Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez így van? Vagy csak mondta?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így van? Vagy csak mondta?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy 17 év házasság után elválunk. Egyik gyerek hozzám jön, a másik a férjemnél marad. Nagyjából meg is egyeztünk, de egy pár napja felszínre került egy régebbi Telenor felé lévő tartozás, ami 220.000 forint. Ő azt mondta, hogy adjak bele 40.000-ret, és akkor megadják a részletfizetési lehetőséget. Ha nem adok neki ennyit, akkor semmi ingóságot nem vihetek. Ja és a végrehajtó bármikor foglalhat szerinte. Ez hogy van? Tényleg csak úgy lehet foglalniuk? Vagy mi? Mi tegyek? Édesanyámék adjanak akkor 40.000 Ft-ot, vagy ne? Amúgy nagyon sokban nem egyezünk!

2012. ápr. 29. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a garancia arra, hogy ő fizeti majd a többit? Alapesetben a házasság alatt keletkezett adósság közös. Max akkor leszel előrébb, ha azt a 40ezret nem neki, hanem a Telenornak fizeted ki.

Foglalás előtt még kapsz egy levelet a Telenor ügyvédjétől, hogy X napon belül fizesd be a tartozást -általában ez 8 nap- vagy végrehajtás indul ellened. Na ilyenkor lehet megkérni a részletfizetést.

2012. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Közösnek közös, csak az a baj, hogy ez a tartozás 30.000 forintról kezdődött, de neki eszében sem volt fizetni. Kapott adóvisszatérítést, túlóra pénzt is, és minden pénz elment. Meg az elején nem kérte a részletfizetési lehetőséget. Most összecsaptak a feje felett a hullámok, mert még ezen kívül van más adóssága is.
2012. ápr. 29. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:

A házasság alatt minden közös, az adóságok, a vagyontárgyak, minden, függetlenül attól, hogy ki mennyit keresett ez alatt, söt akkor is, ha az egyik fél egyetlen naot sem dolgozott.


Tehát az adóság "közös szerzemény", a vagyonmegosztásnál fele a tied. Ha végrehatjásra kerülne sor, akkor bármit vihetnek a közös vagyontárgyakból. A végrehajtás elött küldenek felszólitást, de ha akkor sem fizettek, akkor foglalnak.


Elsö lépésként add be a válókeresetet, attól a naptól kezdve az újabb hitelek, stb már nem számitanak közösnek. A vagyonmegosztásnál ez mindenképpen felezödik, ezért nem érdemes külön fizetni neki, mert úgysem számit.

Azt, hogy MIT vihetsz és mit nem, a biróság dönti el a vagyonmegosztási per során.

Minden biróságon van ingyenes panasznap, ott kérdezd meg, hogy mi a legjobb megoldás.

2012. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!