Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A közös megegyezéses váláshoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közös megegyezéses váláshoz (gyerekelhelyezés is) érdemes ügyvédet fogadni?

Figyelt kérdés
Igazából jelenleg még nem biztos, hogy férjem annyira könnyen fog egyezkedni
2012. ápr. 26. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha elöre MINDENBEN (gyerekelhelyezés, vagyonmegosztás, gyerektartás) meg tudtok egyezni, akkor felesleges. Ha viszont úgy érzed, hogy a férjed nem figja magát a biróság elött a megállapodáotokhoz tartani, akkor kell ügyvéd, viszont akkor már NEM közös megeyezésessel váltok.
2012. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ha telejsen közös a megegyezés és van idötök akkor teljesen felesleges, mindegy hogy van gyerek vagy nincs.


Ha gyors pert akartok, vagy is max 1x menni, akkor kell, hogy az ügyvéd írja meg a papírokat, és ezzel mindkét felet egyszerre képviseli, ekkor általában még gyerekkel is csak 1 tárgyalás lesz, ha a felek telejsen biztosak a helyzetükben.


ha bizonytalanok, veszekedés vagy nem egyértelmü megegyezés van akár van gyerek akár nincs akkor is minimum 2 tárgyalást írnak ki.


mindenképpen egyezzetek meg részletesen mindenbe, és érdemes pár ezer forintot legalább az ügyvédre költeni aki közösen képvisel titeket majd. vagy is csak papaíron, mert ö beadja de felesleges neki elmennie is a tárgyalásra.

2012. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

és mennyibe kerül az ügyvéd? ki fizeti? (én indítom az egészet)

a gyermek még csecsemő, így azt hiszem, vele nem lesz tárgyalás

2012. ápr. 26. 08:42
 4/14 anonim ***** válasza:

Fogadhatsz ügyvédet, ha a férjed szerinted túl sokat kér, stb. Attól még közös lesz a megegyezés, hogy ügyvéd segít benne. Pl lehet, hogy olyasmiről is tud, hogy járhat neked, amire te lazán azt gondolod, hogy nem jár... Szerintem megéri az ügyvéd, bár pillanatnyilag biztos jelentősebb kiadással jár, mint a sima megegyezés.

Mindenképpen fontos, hogy a közös megegyezésetek közjegyző előtt legyen hitelesítve.

2012. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A saját ügyvédedet te fizeted. Bár mondjuk gyik ismerősünk volt felesége ki akarja a saját válóperes ügyvédjét fizettetni a férjével, mondván, rászoruló. Pedig inkább már a pasi lenne az... :)
2012. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Felhívhatsz egy válóperes ügyvédet, és megkérdezheted, mennyiért vállalja, vagy, hogy milyen költségekkel kell számolnod. A pénz már nem tabutéma, mint régebben, jogod van tudni, mire számíthatsz.
2012. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


ha közös megeygezéssel mentek akkor közösen fogadtok ügyvédet. ìgy közösen fizetitek is. habár van mindig alperes felperes, de ilyen esetben még a válási illetéket is közösen szokták kifizetni. mert közös megegyezés.


amúgy alapból válási illeték van (pár éve 12.000Ft volt), amit a felperes fizet, vagy is aki indítja a válást.

elsö tárgyaláson kiderül mik a peres tárgyak, amikre külön tárgyalásokat irnak ki. na ez az amit mindenki elakar kerülni mert minden peres tárgy többszázezer ft illetékbe kerül+ ügyvéd mindenképpen kell hozzá. ekkor aki veszít azzal simán megfizetetthetik a másik fél költségeit (habár a másik félnek mindent elöre kell fizetnie).


Szóval szerintem jobb a békés út, amikor megegyeztek. ha nem megy a megegyezés akkor addig míg nem születik megegyezés nem érdemes bíroságra menni, mert óriási összegeket veszíthet mindkét fél.

ha nagyon nincs megegyezés akkor kérj fel ügyvédet, ahova elhívod férjedet, és az ügyvéd elmagyarázza a törvény szerinti dolgokat, az megenyhül´set szokott hozni, így már megegyezve lehet menni a bíróságra.


szóval egyezzetek csak meg, mert így max ügyvédi díj+illeték lesz az ára, amúgy meg iszonyat vagyonokba is kerülhet.


az ügyvédi díj nem tudom mennyi, de szerintem annyira vészes nem lesz, ahogy írták hívj fel egy ügyvédet és kérdezd meg.

2012. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nálunk úgy nézett ki, hogy majdnem fél évig nem kellett ügyvéd senkinek sem. Szépen mentek a dolgok, párom fizette a gytartást, önként, magától havonta 60 ezer ft-ot. párom ott hagyta a saját tulajdonú lakását, hogy maradjanak benne. szépen műküdtek a láthatások is. Nem volt gond. Párom volt felesége úgy gondolta, hogy neki nem elég a 60 ezer ft, ő szeretett volna 130 ezer ft-ot. Erre párom nemet mondott. Na itt szabadult csak el igazán a pokol. Ezek után már nem adta a kislányt stb. Ekkor párom kénytelen volt ügyvédet felfogadni. Nálunk páromék kérték, hogy a per végén a vesztes fél fizesse az ügyvédi díjat. Hisz páromék esetében páromnak kényszerből kellett magát plusz költségbe vernie magát. Ha volt felesége megelégedett volna azzal amit párom adni tud, akkor nyilván ügyvédre sem lett volna szükség.
2012. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8as vagyok. Nálunk az ügyvédi díj az 300.000 ft volt. Ezt egyösszegben kellett fizetni, mikor párom felfogadta az ügyvédet. Erre jöttek még rá a tárgyalásonkénti díjak, ami tárgyalásonként 50 ezer ft volt.

(bár talán ez középárkategóriás ügyvédnek számít szerintem)


Nyilván ennél van olcsóbb is és van drágább is. (Pl. Ruttner úr :) )

2012. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
jesszus ez iszonyat sok pénz!!!jobb a békés út úgy látom
2012. ápr. 26. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!