Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hűtlenség, megcsalás válóperné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hűtlenség, megcsalás válópernél befolyásoló tényező?

Figyelt kérdés
Férjem kb tavaly szeptember óta csal. Most már nyitottan, mindenki tudja, hogy van a nője. Mert egy darabig titkolták a kapcsolatukat. Itthon leültünk, hogy akkor váljunk el. De ő nem akar mert nem tudja mit akar. Holott mindig a nővel van. Aludni jár haza. Neki kellene engem kifizetni, mert nekem kellene elmennem ebből a házból.Ha beadom a válást a megcsalás számít valamit? Nekem mindig mondja még, hogy szeret meg nem akar válni, de mégis mindig vele van. Szerintem csak a pénz ami miatt nem akar válni. Mert azt viszont tudom, hogy nem tudna kifizetni. Mondtam neki vegyen fel kölcsönt és akkor kész, de nem tud. Vagy inkább nem akar. Én viszont a pénzem nélkül nem vagyok halandó elmenni. Mit tegyek?
2012. jún. 22. 13:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
életközösség megszűnésén mit értünk? Mi tartozi ideBocsi, hogy ilyeneket kérdezek.
2012. jún. 22. 14:19
 12/18 anonim ***** válasza:

Amikor megromlott a kapcsolatotok, és már nem mondanád onnantól kezdve gyakorlatilag házasságnak a házasságotokat. Na, ez így hülyén hangzott. :)

Szóval, az az időpont, amióta már csak névleg éltek együtt, de érzelmileg (és anyagilag pl.) nem.

2012. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
hú értem. Még a mai napig együtt lakunk, egy ágyban alszunk egy kasszán vagyunk
2012. jún. 22. 14:26
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem befolyásol semmit.

A vagyoni dolgok más kérdés. Ha tudod bizonyítani, hogy a te pénzed is bele lett ölve az átalakításba, akkor az jár neked vissza.

2012. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, ez igaz a házra.

A dátum azért fontos, mert, ha van ilyen időpont, ami bizonyított, vagy amiben megegyeznek, az onnantól megszerzett vagyon (legyen az pozitív vagy negatív!!) már nem fog közös vagyonnak számítani.

Szóval nagyon nem mindegy, hogy van-e ilyen időpont, vagy nincs.

2012. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Abszolút semmit nem számít a kifizetéseddel kapcsolatban, hogy a férjed megcsalt. Ez egy teljesen más téma.
2012. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az életközösség megszűnése az amikor ágytól és asztaltól elváltok. Az onnantól kezdve szerzett vagyon különvagyon. De addig az időpontig amit beleöltetek a házba az közös. És ennek a felét követelheted, mindegy, hogy te mit adtál bele.
2012. jún. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

[link]


Bocs, hogy "csupán" egy magyar-történelem szakos tanár vagyok, de a bíróság a 2014-es PTK alapján fokozottan veszi figyelembe a hűtlen elhagyást. De köszi a sok észosztást. Nyilván én szülök gyereket egy ....khmmm"csalfa"...férfinak.....undorító, milyen k...a okos emberek vannak.

2016. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!