Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy működik egy válás két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik egy válás két picike gyermekkel, autóval, lakáshitellel? Minden közös, kivéve az én örökségem, amit a lakásba öltem.

Figyelt kérdés
Valószínű válni fogunk férjemmel, együtt indítjuk a pert, de van lakáshitelünk, nagyon sok. Nem akarjuk tovább fizetni ezt a lakást, mindenképpen külön mennénk. Én egyedül nem tudom fizetni, Ő meg hülye lenne fizetni, ha nincs is ott. Nyílt házasságot meg nem akarok, mindenképpen nélküle boldogulnék.

2012. febr. 28. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Pl először is eladod az autót...

Sosem értem az ilyen embereket. Lakáshitel, mellette meg luxus... Vagyis nincs ezzel gond, csak nem kéne sírni, ha mégsem működik!


Részvétem a gyerekeknek, szégyelld magad!

2012. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Kocsit, lakást eladjátok, hitelt visszafizetitek, ami marad megfelezitek. Hát nem tudom, hogy ez milyen összeg lehet, de számíts arra, hogy sajnos albérletbe tudtok menni mindketten. férjed is te is.


hogy jött amúgy ez a nyílt házasság téma? férjed szeretne nyílt házasságot?

2012. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Autót eladod, lakást elárverezitek, így nem lesz hitel, de az örökségedet is buktad... Ám ha nincs lakásod, mehetsz albérletbe, ami szintén nem lesz olcsó!
2012. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Kocsit, lakást el kell adni. Ha igazolni tudod, hogy az örökségedből vettétek részben a lakást, akkor ezt levonják az összegből, ez a tiéd, és a maradék feleződik.

A hitel feleződik természetesen.

2012. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen emberek minek házasodnak össze?
2012. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát ez sz.r ügy. Ha maradna a lakás- és autóeladás, hitelvisszfizetés után még vagy 3-4 M, akkor rendben. Ha nem, én mégis elgondolkodnék a nyitott házasságon.
2012. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy van ennyi "jó indulatú" ember. Én tanácsot kértem, olyantól aki hasonló helyzettel elvált, vagy válni fog.

Az autót szeretném megtartani, mert vidéki vagyok, nekem kell bölcsibe,oviba juttatni a gyerekeket és még onnan továbbmenni dolgoznom. Az örökségem úgy tudom visszakapom, bár bizonyítani nem tudom, de a lakást azzal kezdtük és a konyhai berendezést is. Nem hitelem van, lízingeljük a lakást. Ez ügyben érdeklődnék. A nyitott házasság meg szerintem gusztustalan, csak a gyerekek miatt maradjak vele és nézzem ahogy készülődik csajozni??? Hát kössz, inkább az egyedüllét. Légyszi olyan írjon aki jártas valamelyest hasonló helyzetben. Kíméljenek meg a gusztustalan beszólók.

2012. febr. 28. 19:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt nem az a probléma, hogy vele maradsz-e vagy sem...

Hanem hogy két felnőtt ember képes úgy gyereket csinálni, hogy minden ami a biztonságot jelentené egy családnak, az nem is az övék, hanem nagyrészt hitel.

Ha jól értelmezem, akkor önállóan főleg nem lenne egyikőtöknek sem lakása, ha ugye együtt is lízingeltek vagy mi.

Ha már ennyire felelőtlen voltál, akkor egyrészt rakd lejjebb a mércét (más vidéki biciklivel visz két gyereket bölcsibe, oviba és azután megy vonattal tovább dolgozni...), másrészt a segélyek, a hídalámenetel, vagy az anyaotthon helyett inkább tűrd a férjedet, és nézzed ahogy csajozni megy. Mert itt nem te vagy a fontos, hanem a gyerekek. Akikkel gondolom már most nem foglalkozol eleget, aki a férje csajairól gondolkodik, az nem szokott... Legalább az otthon legyen állandó a gyerekeknek... Amúgy pedig a férjednek is joga/kötelessége a gyerekekkel foglalkoznia, tehát a férjed is nézheti, ha készülsz pasizni, hogy levezesd az feszültségedet...

2012. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van hasonló tapasztalatom, apuka ment az új nőhöz, anyuka belegebedt a lakáshitelbe, eztán majd a lakásbérlésbe gebedt bele, 0-24 dolgozott, a gyerekre mindig más vigyázott...
2012. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Jézusom...Hát nem mehet tönkre egy házasság? Miért szégyellje magát????? Mert lépni szeretne?És viszonylag itt egy békés,megegyezett válás van,úgy látom! Miért kéne maradni együtt,ha nem bírják,csak azért mert ott a hitel? Meg a két gyerek?Lehet,nekik is jobb,ha elválnak,ha már tényleg nem tudnak együtt élni.
2012. febr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!