Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kinek a feladata válás után a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a feladata válás után a lurkókat eltartani? Az új férjé? Kérhet az ex csökkentést a mostoha gyerekei miatt?

Figyelt kérdés
2007-ben elváltam három gyerekkel. Akkor gyerekenként csak 30%-ot kértem, tekintettel a vlt férjemre, meg tudjon élni ő is. Ez 27000 Ft havonta összesen. Önként soha nem fizette, végrehajtó levonatta. A válás után ex feladta a jómunkahelyét - önhibájából kirúgták -, és azóta vagy munkanélküli, vagy fekete munkás, vagy létminimumra van bejelentve. Megnősült, most születik a 2. baba a nyáron. Csökkentést kértek, mivel újak a körülmények. Tényleg kevesebb a pénze, de szándékosan, ez bizonyítható! (Minden munkahelyéről italosság, és igazolatlan hiányzás miat elküldték! ) A mostani feleségnek az első házasságából van két gyereke, akik után azért nem kap gy. Tartást, mert örökségért cserébe lemondott róla. Az exem azzal indokolja a kérését, hogy ezt a két (nem saját) gyereket is neki "kell" ellátnia (Nincsenek a nevén! ), és folyton munkanélküli. Én is férjhez mentem, most várom a közös babánkat, a férjem is fizet gy. T. -t, havi 20%-ot, azaz 20000 Ft-ot, plusz 5000 Ft-ot csak úgy, önként. Én 78000 Ft táppénzt kapok, a csal. Pótl.48000 Ft. Vagyoni helyzetem: 50-50%-ban vagyok tulaj egy 100%-os hitelre vásárolt házrésznek, aminek a havi kiadása a válság előtti 83000 Ft/hóról 140000 Ft/hóra emelkedett. Most 6 hónapos terhes vagyok, így nem tudok pluszt vállalni, hogy jobb legyen. (A férjem vállalna pluszt. ) Kérdés: Csökkenthetik-e a 10-10-10%-ot gyerekenként, illetve az összeg fog-e változni, munkanélküliségre hivatkozva? Fog-e változni az ex mostoha gyerekeinek száma miatt? Kell-e a jövőben a mostani páromnak még több munkát vállalni, hogy a nem vér szerinti gyerekei ne szenvedjék meg a nélkülözést? Jogos lenne ez így? Mégis kinek lenne a dolga a gyerekeket eltartani?
2009. jún. 4. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki a saját gyerekéért tartozik anyagi felelősséggel, nem a másik gyerekéért. Szerintem egyáltalán nem sok az a 10-10%, amit kapsz a gyerekek után. Szerintem nem fogják neki engedélyezni a csökkentést. Főleg, hogy úgy vállalta a következő gyereket, hogy tudta, milyen kötelezettségei vannak.
2009. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

A gyereket a szuloknek kell eltartani, akar egyutt elnek, akar nem. Gyerekenkent altalaban 20%-ot, de maximum 50%-ot szoktak megitelni, igy a ferjed meg igy is igen keveset fizet a 3 gyerekre. Nem hiszem, hogy ezt csokkentenek neki.


Attol, hogy van ket masik gyereke, meg az elozo kapcsolatbol szuletettek nem ertekelodnek le. Az meg, hogy el akar tartani meg 2 "idegen" gyereket, a maganugye, de az mar nem, ha a harom sajat gyerekenek rovasara teszi! Szegyellhetne magat.


Egyszoval en nem latok sok eselyt arra, hogy csokkentest kapjon. Ha az uj felesege vallalta, hogy felneveli a 2 gyereket gyerektartas nelkul, oroksegert cserebe, akkor ne varja mar el a volt ferjedtol, hogy eltartsa oket.

2009. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Mindenkinek kutya kötelessége a saját gyerekeit eltartani akár együtt él velük akár nem .Azért mert elvált a feleségétől,attól a gyerek(ek) még az övé maradt nem?

És ha még lesz pl:5 felesége meg 10 gyereke akkor egyáltalán nem fog gy.tartást fizezni arra hivatkozva hogy neki mennyi gyereket kell(ene)eltartani???

2009. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocs!


Hiba: Nem gyerekenként kértem 30%-ot, hanem összesen. Elírtam.

2009. jún. 4. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Sajnsoa a mai amgyar jogrend hiányossága miatt mindig annak a szülőnek kötelessége eltartani a gyereket akinél marad.Őt mindenért felelősségre vonják akár anyagilag akár erkölcsileg . Akedves elvált apuka nyugodtan éli az életét és a szükséges törvény által előírt kötelezettségeinek sem tesz eleget(tisztelet a kivételnek)Ay én volt exem a válás alatt (4 évig) semmilyen anyagi támogatást nem nyújtott és most 1o éve h kimondták a válást ismét három éve nem fizet egy fillért sem.Mostmár könnyen van a fiam lassan nagykorú igaz h még suliba jár de Őt ez nem zavarja.Közben vett 2 db szép újépítésű lakást(persze más nevére) visszaadta az iparengedélyét és feketén dolgozik.Sem én,sem a volt párja ott 2 gyerek van nem tudunk egy fillért sem behajtani rajta.Sajnos tudomásul kell venni h az ilyen "apákat" nem érdekli a gyerekük jóléte vagy csak a megélhetésének biztosítása sem.Ebbe v beletörödik az ember v egy fél életen át bíróságra jár meg a végrehajtót keresi ,aki általában nem tud mit behajtani.Sajnálom h megszünt az a régi rendszer h fél év tartásdíjkiesés után leültetik a" kedves apukát"!!!!!!!!!!!
2009. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
amúgy ha ilyen rossz helyzetben éltek akkor minek szülsz még egy gyereket???
2009. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

én ezt soha nem értem, bocsi hogy ide panaszkodok, de az én párom is elvált, két gyerkőc született, akikért 20-20%-ot fizet, azaz fizuja 40%-a majdnem a fele elmegy, így kézbe kap 50-60ezer ft, és úgy marad neki ennyi, hogy alapban jó a fizuja, szóval mi a fene marad neki, ha új melóhelyre kényszerül menni és minimál bére lesz??????

A kedves elvált apuka, akit megcsaltak, két gyereke több száz km-re van tőle, gőze nincs, hogy fizetésének másik felét mire költik, ert ex hölgyecske minden hónapban masszázs, fodrász... én meg sehova, hogy haladhassunk végre, párom végre új életet kezdhessen válása után...

NEM ÉRTEM!

2009. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az éremnek két oldala van....Van ilyen eset is meg olyan is.De azt hiszem az a ritkábbik amikor apuka rendesen fizet,magától,nem letiltás útján!Mindenkinek magának kell tudni eldönteni hogy bevállal e egy olyan kapcsolatot,ahol a másik már elvált,és van gyerek.(teljesen mindegy hogy nő vagy férfi)mert ha bevállalja akkor bizony tudomásul kell venni hogy az exnek kötelezettségei vannak a gyerekeivel szemben.
2009. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodtam, hogy rosszul élnénk. Igaz, nehezebb február óta, azóta a részlet növekedés, de én már terhes voltam akkor. Azonkívül, nagyon akartuk et a babát, miután ikreket veszítettünk el két éve. Így is alig jött össze. Ez az igény erősebb volt mindennél. És ha még rosszabb lesz,én nem azt fogom javasolni a páromnak, hgy kevesebbet fizessen, vagy egyeltalán ne fizessen gyerektartást, hanem egyéb megoldással javítsunk a helyzetünkön. Mindketten egészségesek vagyunk, két jó lábbal, kézzel, stb.

Ha az ember mindig arra várna, mi a legkedvezőbb helyzet a baba vállalásra, én sose szültem volna! Ja és az időm végénjárok, 40 felett vagyok. Nem igen van hová várni.

Viszont nézzük csak, mit nyerhet itt egy ex? Mondjuk, csökkentik a kötelezettségét 5-10 eze forinttal. Ezt nyeri. Szerintem van lehetősége ezt az összeget máshonnan is pótolni, nem is kell hozzá sok plusz melo a mai világban.

2009. jún. 5. 09:41
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó, aki nem érted...

Neked is teljesen igazad van. De azt tudni kell, hogy ahol gyerek van, az pénzbe kerül, bizony. Minél nagyobb, annál többe. Van olyan anya, aki jól él, mert olyan állása van, vagy szerencséje, vagy ennyire aktív, sikeres, esetleg jó helyre "tette" a fenekét ezúttal, stb. De ezt magának köszönheti, és biztos nem az exnek. Nem vagyunk egyformák, minők sem, van, akinek rosszul megy, van akinek jól. De ebből miért kellene az exnek profitálni? A gyerek, ha jól megy, ha nem, ugyanannyiba kerül. (Ruházkodás, taníttatás, evés, rezsi rész, stb.)

Ha jól él az anyuka, nagyobb részt vállal a gyerek ellátásából, de ez nem azt jelenti, hogy az apa kötelezettségét ekkor meg kell szüntetni, vagy csökkenteni, nem? Ha igen, akkor ez igazságtalan. Persze én csak a saját helyzetemről beszélhetek.

2009. jún. 5. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!