Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek elmegy a bíróságra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elmegy a bíróságra?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. 3 éve elváltunk az exfeleségemmel. Van 2 közös gyerekünk (5 és 10 évesek) Én újranősültem, ő a párjához költözött. Az exfeleségem 2011 július óta munkanélküli, mert felmondott, amikor összeköltözött a párjával (másik városba). Én egy szívbetegséggel kórházba kerültem és 2 hónap táppénz után mikor visszamentem volna dolgozni elbocsájtottak 2011 októberében. Azóta sajnos nincs állásom, de az exemnek sincs. Márciusban és áprilisban már nem tudtam gyerektartást fizetni. Májustól fogunk fizetni újra, mert az új feleségem lediplomázott és nőtt a fizetése és azt mondta, hogy amíg nem lesz munkám fizessük abból, hogy a gyerekek ne maradjanak ellátatlanul részemről. A bíróság által megítélt minimum összeget fizetjük majd májustól. Persze keresem a lehetőségeket és nem ülök itthon, de sajnos hajdú bihar megyében nincs sok lehetőség. Az exfeleségem nem akar dolgozni, mert az új párja eltartja őket. De tőlem meg követelőtik folyamatosan. Mondtam, hogy a 2 hónap kimaradást pótolni fogom, de nem hajlandó megérteni. Szerintetek el fog menni a bíróségra? Nem szeretnék ebből gondot csinálni, de ha jól megnézzük mi fizetünkl 20 ezer ftot, kap 40 ezer ft családi pótlékot, ez 60 ezer ft és mivel ő is munkanélküli ő mit tesz a gyerekekért?? Semmit, mert a párja áll mindent. A bíróság emelni fog a 20 ezer ft-on ha az ex kér majd emelést?

2012. ápr. 19. 09:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
2 gyerekre fizetsz 20000 ft-ot?! Az egy nagy semmi! Igyekezz munkát találni, afeleséged meg legalább komolyan gondolja még a kapcsolatot, nem jótékonyságból fizet, hanem nehogy egy életre eladósodjatok. Én elég sz.rul érzném magam a helyedben.Az ex mg val. éppúgy nem talál munkát, mint te, neki 2 gyerekkel sokkal nehezebb!
2012. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
A családi pótlék max 30000, és nem az állam, hanem a TE dolgod, hogy eltartsd a gyerekeid. Az ex pedig természetben szolgáltatja nekik, amit te pénzben. Emelni szerintem akkor fognak, ha van fizetésed, de ennyivel kiszúrni a szemét ronda dolog,érthető, ha haragszik.
2012. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

És ha elmegy mi lesz ?

Semmi , Te sem tehetsz arról , hogy átmenetileg nem volt pénzed , utólag meg rendezni fogod!

A bíróság is max. felszólít az összeg kiegyenlítésére, de amire ebből valami lenne , addigra elmondásod alapján vissza is fizeted !


Szóval no para , nem te vagy itt a hunyó úgy látom ,

2012. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Jól van nem kell itt leosztani szerencsétlent, 1 fizetésből mondjuk 20-nál többet más se tudna fizetni, max ha olyan kur.va sokat keres. Amúgy gondolom az a 20 ezer azért volt, mert minimál bért kapott és ez alapján ítélte meg a bíróság.

Ez a GYK tele van egyedül álló anyákkal, akik férfigyűlölők és minden ilyen kérdésnél odaírják, hogy az apa mekkora egy sze.métláda, mert csak ennyi meg ennyi pénzt ad.

Jó hogy a szívbetegsége miatt nem külditek el a fr.ancba, miért nem dolgozott betegen is...nevetségesek vagytok.

2012. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

1 -2 válaszadónak aki ugyan az !



Te mennyit adnál ????????????

Látszik , hogy nincs önálló kereseted , de még gyermeked sem !!

Tudod az ex férjemnek 2 jól menő üzlete van , 4 év után havi 14.000 ft-ot állapított meg a bíróság , csak hogy részemről végre elváljunk.

Visszamenőleg , több mint 200.000 ft.


Ebből természetesen semmit nem kaptam -nem kapott a gyerek !

Nem megyek a bíróságra, mert nem érdekel , nem fogok csápolni

Eltartom a gyerekemet , felnevel tisztességesen ,nélkülözés mentesen Ő meg tudja hova tenni az apját!!!


Szóval ha havi 20.000 tud adni akkor annyit ad , csak azt rendszeresen fizesse !


Ja és nem az apa kell eltartsa a gyereket , hanem ketten.

Szóval ha már az anya is beleteszi , akkor Úgy már elfogatható

Az egyszeri beruházásoknál , meg az apa kötelessége +-ban többet fizetni , de gondolom ezt tudja is , mivel erre jogszabály van !!!!!!

2012. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, miért élezitek ki mindig erre?

Én is elváltam, 15 ezret ad az exem, de 10ezret akar, a hócipőm tele van, de mégse állítom, hogy minden pasi ilyen.

Ha jobban belegondol az exed, nem fog elmenni bíróságra, mert mire kitűzik a tárgyalást és vége lesz, addigra - várhatóan - helyrerázódtok, és megy a pénz.

De valóban csak ő tudhatja, hogy elmegy-e.

Én egy dolgot mondok neked: MINDENT írj le, akár smsben, e-mailben, hogy tudd bizonyítani, hogy azt mondtad, hogy ekkor-akkor utalsz.

2012. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
8%

1./ Két gyerekre HOL kap a feleséged 40 ezer forint családi pótlékot?!... Csak szólok : 2 gyerekre 2x 13300 Ft = 26600 Ft családi pótlék jár!!!...


2./ A Családjogi törvény szerint: "A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a külön élő pedig elsősorban pénzben szolgáltatja (gyermektartásdíj)."...

Tehát az anyának nem kell pénzben hozzájárulnia a gyerek tartásához, ő természetben tudja le a gondozást (öltözteti, eteti, fürdeti, ápolja, vigyáz rá, mos rájuk, tanul velük, mesél nekik esténként, stb.)...

Számold ki, mennyit kellene fizetned egy 24 órában dolgozó bébiszitternek, aki még mos-főz-takarít-gondoz is?... Na, EZT csinálja az exfeleséged!...

Ugye azért te sem hiszed, hogy havonta 20000 forintból el lehet tartani két gyereket?...


3./ Ha az exfeleséged elmegy a bíróságra és ott a mostani jövedelmed szerint állapítják meg a gyerektartás összegét, akkor te fogsz jobban járni, mivel NULLA jövedelmed van, a barátnődtől nem várható el, hogy a te eltartásodon felül még a gyerektartásodat is fizesse...

Más kérdés, hogy a saját gyerekeidet teszed nehéz helyzetbe, valójában nem az exfeleséggel szúrsz ki, hanem a gyerekeiddel... :-((

2012. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Tudjátok mit? Miért nem mondjátok már azt neki, hogy akassza fel magát, akkor a gyerekek kapnának jó kis árvaságit, anyukának meg könnyebb lesz...pfff...


Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nem tud fizetni, mondjuk ha most kómában feküdne az intenzíven ti még akkor is követelnétek, mert nehogy már ne adjon egy fillért se...

2012. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%
És a munkanélküli anya miből etesse a gyerekeit? Az új társától nem lehet ezt elvárni, csak az apától. Kutya kötelessége eltartani a gyerekeit,saját megélhetésének rovására is, ez a törvény.Ok, hogy pár hónap kiesik (márha az anya ezalatt tud mit enni adni nekik), de utána sem kellene 10000 ft-ot adni a gyerekének egy hónapra! Ha 200000-es fizetése lenne az anyának, biztos nem fog bíróságra futkosni 10000-ért, és sz.rik a kedves apára. DE MUNKANÉLKÜLI! Kellett a gyerek, arról nem lehet csak úgy lemondani! Nem csak a volt feleséged szív, hanem legjobban a 2 gyereked!Egy gyerekre minimum 30000 tartásdíjat kellene fizetni, amit te adsz, az kb a menza, vagy a bérlet. Miből lesz gatyája? Miből lesz vacsorája? Miből megy táborba? Nemhogy nyaralni, különórára, sportolni, neadjisten állatkertbe. Nyomorog, közben neked jólesik az új párod fizetéséből a finom vacsora?!A gyerekért felelősséggel tartozol, ő nem tehet semmiről és élni szeretne. Keress sürgősen jólfizető állást, mert van 2 gyereked.
2012. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Igen és mondjuk kap most munkát gyorsan, lesz a nettója havi 80 ezer, ebből adjon le 60-at a gyerekekre, és haljon éhen, mert anyukának derogál a munka...
2012. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!