Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kirakhat az élettársam semmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kirakhat az élettársam semmi nélkül az utcára?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt,8 éve lakunk egy háztartásban.A kapcsolatunk megromlott a családalapítás kérdése miatt.A ház az Ő nevén van .Szerinte nekem itt nincs jogom semmihez,és nem is jár nekem semmi!
2012. jún. 23. 06:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Csak amit vittél, és ha vettél valamit a házba, és azt számlákkal tudod bizonyítani, azt viheted el.
2012. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy az első írja.

mit vártál?h majd tied a ház, mert pár évet lehúztatok?

2012. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Mégis mit vársz? Beköltöztél hozzá, gyereketek sincs, miért járna neked bármi?
2012. jún. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Valóban csak az a tiéd, amit te vettél, illetve ezt számlával is tudod bizonyítani. Ezen az se változtatna, ha lenne gyerek, sőt az se sokat, ha házasok lettetek volna. Az ingatlan az ő magánvagyona, az ingóságok lennének megoszthatóak, azok közül is csak azok, amelyeket a házasság alatt vásároltatok.
2012. jún. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Sőt! Amit számlával tudsz bizonyítani, de közös kasszán voltatok, tehát a közös keresetben vettétek, akkor annak csak a fele illet meg, a másik fele a párodé.

Ha pedig a párod bizonyítja, hogy neked az idő alatt nem volt munkahelyed, nem volt jövedelmed, hiába szól a számla esetleg a te nevedre, akkor abból neked nem jár semmi, mivel a vásárlásához nem járulták hozzá semmivel.

2012. jún. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Mi a vagyonjogi következménye az élettársi kapcsolatnak?

Sokan vannak abban a hiszemben, hogy az élettársi kapcsolat azért jó, mert szemben a házassággal, itt a közös élet miatt tulajdoni igénye nem lehet a másik félnek, tehát nyugodtan vásárolják a nagy értékű gépjárműveket, műszaki berendezési cikkeket. Rengetegen közös építkezésbe, lakás vagy családi ház vásárlásba is fognak azzal a feltevéssel, hogy ha az ingatlan csak az egyik fél nevén van, akkor a másiknak a kapcsolat megszakadásakor már nincs semmi keresnivalója.


Holott ez nem igaz. A Polgári törvénykönyv szerint ugyanis az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Vagyis látható, hogy hiába nincs a felek között hatóság által elismert családi kötelék, a vagyoni következmények hasonlóak, ezért az életközösség megszűnése után még bonyolultabb vagyonmegosztási viták keletkeznek, mint a házasság előtt.


Ennek az az oka, hogy a feleknek bizonyítani kell azt, hogy ki mekkora jövedelemmel járult hozzá a közös élethez, valamint a közös beruházásokhoz, majd a bíróság ennek figyelembevételével állapítja meg, hogy kit mekkora rész illet a megmaradt vagyonból.


A következőket kell tehát bizonyítani egy élettársi vagyon megosztásakor: az élettársi kapcsolat fennállását (ezt a kapcsolat megromlása után általában tagadja a másik fél), a kapcsolat előtt külön-külön fennálló, és annak megszakadásakor meglevő közös vagyont, valamint azt, hogy melyik fél mivel járult hozzá a szerzéshez (mennyit keresett, milyen korábbi vagyonát használta fel). Ez a felek tipikusan nagyon rossz viszonya miatt különösen nehéz.


A törvény annyi segítséget nyújt a bizonyítási nehézségek leküzdésére, hogy ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni, tehát ha végképp nem tudja egyik fél sem igazolni, hogy mennyit keresett, akkor azt vélelmezi a bíróság, hogy mindkét fél ugyanannyit.


Szerző: dr. Szőke Zsuzsanna

[link]

2012. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd meg míg kirak az utcára. Inkább költözz el tőle és felejtsd el örökre. A dolgaidat elhozhatod.
2012. jún. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Van hova menned? (Szülőkhöz vissza?)

Van munkahelyed?

Ha van jövedelmed, és a szülőkhöz nem tudsz, nem akarsz visszamenni, akkor először (de nagyon gyorsan) keress egy elfogadható albit, és költözz el, ne várd meg, míg ténylegesen kirak.

2012. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én vagyok a hibás ,mert részleteket nem közöltem a helyzetemmel kapcsolatban!!!De aki számító ,haszonleső embernek állít be "mégis mit vársz" kifejezéssel,Ő magát minősítette!Szerencsére vannak az ügyben jártasabb emberek is ,akik véleményére voltam kíváncsi!Nekik köszönöm!A többiek sértő célzásait pedig inkább tartsák meg maguknak,és kívánom nekik,hogy Ők soha ne kerüljenek a hozzám hasonló helyzetbe!!!!
2012. jún. 23. 08:13
 10/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha volt rendszeres jövedelmed, csak nem "bejelentett" munkahelyről, akkor viszont gyűjts magadnak tanúkat erre. Szomszédok, akik tudják, hogy rendszeresen eljártál dolgozni, vagy esetleg a munkatársak közül valaki hajlandó tanúskodni. Azért az sem mindegy, hogy totál üres kézzel, vagy valami kárpótlással mégy el onnét.
2012. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!