Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felnőtt emberként feldolgoztát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt emberként feldolgoztátok azt, hogy az apátok, vagy anyátok elhagyott? Ti is érzitek hogy valami nem stimmel, vagy túl tudtátok tenni magatokat ezen?

Figyelt kérdés
engem 2 éves koromban hagyott el apám, anyám egyedül nevelt, és 34 évesen is bizonytalanság érzéssel, elhagyatottsággal küzdök. Szorongásaim vannak, és félek, úgy érzem soha nem vagyok biztonságban. Ti mit éreztek akik csonka családban nőttetek fel?

2012. jún. 23. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Javaslom menj el családállításra, nagyon érdekes és sokat segít. Nem vesztel vele semmit csak 5000 forintot.
2012. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy érzem magam,nem érzem biztonságban az életem és nem merek nyitni a fiúk felé,félek,h nem kellek nekik sem.21l
2012. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok, engem 3 évesen hagyott ott apám. Nem másik nő miatt, csak még "bulizni" akart..30 évesen. Most 50 évesen ott tart, hogy se barátai, se családja, se semmije, még lakása sincs. De én akkor sem bocsátanék meg neki, ha térden állva könyörögne.

23/L

2012. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Minket anyukánk hagyott el, de őszintén szólva, apukánk olyan szépen, szeretetben nevelt, hogy egyikünknek sem volt soha semmi baja.

Most sem különösebben zavar a dolog.

2012. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Némileg hasonlóan vagyok, az én apám 6 éves koromban hagyott ott. Az biztos, hogy így sokkal nehezebb minden.

Szerintem attól is függ, hogy a megmaradó szülő mennyire tudja átvenni a másik szerepét, például sugároz-e magabiztosságot, amit a gyerek át tud venni. Hát az én anyám nem sugárzott. Még most is bosszant, ha tőlem kérdezi meg, hogy bizonyos dolgokat hogyan intézzen el, vagy mit csináljon. Mert én meg tőle várom el, hogy legyen határozott és magabiztos a saját dolgait illetően, hogy jó példát mutasson és valamennyire fel tudjak rá nézni.

32F

2012. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ebben a helyzetben, de a vőlegényem sajnos igen. Őt 2 éves korában elhagyta anyja-apja. Anyucinak új férj, apucinak új feleség, és az új családokba a párom "nem fért bele". Az apai nagyszülők nevelték. Anyját 14 éves korában látta utoljára, pedig egy községben lakunk. Most 28 éves. Onnan tudom, hogy mennyire bántja a dolog, hogy iszonyatosan érzékeny és szeretet éhes. Nagyon de nagyon kell őt szeretni, ha nem kap annyi törődést, amennyit ő szeretne, akkor teljesen összetörik. És fél attól, hogy újra elhagyják őt(ez esetben én) Próbálja leküzdeni ezt a fájdalmat, de nem megy neki. Azt mondta, hogy még soha nem kapott annyi szeretet, mint tőlem és az én szüleimtől. :( Ezért anyumra saját anyjaként tekint. Szintúgy apámra saját apjaként. Én nem tudom milyen érzés, de kívülről szörnyűnek látszik. :(
2012. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ennyit arról a téveszméről, hogy a gyerekeket nem viseli meg a válás... annyit mondogatják ezt újabban, hogy már kezdtem abnormálisnak hinni magam, amiért engem annak idején igenis megviselt: akkoriban hónapokig sírtam, mindig aput vártam... Felnőve sosem éreztem magam biztonságban, mindenkinek bizonyítani akartam, mindenkinek a kedvében akartam járni, már majdnem 30 voltam, mire rájöttem, hogy azért lehet ez a kényszeres "mindenki szeressen engem" érzés bennem, mert kiskoromban (és talán azóta is) úgy gondoltam, hogy valami komoly baj lehet velem, engem nem lehet szeretni, ha még a saját apukám is elhagyott.
2012. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Valahol tudat alatt talán apám tehet róla, hogy túl ragaszkodó és birtokló vagyok, de mióta erre rájöttem, azóta tudok ezzel foglalkozni.

Ettől függetlenül nem támogatom, hogy egy pár csak a gyerekei miatt maradjon együtt. Főleg ha a vége az, hogy felnőtt korában az ilyesmi helyett azt írja, hogy "bárcsak a szüleim elváltak volna".

2012. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy jobaratom van eppen ebben a helyzetben. Ot eves volt, amikor az apja lelepett, az anyja par evvel kesobb ujrahazasodott. Hiaba volt testvere is, tehat harmasban eltek par evig a valas utan, megis mely nyomott hagyott benne a dolog.

Annyira, hogy mar 35 eves lesz, de mindenben bizonytalan. Parkapcsolatban, munkaban, pedig van neki mindketto. De pl meg egy uzletbe sem tud magabiztosan belepni, mindig azt erezte a valas ota, hogy o kevesebb, mint a tobbiek. Nagyon pesszimista, fel az ujtol, kb mindentol.

A testvere is hasonlo. Pedig a szemelyiseguk elegge kulokbozik. Megis megmaradt mindkettejukben a valas nyoma.

Az apjukkal egyebkent tartottak a kapcsolatot, azota is tudnak egymasrol, de az a havi 1-2 alkalom sehol sem volt ahhoz kepest, hogy addig csaladban nevelkedtek. Azt mondja, hogy utana mar tartott az aljatol, idegennek erezte. Egyebkent ott uj no miatt ert veget a hazassag, de ezt a gyerekek akkor meg nem tudtak, nem akarta az anyjuk ezzel us sokkolni oket.

2012. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
előbb apám hagyott ott minket, majd anyám rá 2 évvel, amikor kilakoltattak minket, elköltözött az ország másik végébe, hagyott egy üzenetet. ekkor voltam 16 éves. egy haveromnál kibéreltem egy szobát, elmentem dolgozni iskola mellett. azóta eltelt 8 év, albérletben élünk a barátnőmmel, aki a mindenem. túltettem magam rajta, h ott hagytak. nincsenek szorongásaim, keveset gondolok rájuk, akkor is gyűlöletet és haragot érzek. nekem ez jutott, beletörődtem.
2012. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!