Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek elmegy a bíróságra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elmegy a bíróságra?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. 3 éve elváltunk az exfeleségemmel. Van 2 közös gyerekünk (5 és 10 évesek) Én újranősültem, ő a párjához költözött. Az exfeleségem 2011 július óta munkanélküli, mert felmondott, amikor összeköltözött a párjával (másik városba). Én egy szívbetegséggel kórházba kerültem és 2 hónap táppénz után mikor visszamentem volna dolgozni elbocsájtottak 2011 októberében. Azóta sajnos nincs állásom, de az exemnek sincs. Márciusban és áprilisban már nem tudtam gyerektartást fizetni. Májustól fogunk fizetni újra, mert az új feleségem lediplomázott és nőtt a fizetése és azt mondta, hogy amíg nem lesz munkám fizessük abból, hogy a gyerekek ne maradjanak ellátatlanul részemről. A bíróság által megítélt minimum összeget fizetjük majd májustól. Persze keresem a lehetőségeket és nem ülök itthon, de sajnos hajdú bihar megyében nincs sok lehetőség. Az exfeleségem nem akar dolgozni, mert az új párja eltartja őket. De tőlem meg követelőtik folyamatosan. Mondtam, hogy a 2 hónap kimaradást pótolni fogom, de nem hajlandó megérteni. Szerintetek el fog menni a bíróségra? Nem szeretnék ebből gondot csinálni, de ha jól megnézzük mi fizetünkl 20 ezer ftot, kap 40 ezer ft családi pótlékot, ez 60 ezer ft és mivel ő is munkanélküli ő mit tesz a gyerekekért?? Semmit, mert a párja áll mindent. A bíróság emelni fog a 20 ezer ft-on ha az ex kér majd emelést?

2012. ápr. 19. 09:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azért kap havi 40 ezer ft családi pótlékot, mert a kisebbik lányom asztmás az anyuka terhesség alatti dohányzása miatt, amit nem én állítok, hanem az orvos. Hála Istennek a gyerekem már kezd kigyógyulni a betegségből, lassan elhagyhatjuk a gyógyszert. Emellett van a gyereknek közgyógy ellátása, ami nagyban segít, hisz gyógyszereket teljes egésszében kifutotta mindig. Persze engem le lehet szidni, de nehogy már azért fizessek az anyának, mert ő ellátja anyai kötelességét. Amikor nálam vannak a lányok, akkor itt is kapnak enni, fürdenek, van nálunk egy külön gyerekszoba a számukra és én is olvasok nekik. De ilyenkor mikor szegény anya is munkanélküli akkor csak őt lehet sajnálni???? Mint leírtam szívbeteg vagyok, ez nem könnyíti meg a munkavállalásom, vagy már lassan ott tartunk, hogy akasszam fel magam? Az anya hogy látjha el természetben a gyerekeimet? a 22800 ftos segélyéből? Abból kétlem, hogy kaját tud tenni az asztalra 30 napra megfelelőt. És nem is akar elmenni dolgozni, megmondta, hogy az utolsó bőrt is lehúzza rólam. Kösz szépen. Így havi 60 ezerből el lehet látni a gyerekeket. Igen, szerencsére az én párom szereti a gyerekeimet és mi közösen gondoskodunk róluk. És az nem számít senkinek, hogy anya helyett is a pasija látja el a szükségleteket. És tegyük akkor még azt is hozzá, hogy semmit nem mind el a gyerekeimről. Ez igazán fair. Köszi a támogatást, aki normális válaszokat írt.
2012. ápr. 19. 11:27
 12/20 A kérdező kommentje:
Én otthagytam a gyerekeimnek a házamat, hogy biztos fedél legyen a fejük felett, erre az anya eladta a házat. Otthagyta a munkáját, hogy másik városba költözzön. Ez mennyire felelősségteljes?? HA beleszakadok sem tudok többet fizetni egyelőre. Ha lesz munkám, akkor mint eddig is a cég utalni fogja a gyerektartás. Addig is szerintem nem csak nekem kellene munkát keresni, hanem anyucinak is.
2012. ápr. 19. 11:31
 13/20 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!

Te egyfolytában azzal vagy elfoglalva, hogy szívbeteg vagy és nem kapsz állást...

Meg azt hajtogatod : az anya menjen dolgozni!!!...


Vedd légyszíves figyelembe, hogy nem csak neked nehéz munkát találnod, hanem az exfeleségednek 3x olyan nehéz munkát találnia KÉT KISGYEREK mellett, főleg ha az egyik súlyos beteg!!!...

A Munkáltató csak azt meghallja, hogy kisgyereke van a pályázónak, máris dobja félre a jelentkezési lapját!...


Te kéthetente (max. hetente) látod vendégül a gyerekeidet, de gondolj bele milyen nehéz MINDEN NAP ellátni őket, etetni, ruházni (folyamatosan nőnek!), játszótérre vinni, betegségükben ápolni őket, soha sehová sem elmenni, mert a gyerekekre kell vigyázni...


Megértem, hogy most nehéz helyzetben vagy, nyilván nem tehetsz sem a betegségedről, sem a munkanélküliségedről, de a gyerekeknek akkor is enni kell adni, cipőt kell venni, bérletet kell venni az iskolába járáshoz, stb.!...


Lehet, nem véletlen, hogy az exfeleséged eladta a közös házatokat (talán nem bírta egyedül fizetni a rezsijét)...


Nem egymást kellene marni, hanem a GYEREKEK ÉRDEKÉBEN összefogni!...


Azt, hogy az exfeleséged párja mindent fizet a gyerekeid részére MEGKÖSZÖNHETED, örülj neki, hogy van valaki, aki legalább enni ad a gyerekeidnek, nem pedig leszólni érte!... (Nyilván azért csinálja, mert az exfeleséged rendben tartja a háztartást, főz, mos, takarít minden nap, tehát megdolgozik azért, hogy a párja eltartja őt, meg a gyerekeket!)

2012. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért lássuk be , rengeteg nő van akinek váláskor ez a mondat elhangzik a szájából


Az utolsó bőrt is lehúzom rólad !!!


És van aki be is tartja !!

2012. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ezt nagyon nehéz megvalósítani, de valahol tényleg hálásnak kéne lenni azoknak az embereknek, akik a gyerekeinknek adnak. Ha csak elviszik a játszóra, az is segítség, de ha vesz neki egy csomag pelust, könyvet... Nyilván nem fog kezet csókolni "új apukának", de az a helyzet - és itt rekesszük ki a magánjellegű érzéseket -, hogy neveli más gyerekét önzetlenül.

Amikor én gyesen voltam az új házasságból való "új" gyerekemmel, az exem el akarta vetetni a bírósággal a 15 000 ft-ot, mondván, ha megtehetem, hgy nem dolgozom, akkor biztos vígan élünk, majd az új férjem eltartja a "régi" gyerekemet is.

És amikor már napi szinten ment az anyázás, akkor azt mondtam, hogy döntsön helyettünk hideg fejjel a bíróság. Ezt mondom neked is: bízd rájuk, remélhetőleg pártatlanok, és a gyerekek érdekeit nézve hoznak döntést az anyagiakról.

2012. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy idepofátlankodok, de nem nagyon értem a válaszolók egy részét. A nőnek csak akkor kell gondoskodnia a gyerekéről, ha elválik? És csak akkor, ha az apa fizet gyerektartást?

Nekem van gyerekem. Én vállaltam. Azt is, hogy ha beteg ápolom, hogy nehezebb lesz munkát találni, hogy nem lesz magamra időm. Persze ha a férjem mindenben támogat, könnyebb. De ha elválunk és ő munkanélküli lesz, akkor nekem már nem is kötelességem mindent megtenni a gyerekemért? De igen! És nem hiszem, hogy ez valami plusz lenne, amiért nekem fizetés jár. Ez alap.


Ahogy az is, hogy az apa fizet gyerektartást.


Kérdező,

nem fog bíróságra menni, hiszen akkor semmit nem fog kapni. Ezt gondolom ő is tudja.

Ennek ellenére én is csak azt tudom tanácsolni, hogy minél előbb találj munkát és rendezd az adósságod. Az, hogy otthagytad a házat szép dolog. De ettől még ebben a hónapban nem tudnak ruházkodni a gyerekeid. Erre kéne gondolni, nem anyukád lehordani a sárga földig. Attól, hogy ilyen anyjuk van, enniük, iskolába járniuk kell.

2012. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A gyerekeim nem szenvednek hiányt semmiben!! De azért nem fogok éhen halni, mert van 2 gyerekem és anyuci meg sem próbál dolgozni. Könnyű mindig az apukát szidni. Nem azt írtam, hogy nem akarok dolgozni, hanem azt hogy nincs lehetőségem. HA anyuka fele annyit törődne a gyerekekkel, mint amennyit kellene már az jó lenne. De azért kösz mindenkinek a megértést. Mi a feleségemmel örülünk, hogy ennyit is tudunk fizetni. Azért meg nem fogok plusz pénzt adni anyucinak, mert teljesíti anyai kötelességét, hogy szerti a gyerekeit. Én is szeretm őket, hisz a gyerekeim, bár jó lenne ha anyuka nem hangolná ellenem őket.
2012. ápr. 19. 12:43
 18/20 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat! Bár elég elkeserítő, hogy ennyi rosszindulatú és megkeseredett ember van a világon. De ha nem váltunk volna el és mind a ketten munkanélküliek lennénk, akkor kit szidnátok???
2012. ápr. 19. 12:45
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám munka mellett nevelt egyedül évekig két pici gyereket úgy, hogy közben apám Pesten élt és akadémiára járt.

El lehet menni két gyerek mellett dolgozni, ha meg annyira jól élnek, hogy nincs szükség a munkájára akkor meg legyen toleránsabb, hogy apuka esetleg most nem tud annyi pénzt adni.

A válaszolókat meg nem értem, miért hiszik, hogy mindig a férfi a rossz...azon miért nem háborodik fel senki, hogy anyuka dohányzott terhesség alatt ami miatt beteg lett a pici? De azon, hogy apuka beteg lett és elvesztette a munkáját az halálos bőn. Érdekesen vagytok összerakva.

2012. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
MOndjuk ez igaz: terhesség alatti dohányzásért az én bolygómon kötél járna...
2012. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!