Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valaki kérem segiten nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polányi alexandra kérdése:

Valaki kérem segiten nekem abban hogy hogyan lehet 2. fokú gyermek elhelyezési pert inditani és hogy kell e érte fizetni?

Figyelt kérdés
Most vesztettem el egy pert amiben az apa kapta meg a gyereket. Kérem aki tud segitsen mert teljesen tanácstalan vagyok. Félek a volt élettársamtól mert sokszor bántalmazott engem!
2012. márc. 29. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Két év után lehet csak újra megindítani a gyermek elhelyezési pert. De ha az apa kapta meg,akkor nálad komoly gondok lehetnek. Nagyon ritka,amikor nem az anyának ítélik a gyereket.
2012. márc. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nálam nincsen semmi gond mert alkalmas vagyok gyermek nevelésre. Itt az a probléma hogy az apának volt ügyvédje az intézte a dolgait nekem meg nem volt. Az a helyzet hogy arra gyanakszom hogy lefizették a birót. Mert az utólsó tárgyaláson az apa ügyvédje prívát beszélgetést folytatott a biróval. Ilyen helyzetbe mit csináljak?
2012. márc. 29. 06:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Jogerős az itélet? Ha nem akkor esetleg fellebbezhetsz. Ha már jogerős, akkor bizony ki kell várnod a két évet.
2012. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem jogerös kaptam 15 nap fellebezési idöt. Csak azt nem tudom h van e permentesség 2.fokon? Meg valamilyen szinten félek is a volt élettársamtól mert egy agresszív ... ! A per mig le nem zárult a biró végig mellettem állt, nem tudom hogy mit csináljak teljesen tanácstalan vagyok :(
2012. márc. 29. 06:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz valahonnan pénzt keríteni? Ide kell akkor egy nagyon jó ügyvéd!!!! Én mindenem odaadnám a gyerekemért, akár kölcsönt is felvennék, ha nincs más, inkább éljek szegényebben pár évig...
2012. márc. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

először is volt pszichológiai vizsgálat? hány éves a gyermek? ha valóban agresszív az apuka, akkor ezt kikellett volna mutatni a szakembernek. akár az apukán akár úgy hogy a gyermek fél tőle, vagy látott hallott dolgokat (pl. téged vert, vagy veled üvöltözött)


volt ilyen vizsgálat nálatok?


2 éven belül is lehet indítani gyermekelhelyezés megváltoztatása iránti pert azonban 2 éven belül csak nyomós indok kelle ahhoz, hogy helyt is adjanak neki.

2012. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nehéz eset, először is mi volt az indok az első fokú itéletedben? Másodszor tudnod kell, hogy a másodfokon 3 bíró lesz benn, de nem kezdik újra a pert, hanem a fellebezésedben meg kell fogalmaznod, az itélet melyik részével nem értesz egyet és miért. Ami nagyon fontos, hogy mindenképpen kérj a fellebezéshez jogi segítséget. Léteznek ingyenes jogsegélyszolgálatok, pl. ahol én lakom a könyvtárban ki van függesztve az ingyenes ügyvédi konzultáció ideje - általában egy héten csak egyszer van.


Viszont mielőtt elmész mindenképpen gyüjtsd össze a periratokat a tárgyalási jegyzőkönyveket és az összes beadványt illetve a szakvéleményeket, ha esetleg szakvélemények nem készültek, akkor ezt esetleg lehet, hogy a másodfokon pozítivumként fogják esetedben elbírálni, és vissza irányíthatják az ügyedet első fokra.


Tényleg mindenképpen konzultálj egy ügyvéddel ez általában olyan 10 és 20 ezer forint körüli összeg. Kérj segítséget a környezetedben lévő elvált anyukáktól illetve apukáktól, akik elégedettek voltak az ügyvédjükkel és így a nagyjábóli költségeket is tervezni tudod.


És a fellebezésedet mindenképpen egy ügyvéd írja, mert ha csak azzal fellebezzel, hogy nem értesz egyet az itélettel ezt el is utasíthatják.

2012. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

fellebbezni kell

írasd meg valakivel

tartsd a határidőt

2012. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem hiszem el, hogy bántalmazott téged. Ezt minden válófélben lévő feleség behazudja.

A bírót nem lehet lefizetni, valószínűleg olyan gond volt nálad, amit nem akarsz itt nyilvánosságra hozni, amit viszont megértek. Törődj bele, hogy nála vannak a gyerekek, és két év múlva tedd meg a szükséges lépéseket.

2012. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Nekem is az a furcsa hogy a kérdező eltűnt, nem reagál a válaszainkra. Vszinű itt vmi más van a dologban.
2012. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!