Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Különélő szülőket kérdeznék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Különélő szülőket kérdeznék, akik meg tudtak egyezni a gyermek láthatásában. Hogyan oldották meg?

Figyelt kérdés
Bírói végzés nélkül megegyeztünk,(hivatalosan azért lefektetve)hogy mikor kinél van a 7 éves fiúnk.Mindkettőnknél ki van alakítva az élete,(saját szoba,ruhák,játékok,napi rendszer)Nagyjából azonos időt tölt mindenhol.Olyan szülőket kérdeznék akinek van tapasztalata ilyen téren,hogy működik-e így náluk,meg tudták-e tartani a jó légkört és hogyan osztották be az időt?Nálunk ez kb. 8 hónapja van így.Én az édesanyja vagyok,van egy 3 hónapos kishúga az új kapcsolatomból.Jól viszonyul hozzá,férjemmel is de az apukájával is jó a viszonya.Ő amúgy egyedülálló.Köszönöm a válaszokat és szívesen cserélnék tapasztalatot.

2012. márc. 26. 22:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
hétfőtől következő hét péntekig anyánál,minden 2. hétvégén apánál.
2012. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igen,ez a bevett gyakorlat...hogy minden 2. hétvége apánál.Mi megfeleztük a hetet,az érdekelne van-e valaki hasonló helyzetben.?Ha igen,náluk hogyan vált ez be?
2012. márc. 27. 22:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a gyermeketek így kiegyensúlyozott és a suliban sincs gond, akkor ezen ne változtassatok. Mindkét helyen van saját kis helye, és még az exeddel is jó a viszony,akkor maradhat ez így. :)
2012. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában hétköznap nálam vannak a gyerekek, hétvégén apánál. Hétfőn még elviszi őket iskolába, de már én megyek értük. Rugalmas a munkaideje, az enyém eléggé kötött, így inkább ő alkalmazkodik hozzám. A szüneteket, ünnepeket mindig megbeszéljük, még nem volt a gyerekek miatt vita köztünk. Közös megegyezéssel váltunk el 4 éve, azóta működik a dolog.
2012. ápr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek jól érzi magát, akkor ne változtassatok. Mindig a gyerek legyen az első!
2012. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk heti váltásban vannak a gyerekek, most már másfél éve. Ha jó apjuk van, és erős a kötődés egymáshoz, akkor szerintem ez a lehető legjobb választás a sok rossz közül. Fontosnak tartom, hogy a gyerekeknek apja is legyen, ne csak valaki, akivel annyit találkoznak, mint egy unokatestvérrel. És belegondoltam, hogy én ellenkező esetben biztos bele bolondulnék, ha 2 hetente 2 napot találkozhatnék csak a gyermekeimmel. Ráadásul nem kell vacakolni a gyerektartással sem, mert megoszlanak az anyagi terhek.
2012. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom mint te csak a környezetemben sokan azt mondják,hogy a gyereknek az anyja mellett a helye,az apa meg vigye el 2 hetente....hát sz.tem ez nem lenne jogos,ezért is mentem bele abba ahogyan most van...köszi a válaszod..
2012. máj. 22. 10:10
 8/13 anonim válasza:
100%
11 éves voltam, amikor szüleim elváltak. Megegyeztek a szokásos dologban: minden 2. hétvége apánál. Engem is megkérdeztek, persze helyeseltem, mert akkor még nem értettem semmit ezekből a dolgokból. Most 23 vagyok, és ha most kérdeznének meg, azt mondanám, hogy NEM ELÉG A MINDEN 2. HÉTVÉGE! Megromlott apámmal a kapcsolatom, elidegenedtünk egymástól. Ha most látogatóba megyek hozzá, olyan számomra, mint egy szimpatikus ismerős, egy jóbarát. Nem pedig apa.
2012. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a gyereknek jó így és tényleg kiegyensúlyozott nem zavarja meg hogy hol ott hol pedig itt van, akkor teljesen jó ez így.


Az meg, hogy a gyereknek az anyánál a helye ez csak a magyarországi berögzülés. A gyereknek ugyanannyira szüksége van mind a két szülőjére. Szerintem attól, hogy az anya a méhében hordta 9 hónapig attól még nincs több joga a gyermekhez.

Mindezt mondom úgy hogy nő vagyok.


Ne foglalkozz azzal mások mit mondanak. A gyereknek jó legyen ez a lényeg. Mert sok helyen a válást legjobban a gyerekek szenvedik el. Ti okosan oldottátok meg.

2012. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elváltak a szüleim, papíron 2 hetente volt láthatás, de anyu azt mondta, bármikor elmehetek apuhoz, nem szól bele. Először én is azt akartam, hogy egy hetet itt, egyet ott. De aztán inkább lemondtam róla. Elég macerás lenne, hogy járnék iskolába? (Nem egy településen laktak.) És 2 helyen lakni olyan, mintha sehol sem laknék. Végül maradtak a szombatok. Ennek ellenére nagyon jó maradt a viszonyunk apuval. Jobb is, mint anyuval, mert ő aztán férjhez ment, és éreztette is, hogy felesleges vagyok. A bátyám vissza is ment apuhoz, én nem, mert aztán koliba költöztetem, és voltaképp olyan mindegy volt.
2012. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!