne kérdezni az új partnereket is, hogy ők egyáltalán el akarnak-e menni a ballagásra. Mert sokszor érzelmileg nem áll közel egymáshoz a gyerek, és a "mostohák". Tehát lehet, hogy őket nem is érdekelné egy ilyen esemény, meg a gyerek sem ragaszkodik hozzájuk.


Az is más, hogy ha anyagilag a te új párod segíti a gyerekeidet. Ez nehéz helyzet, mert pénzen nem lehet érzelmeket megvásárolni, persze lehet, hogy ez nem is cél, csak ugye ilyenkor hogy mondja azt az ember, hogy ne gyere? Tehát ezzel úgymond megvette magának a "helyjegyet" a ballagásra a párod (férjed?). Ha el akar menni, nem lehet neki nemet mondani.


A másik oldalról azonban, ahol az új élettárs főz a gyereknek is, hát, most erre mit lehet mondani, ez nem olyan nagy cucc. Vállalta a kapcsolatot egy gyerekes férfival. Az már más kérdés, hogy úgy van elosztva náluk a házimunka, hogy csak a nő végzi. Ha nem így lenne, akkor a gyerek apja is főzne sokszor, az új társ pedig nem mondhatná, hogy ő micsoda szívességeket tesz a párja gyerekének. Így mondhatja. De erről nem ti tehettek, nem róható fel nektek az ő plusz munkája, ha önként végzi.

Pénz dolgában is ugyanez, az új élettársnak csak azt kell tudomásul vennie, hogy a párjának x összeggel kevesebb a fizetése, neki nem kell, nem kéne költenie a gyerekre, aki nem az övé.

2012. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így látom. Én értékelem a páromban is és a volt férjem párjában is, hogy nem "mostohaként" tekintenek a gyerekre. Pl a volt férjem párja több versenyét (karate) nézte meg a fiamnak, mint a volt férjem. Vagy ha náluk volt a gyerek,akkor ő ápolta,ha épp megbetegedett,nem pedig a volt férjem. Az én párom is sokat tett érte és nem csak anyagilag. Amúgy a fiam mindkettőjükkel baráti viszonyban van.
2012. jún. 25. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!