Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan is zajlik mostanában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan is zajlik mostanában egy 2 éves elhelyezése, láthatás? Ezzel a kérdéssel kapcsolatban szeretnék tőletek segítséget, választ kapni.

Figyelt kérdés

Még nem volt meg az első tárgyalásunk se. Jelenleg a gyerkőc velem van és én engedem is az apának, hogy jöjjön amikor tud, vagy akar. Általában előző nap szól, hogy jönne, de legtöbbször úgyis itthon vagyunk, így alkalmazkodom. A távolság miatt (úgy 50 km) csak hetente egyszer jön el, akkor is csak 1-1,5 órát marad.

Ő azt szeretné ha kéthetente péntek estétől vasárnap estig (8-ig) odaadnám neki a gyerkőcöt.

Ezt én nem igazán szeretném, hiszen szombatonként sokszor túlóráznia kell, vasárnap meg délután más egyéb elfoglaltságai is vannak, ami miatt ő nem tudna felügyelni és foglalkozni a gyerkőccel. Ilyenkor valószínűleg az anyukájára bízná.

Én felajánlottam, hogy válasszon ő egy napot (ami minden hétre szólna) és délután 3-tól 7-ig elviheti egyedül.

Ez nem tetszik neki.

Így sajnos nem hiszem, hogy sikerül megegyezni.

Azt mondta döntsön a bíróság!

Ezt szeretném igazából tudni, hogyan szokott a bíróság ilyen esetben dönteni?



2012. márc. 7. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden második hétvége, az ünnepek fele.
2012. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


3 éves kor alatt az apa nem viheti el, csak nálad találkozhatnak és lehetnek együtt. Az más kérdés, hogy te esetleg pár órára odaadod, de hivatalosan nem követelheti rajtad.

3 éves kor felett elviheti. Általában a Bíróság a következőképpen szabja ki a láthatást: Minden páros hétvége szombat 10-tól vasárnap este 6, a páros ünnepek minden második nap az apáé, a szünetek fele. Ettől persze el lehet térni, de jó ha le van írva.

2012. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most egy kicsit megnyugtattál!
2012. márc. 7. 19:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért baj, hogy az anyukája vigyáz rá?

Egyébként megítélhetik azt is, hogy elvihesse.

2012. márc. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A döntés minden esetben bíró függő. Halottam én már olyan ítéletet is, hogy a még szopizó 3 hónapos babát két etetés között 2 órára elvihette az apukája sétálni...

Egyébként ez a 3 éves kortól viheti csak el, nem szerepel a családjogi törvényben, ez csak egy általánosan alkalmazott bírói gyakorlat, amit ha akar a bíró alkalmaz, ha nem, nem. Korábban míg együtt éltetek sem engedted hogy kettesben legyen a kicsi az apjával???

Nem bántásképpen, tényleg nem, én is elváltam, a lányom akkor volt 6 hónapos, mikor elköltözött az apukája, és tudom, nagyon nehéz. Ellenben lehet, hogy én a pici érdekében elengedném néhány órára, fokozatosan közelítve az egész hétvégéhez, hogy neki ne okozz törést majd ha betölti a 3 évet, és zsupsz, már egy másik ágyban is találja magát éjszakára.

A nagyszülő kérdést sose bánd, sőt. Én imádtam az enyémeket, és sosem fosztanám meg az apai nagyszülőktől sem a lányomat, sőt.

Csak halkan mondom el, hogy megvetem mind a volt férjemet, mint a volt a volt anyósomékat. Ellenben a lányomat mindenkinél jobban szeretem, így ő ezt sosem fogja megtudni.

Tudom, hogy nagyon nehéz. Próbálj megegyezni a volt pároddal, hogy fokozatosan vigye a picit, ne okozzon még nagyobb törést, mint ami van. Nálunk egyébként 3 éves kortól szombat reggel 9-től vasárnap délután 6-ig van a kéthetente hétvége és a fele szünet, de a kislányunk még nincs 3 éves, így heti 2x2,5 órára viszi+ havi 1x 7 órára.

Csak az eleje nehéz, de a válaszom lényege, hogy egész hétvégére nem engedném még el, de pár órára mindenképpen. :)

2012. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én pár órára odaadnám, csak az nem elég neki, mert akkor nem tudja elvinni a lakóhelyére, ami tőlünk egy órára van. Vagyis el tudná, mert 4 órás intervallumot ajánlottam neki, de ez neki nem felel meg.
2012. ápr. 25. 18:57
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Te komolyan csodálkozol, hogy miért nem jó az neki, ha a gyerekét csak 4 órára viheti el, ebből 2 óra az utazással telne? Nézz magadba, és gondolkozz el azon, hogy mit tennél, ha TE lehetnél a gyerekeddel kettesben heti 1x4 órát, amiből 2 az utazás.. Nem hiszem, hogy örülnél neki. Az anyukáknak fel kéne fogniuk, hogy az apuka pont annyira a gyerek szülője, és semmivel sincs kevesebb joga látni a gyereket.
2012. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
sziasztok, egyszerűen nem találok sehol semmilyen értelmes választ a kérdéseimre, a nőnemű válaszadók szerint botrány, hogy az apa el akarja vinni a gyereket, a férfiak szerint milyen gáz, hogy ilyen akadályok vannak, én meg itt morfondírozok, hogyha át akarok menni találkozni a gyerekemmel, akkor mi a teendő. Valami egyértelmű válasz nincs erre?
2012. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most váltam el. Bíróságon azt írták a válókeresetbe, hogy a gyermek láthatása (3 éves lesz hamarosan) a felek megegyezése szerint történik. Vitás esetekben minden szerda délutántól csütörtök reggelig (tehát hétköznap aludhatnak együtt, viheti apuka is bölcsibe, lehet hétköznap is az élete része), és mindne 2. hétvégén péntek du.-tól vasárnap du-ig + minden szünet első fele apukáé.

Nagyon örülök, mert így én szerdánként tudok különórákra járni és minden 2. hétvégén tudok felnőtt programot szervezni anyukámmal és a barátaimmal. Van időm magamra, miközben a kisfiam biztonságban, szeretetben, jó helyen van és rengeteg élménnyel tér haza.


Sok ilyen kérdésre szoktam válaszolni és mindig leírom a kedves anyukáknak (én is anyuka vagyok):

gondolják végig, mit éreznének, ha az imádott gyermeket elszakítanák tőlük. Csupa olyan szürke hétköznapot látnának előre, amikor nem látják, nem hallják, nem érinthetik, nem gondoskodhatnak róla. Mennyire szakadna meg a szívük, hogy küzdeni kell azért, ami az élet jogán jár: szülői láthatás (hiszen 2 emberből van, egyenlő jogokkal).

Hmmmm.... ugye milyen rossz? Apukák ezrei mennek át ezen.

Ha valaki tisztafejjel és szívből szereti gyermekét, csak jót akar neki. A jó pedig azt is jelenti, hogy küzdünk azért, hogy a gyereknek apja és anyja is legyen.

Ha anyukával történne valami, úgyis apukának kell felnevelni a gyereket és ne ebben a nehéz időszakban ismerkedjenek meg.

2013. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!