Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után tényleg várni kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után tényleg várni kell hogy az uj párom nevét kapja a baba?

Figyelt kérdés
sziasztok..valaki azt mondta hogy mivel most mondták ki a válást márc elején ,és a babámat az uj párommal decemberre várjuk.nem biztos hogy a párom a nevére tudja venni hanem az ex férjem nevére kerül..tényleg van ilyen?vagy mennyi idönek kell eltelnie?én nem értem..és a párom is aggodik..hisz a nevem már a leánykori..
2008. ápr. 28. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy ha a baba még a válás kimondása elött fogant meg akkor a volt férj nevét kaphatja. és majd utánna kell az új párodnak elvenni téged és a volt férjnek lemondani a gyerekröl az újnak meg a nevére venni. ha már meg volt a válás és a baba csak utána fogant akkor is automatikusan a volt féjed nevét kapja (azt hiszem nincs idö korlát), de ilyenkor van lehetöség az új párodnak apai nyilatkozatot tenni, és a baba már újapuci nevével születik, ha ezt a nyilatkozatot nem teszitek meg kapja a régi férj nevét.
2008. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajna így van, a válástól számított x napon belül születik a baba (nem tudom pontosan, de én 300 körülire emlékszem), akkor a volt férj nevét kapja. Ez ellen a legbiztosabb és leggyorsabb megoldás, ha addig amíg megszületik a baba, a párod elvesz feleségül. :) Ugyanígy jártunk, 2 hete volt az esküvőnk, a baba június elején érkezik. :) Sok sikert.
2008. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőssel történt: szétköltözés, új kapcsolat, terhesség, és csak ezután a válás. A baba megszületett, alapból a volt férj nevét kapta. Ezután tárgyalás, amin tanúkkal kellett igazolni, hogy a fogamzás vélt időpontjakor már rég nem a volt férjjel éltek együtt, hanem az új kapcsolattal. Ezt a volt férjnek is meg kellett erősíteni. Ezután vehette a valódi apuka a nevére a babát.

Sztem kérdezd meg a gyámügyön a dolgok pontos, hivatalos menetét, ott tudják.

2008. ápr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A www.magyarorszag.hu-ról ollóztam ki neked:


Az orvostudomány vívmányai révén a gyermek fogantatása, illetve születése területén lényeges változások történnek napjainkban, s e változásokra a jogtudománynak is reagálnia kell. Nem mindegy ugyanis, hogy a gyermek megszületését követő anyakönyvezésekor kit kell (lehet) apának, illetve anyának tekinteni, kik lesznek azok, akik a szülői jogokat élvezik, illetve azok, akiket a szülői kötelezettségek terhelnek majd, s ugyanígy relevanciával bír az is, hogy ki ki után örököl. A jog azokat a tipikusan előforduló helyzeteket rendezi, amikor a gyermek a családban, (házasságban) születik, illetve a családon (házasságon) kívül jön világra, továbbá azt, amikor a házasságon kívül született gyermek házasságkötés folytán mégis családba kerül.


Az apaság legkézenfekvőbb megállapítására a házasság ad alapot, de megalapozhatja azt az apaságra vonatkozóan tett teljes hatályú elismerő nyilatkozat, megállapíthatja a bíróság, s elrendezheti ezt még az anya - a gyermek születését követően kötött - házassága is, illetve a mesterséges megtermékenyítésben "közreműködő" férfi is apának tekinthető.


Születés házasságban


A házasságban született gyermek apjának, illetve anyjának mindig a házastársakat kell tekinteni. Ez egy olyan törvényi vélelem, amely igaz akkor is, ha a "szülőpár" érvényes házasságban él, és akkor is, ha azt később a bíróság érvénytelenné nyilvánította. Az, hogy a mindenkori férj tekinthető a gyermek apjának csupán a házasságban élő szülőktől született gyermekek érdekét (védelmét) szolgálja, akkor is, ha nem a férj a biológiai apa. Ez a vélelem azonban megdönthető - azaz ellenkező bizonyításnak helye van -, hiszen nem életszerűtlen, hogy a gyermek apja nem az anya férje, hanem egy kívülálló harmadik személy, a cél pedig mégiscsak az, hogy a jogi és a tényleges helyzet szinkronban legyen.


A gyermek apjának tehát azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott. A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, mindkét határnap hozzászámításával . Ez a szabály is törvényi vélelem, mert bizonyítani lehet, hogy a gyermek fogamzása e vélelmezett fogamzási idő előtt vagy után történt.


Mivel korábban csak az apa személyének megállapítása okozhatott általában gondot, az anya pedig biztos volt, feltehetően fel sem merült a jogalkotóban, hogy az anya személyének vélelmezésére is szükség lehet. Az orvostudomány mai állása szerint azonban ma már a gyakorlatban nagyon is előfordulhat olyan helyzet, amikor a fenti szabály analógiájára a házasságban született gyermek anyjának a feleséget kell tekinteni.


Újabb házasság idején született gyermek


Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az új férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Abban az esetben, ha ez a vélelem megdőlne - és más személy apasága sem állapítható meg -, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni .


Házasságon kívül született gyermek


Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem állott házassági kötelékben, a gyermek apjának kell tekinteni


1. azt a férfit, aki a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerte el, vagy

2. azt, akit a bíróság jogerős ítélettel a gyermek apjának nyilvánított, vagy

3. a házasságról, a családról és a gyámságról szóló törvényben meghatározott feltételek esetén azt, aki a gyermek születése után az anyával házasságot kötött,

4. illetve azt a férfit, aki az anyával az egészségügyről szóló törvényben szabályozottak szerint lefolytatott "emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárás" sikeres volt, s ennek következtében gyermek születik .


Házasságon kívül születettnek kell tekinteni azt a gyermeket is, aki olyan anyától származik, akinek a férjét - a gyermek fogamzási idejét megelőző időponttal - holtnak nyilvánította a bíróság (PK 97. szám).

Forrás: Magyarország.hu

2008. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!