Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hűtlenség, megcsalás válóperné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hűtlenség, megcsalás válópernél befolyásoló tényező?

Figyelt kérdés
Férjem kb tavaly szeptember óta csal. Most már nyitottan, mindenki tudja, hogy van a nője. Mert egy darabig titkolták a kapcsolatukat. Itthon leültünk, hogy akkor váljunk el. De ő nem akar mert nem tudja mit akar. Holott mindig a nővel van. Aludni jár haza. Neki kellene engem kifizetni, mert nekem kellene elmennem ebből a házból.Ha beadom a válást a megcsalás számít valamit? Nekem mindig mondja még, hogy szeret meg nem akar válni, de mégis mindig vele van. Szerintem csak a pénz ami miatt nem akar válni. Mert azt viszont tudom, hogy nem tudna kifizetni. Mondtam neki vegyen fel kölcsönt és akkor kész, de nem tud. Vagy inkább nem akar. Én viszont a pénzem nélkül nem vagyok halandó elmenni. Mit tegyek?
2012. jún. 22. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
persze
2012. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
és mit? A kifizetéssel kapcsolatban?
2012. jún. 22. 13:42
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Válj el, neki nem kell beleegyeznie. Az egyik fél is beadhatja, és csupán azt "kell bizonyítania", hogy a házasság véglegesen és helyrehozhatatlanul megromlott. Tiszta sor, simán el tudsz válni.

Javaslom a közös vagyont egyezségben felosztani, ha ez nem sikerül a per során felosztják. Ha másképp nem megy eladjátok a közös ingatlant és szétdobjátok az árát. Olyan nincs, hogy egyvalaki mindent visz a másik meg semmit. A kölcsön is jó megoldás erre, azt, hogy nem tud felvenni rávágja vagy tényleg nem tud mert pl bar listás?

Ne is menj el a pénzed nélkül. Butaság lenne. Amennyiben a bíró megállapítja részedre a vagyonfelosztási perben mennyi jár, erről hoz egy határozatot, amit ha nem teljesít az exed végrehajthatóvá válik és az ő költségére végrehajtják.

2012. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs vétkességi elv, tehát olyan szempontból nem fog számítani, hogy őt emiatt nem fogják "büntetni". Ergo nem jár neki emiatt kevesebb pénz a közös vagyonból, nem lesz ez hátrány az esetleges gyerekelhelyezési vitánál, stb.


Viszont természetesen te magad is kezdeményezheted a válást ezzel az indokkal, és meg is fog állni, csak kicsit tovább tart, mint a közös megegyezéses. (Ki kell várni a békéltetési időszakot, és csak a második tárgyaláson dönthet a bíró.)

2012. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Közös megegyezésnél is volt első megbeszélés a bíróval, hogy tutiba úgy gondoljuk e. Ott is csak a második alkalommal választott el minket.

Itt ami időt fog igénybe venni az a vagyoni cécó (és gyerekről nem írtál, de ha van és nem egyeztek meg kinél legyen, akkor az is)

2012. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
gyerek nincsen.
2012. jún. 22. 13:54
 7/18 anonim ***** válasza:

Egy konkrét paragrafus, bekezdésre hivatkozva választhat csak el az első tárgyaláson, de azt kifejezetten kérni kell, és feltételei vannak.


Minden egyéb esetben két tárgyalás van, nálatok is annyi lesz, Kérdező. (De ezt már feljebb is írtam.)

2012. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hú elszállt amit írtam. Tehát a férjem nagyszüleinek a házát alakítottuk át, tehát én arra igényt nem tartok, ezért kell neki kifizetnie. Nem olyan nagy az összeg. De nem vagyok hajlandó egy fillért sem itt hagyni a k..nak. Gondolom ezt mindenki megérti. Tehát minimum 2 tárgyalás. És az igaz, hogy most nyáron ítélkezési szünet van vagy lesz a bíróságon? Ez a válásokra is vonatkozik? Ha nem tudunk megegyezni meddig tarthat? 2 tárgyalás közt mennyi idő telik el, ha nem tudunk megegyezni és esetleg pereskedni kell?
2012. jún. 22. 14:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A válás és a vagyonmegosztás lehet két külön perben is, ha úgy kéritek. Azt mindenképpen rögzíteni kell, hogy az életközösségetek pontosan mikor szűnt meg (legalább év, hónap pontossággal), és ez a dátum a vagyonjogi perben fontos lesz, úgyhogy erre figyeljetek. Ez vonatkozik arra is, ha egyszerre kéritek a döntést a válásról és a vagyonról is, és arra is, ha két külön perben.


Az első tárgyalás után nektek kell kérni a folytatást három hónapon belül, és a kérelem beérkezésétől számított 30. napon túlra tűzhető csak a második tárgyalás.

Ezt olvasd el: [link]

Viszont az illeték már nem 12.000,- Ft, hanem 30.000,- Ft, amit illetékbélyegen, a keresetlevélen kell leróni.


A hozzáépítés értékének fele illet meg téged alapesetben.

2012. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Júliustól van ítélkezési szünet, ergo nyár előtt semmi sem fog történni.

Amennyiben ági öröklés történt (nagyszülői ház) és nem nektek adták a nagyszülők a közös életre, a ház értékének felére nem tarthatsz igényt. A felújítás miatt bekövetkezett értéknövekedés felére tarthatsz igényt.

Meddig tarthat? Hát... Jelen esetben ha nem tudtok megegyezni elég sokáig. Mivel nem az van, hogy 2 milliós házat dobtok ketté. Hanem meg kell állapítani mennyi volt az örökléskori értéke, mennyi most az értéke. Ezt nyilván nehezebb megállapítani, mint azt, hogy mennyit ér egy ház.

Javaslom beszélj a férjeddel. Tisztázd vele, hogy mindenképp elválsz és azt is, hogy nem mész el üres kézzel. Nem nagy összegről van szó, te írtad,. Vázold előtte, hogy inge gatyája rámegy a perköltségekre. Nyilván neked is, max a neked megállapított közösvagyonból rendezed, mert neked ez a lényeg, hogy ne maradjon semmii a csajának. Neki is megéri, ha az ő közösvagyon része rámegy? Másrészt addig tuti nem lesz harmonikus az új kapcsolata amíg veled jár akár évekig pereskedni :) Szerintem ez az érvrendszer meggyőzi.

2012. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!