Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan ítélnének válás esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ítélnének válás esetén a lakással kapcsolatban ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2007. májusában házasodtunk össze, 2007. júniusában adtam el a saját lakásomat, aminek az árát egy az egyben befektettem az új, közös lakásunkba. A férjemnek semmi vagyona nem volt, így a lakáshoz hiányzó pénzt egy közösen felvett hitellel egészítettünk ki 2008 tavaszán, amit közösen fizettünk. Az új lakás a hitel miatt 50-50%-ban került a férjem és az én nevemre.

2011 végén végtörlesztettünk, a pénzt egy az egyben az édesapám állta, amiről köztem és az édesapám között kölcsönszerződés is született. Így most neki fizetjük a kölcsönt, amivel végtörlesztettünk.

Azóta számomra kiderült, hogy a férjem többször megcsalt, és fontolgatom a válást. De félek attól, hogy hiába nem fizetett szinte semmit a közös lakásunk árába (3 évig a hitel felét(a hitel a tényleges vételár kb. fele volt, 20 évre vettük fel)), én pedig beleadtam a régi lakásom árát, ami az eredeti vételár másik fele volt, illetve most az édesapám gyakorlatilag kifizette a másik felét (a svájci frankos végtörlesztést), mégis a tulajdoni lapon szereplő 50-50% miatt viheti a lakás felét. Jogosan aggódom?


2012. márc. 8. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csomót gondolkodtam, hiszen a te különvagyonodról van szó, hiszen amit a különvagyonod értékén veszel, akár házasság alatt is, az csak a tied marad. A bibi ez az 50-50 %-os tulajdonjog. Legjobb esetben csak az általatok közösen kifizetett hitel felét kell a férjed részére neked kifizetni, hogy lépjen. Ha vagyonmegosztásra kerül a sor, akkor szerintem a bíróságon nagy esélyed van, de azért egy ügyvédtől kellene rákérdezned. Szerintem nem veszett fejsze nyele az ügy.
2012. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak a kifizetett hitel fele az övé. A lakásod házasság előtt megvolt, saját tulajdon, az nem lesz közös,sem az érte kapott pénz, ami az új lakásban van.
2012. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha jelenleg az apám fizette a végtörlesztést (tehát a lakás kb. másik fele), akkor megúszható a dolog azzal, ha a férjem kifizetett hitel-felét fizetném neki egy váláskor? Végülis semmi más pénzt nem tett bele a közösbe.
2012. márc. 8. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, ő is pont ilyen helyzetben volt váláskor. Csak azt kaphatja a férjed, amit befizetett, pontosabban a kifizetett hitel felét. Az 50-50 százaléknál erősebb érvényű a különvagyon ténye. Azért legyen ügyvéded, mert nem biztos, hogy a pasi ezt olyan könnyen elfogadja.
2012. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. márc. 8. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A lakás nagyrészt a tied, mert a különvagyonodból vettétek. Közös szerzemény aza törlesztés, amit a házasság ALATT fizettetek ki. A végtörleszés is elvileg felezödik, viszont az a tartozás is, amivel édesapádnak tartoztok.

Ezek szerint a végtörleszés elötti törlesztés fele jár a férjednek.

De ha válni akarsz, akkor minél elöbb inditsd el, mert addig vagyonközösség van, és addig a törlesztések szintén közösek.

2012. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először próbálj megegyezni a férjeddel, és ha lehet, indítsátok el közös megegyezéssel a válást, amiben leírjátok a vagyonmegosztással kapcsolatos megállapodást is.

Mondd el a férjednek ezeket az érveket, és a jogi hátterét is (hogy a bíróság is nagy valószínűséggel a házasság előtti különvagyont venné figyelembe).

Ha megállapodtok egymás közt, akkor lényegesen gyorsabban (és olcsóbban) le tudjátok rendezni.

Ha nem tudtok megállapodni, akkor marad a bírói út...

2012. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A jog szerint ez így néz ki:


Legyen az egyszerűség kedvéért az új ház értéke 10.000.000 ft.


Te ugye beleraktál 5.000.000 a régi lakásodból. Ez csakis a tied, mivel különvagyon.


3 évig fizettétek a hitelt KÖZÖSEN, tegyük fel 2,500.000 FT-ot. Ebből 1,250.000 Ft a férjedé, a másik fele a tied.


Végül a kölcsönkapott 3.000.000 Ft-ból végtörlesztettetek. Elvileg EZ IS KÖZÖS.


Namost, a válásnál 2 opció van:


A férjedet kifizeted 1,250.000 Ft-al és csókolom, ő lemond minden másról (ha ezt elfogadja)- az édesapád felé fennálló tartozás feléről is, amit te átvállalsz!


vagy


A férjedet nem mondd le semmiről, ezesetben 1,250.000 Ft követelése lehet neki feléd de te (illetve édesapád!) követelheti a 3.000.000 Ft felét a férjedtől!


Épeszű ember az első verziót válassza.


Ha nem az húzós és hosszadalmas lesz.

2012. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!