Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek is elfogadható ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is elfogadható ez a gyerektartás?

Figyelt kérdés

30e anyukának számlára, 20e a gyerek nevére nyitott számlára, amihez csak mindkét szülő aláírásával lehet hozzáférni vagy a gyerek 18 éves korában.

Ez összesen kevesebb, mint apuka fizetésének 20%-a.


Ti elfogadnátok?


2012. ápr. 24. 16:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nagyon tisztességes ajánlat.

Nálunk fejenként nem jut 30 ezer, a kisbabánkra is csak 15 ezret tudunk költeni havonta, mégis megélünk.


A gyerektartás nem arra való, hogy az apa új életét ellehetetlenítse és a gyerek mindenféle extra különórákra járjon márkás ruhákban, hanem, hogy normálisan éljen.

2012. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%
Az apa fizetésének 1/5-e nem lehetetlenítheti el az apát. Semmiképp ne mondjon le senki a gyereke nevében a pénzéről! Ha ez nem a 20%, akkor az apa dúsgazdag, nyugodtan adhat jó életet a gyerekének! Még egy kedvezmény az is, hogy ne kézbe adja, hanem teheti a gyerekének számlára is.
2012. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
9-es: közös gyerekfelügyelet van. Apuka megy MINDEN délután a gyerekért oviba, egy héten többször ő fürdet, vacsiztat, altat. Az anyuka szombaton nyelviskolába jár, 2x4 óra, apuka van a gyerekkel. Nem csak anyuka látja el. Ha már ennyire számolgatunk....
2012. ápr. 24. 17:13
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így még inkább elegendő ez az összeg, sőt...
2012. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
13%
Akkor sem mondanék le pénzről, ami nem az enyém. Tegye a gyerek számlájára, és lesz neki felnőttként lakása, nem kell külföldön takarítania a diplomájával a bedőlt hitel miatt. Az apa miért sajnálja a gyerektől a pénzt, ha neki ennyi van?
2012. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

De sok megkeseredett, pénzéhes elvált nő van itt!

A jó Isten mentsen tőletek!

2012. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%

Én elvált szülők gyereke vagyok, és apukám összesen 40e ft-ot fizet havonta. A nővéremre és rám. Tehát az gyerekenként 20e ft. Az anyukám gyógymasszőr a kórházban, 70 ezer forintot keres. Abból (+a 40e) tart el két gyereket, fizeti a számlákat, ruház minket, és mindenre jut pénz. Igaz, nincs hitelünk, és senki nem költ káros szenvedélyekre, de ha azt nézzük, hogy rám -13 évesen- havonta egy kisebb vagyont kell költeni, akkor ez azért nem rossz. Nem a ruháim kerülnek sokba, vagy ilyesmi. Járok csellóra, külön német órára, és lovagolni. Ezen tevékenységeim heti 6000 ft-ba kerülnek. Nem tudom hogyan oldja meg anya, de nagyon ügyesen csinálja. Szerintem az a pénz amit ti kaptok teljesen elfogadható, még akkor is, hogyha csak a fizetésének 20 %-a.

(Bár ez csak az én véleményem.)

2012. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egy úgy jelent 30 elkölthető ezrest havonta, hogy az édespa úgy áll hozzá, hogy ha olyan rendkívüli kiadás van amit az anya nem tud egyedül megoldani, akkor beszáll-így teljesen rendben van.

Ha az édesapa ilyen aktív a gyerek életében ahoyg leírtad, akkor nem hiszem, hogy erre figyelmeztetni kell.Itt olyanokra gondolok, hogy pl. szeptember beiskolázás, csak az nagyon szűken 30, tehát másra nem igen marad,ha hirtelen új cipő kell, akkor ő is megveszi, ha több szakkörre jár (majd) amit havonta fizetni kell akkor egyet átvállal stb.Ha tehát az elkölthető 30 egy irány szerű költség és nem az utolsó határ, valamint az apuka rugalmas és készséges(itt azt gondolom az) akkor ez persze elég.

Ellenben én is egyet értek azokka, hogy attól, hogy van aki 15ből nevel egy gyereket, ne legyen már ez a természetes.Az, hogy egy nő nem szeretné a gyerekét létminimum alatt látni, az ne legyen már azzal egyenlő, hogy pofátlanul követelőzik....

2012. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én vagyok az anyuka, szeretném ezt elfogadni de anyukám szerint kevés. Én nem szeretnék évekig pereskedni.

Abban szóban megegyeztünk, hogy extra kiadásban támogat. Ha mégsem tartja a szavát, rosszabb esetben még mindig futhatok a bíróságra perelni, de feleslegesen minek? Ez jelenleg bőven elég.

A férjem szereti a fiát, 6 évet vártunk rá. Az előző kapcsolatában is 3 évet próbálkoztak, sikertelenül :-( Nem sajnálja tőle a pénzt, ha szükség lesz rá biztos vagyok benne, hogy fog többet adni.

2012. ápr. 24. 18:10
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Off: mindent papírozzatok le!

Az anyukám is biztos volt, hogy apám fizetni fog. És nem így lett. 1 éve derült ki, hogy nem fizette a külön számlára a pénzt. Havi 10.000-et (több százezres fizetés mellett) fizetett és semmilyen kiadásba nem szállt bele (tábor, különórák stb.) Amikor nagyobb lettem, úgy kellett kikönyörögni, hogy adjon legalább ruhára pénzt, ilyenkor azzal jött, hogy mi (én és a tesóm), csak a pénzéért szeretjük! Jó, mi?

2012. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!