Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom gyerektartást fizet 1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom gyerektartást fizet 1 gyerek után, van 2 saját gyerekünk. Igy is a fizetése 20%-át kell fizetnie, vagy lehet csökkenteni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 16:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

Irjatok a birosagnak, es majd a birosag dont. Ennyi. Egyszeruen megoldhato a dolog, ne feljel semmitol, irjal a birosagra.

Kulonben sok ilyen kerdes volt, olvasd el ott is a valaszokat. Lehet hogy mar kerdeztel ezzel kapcsolatban te is.

A jogiforum.hu oldalan is lehet kerdezni a jogaszoktol, de a legtutibb akkor is az lesz, ha a birosagra irtok.

Aztan tobb gyereket szerintem nem kellene mar bevallalnotok, ez egy borzalom hogy mindenki neveli mindenki gyereket, de fizetni az aztan mindenkinek budos!

2009. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Ez a számlára pakolod a pénzt nem rossz ötlet, csak akkor majd, a gázszámlát is arra pakold, mert lehet az a gyerek most szeretne fürödni, enni, villanyt használni járni valamiben, irni valamibe. Ahhoz meg ,hogy mire költi a nő a pénzét semmi közöd, egyrészt nem tudhatod,hogy a tartásdíjadaz költi-e rá vagy a saját pénzét, másrészt meg amíg a gyereknek meg van mindene nem szólhatsz senkinek. Azt pedig ne hidd,hogy azok a gyerekek amiket neked csinált fontosabbak vagy értékesebbek az előző házasságból valóaknál. A bíróság pedig nem biztos,hogy csökkentést engedélyez ,pont azért ,mert ahogy te is leirtad más módon párod nem gondoskodik arról a gyerekről, míg a másik kettő vele él. Ezt a bíróság is figyelembe fogja venni.
2009. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
Lehet számlára tenni a pénzt külön a gyereknek, gyámhatósági engedéllyel. Próbáljátok meg, ez lenne a legjobb megoldás és akkor a gyerekre fordulna vissza az a pénz.
2009. jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

Látom, itt mindenki lepontoz mindenkit, tehát nagy a kockázat, de nem tudom megállni szó nélkül a 18.11est. 20.000 Ft gyerektartás és szerinted nem a gyerekre költi???

Én nem tudom, hogyaz a gyerek miben jár az utcán, de ha ruhában, akkor ezt te se gondolod komolyan, ugye? Szeritnem vacsorát is eszik, meg fürdik is, sőt, lehet, hogy egy fagyit is megeszik néha...

Tudod te, mire elég 20.000 Ft egy gyerek ellátásában? Nevetséges gondolat, hogy ezt a HATALMAS összeget nem a gyerekre költi az anyja. Ezzel csak hozzájárul a párod a tartásához, azt se viszi túlzásba!

2009. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%

Én nem is értem!Mit vártok?Hogy adja oda az apa az egész havi fizetését az ex-nek és a gyereknek,mert hát szegények...meg mire elég az a havi 20 ezer?Majd elél valahogy az új családjával,ha már merészelt újabb gyereket vállalni...Meg amúgy is ezt meg hogy gondolja???

Azokat nem is értem,akik itt lehurrogják az új feleséget és az új gyerekeket,védve az elváltat,hogy az új gyerek szerintetek nem gyerek,csak a régi kapcsolatból született gyerek?Őt igenis több és több pénz illeti meg,mert ő az elhagyott gyerek??Vagy ez hogy van?Az elhagyott gyerek címen az ex zsebeljen be több pénzt,még akkor is ha az az új kapcsolatban nevelt gyerek megélhetését veszélyeztetné?Mert az a gyerek nem számít?csak a volt házasság gyereke???

Álljunk már meg egy kicsit!!!

Igenis tessék az exnek törekedni rá,hogy eltartsa a gyerekét.Az én szüleim is elváltak,ketten vagyunk tesók,sok évig anyu egy forintot sem kapott utánnunk,ment,dolgozott és két gyereket eltartott,hogy nem járt apámra és nem köpködte a pénzért.Ez a tiszteletreméltó,nem azok az exek,akik mindenféle címen több és több lóvét akarnak,mert hát,mi el lettünk hagyva,stb.stb.

2009. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én az utolsó előtti vagyok és az utolsónak mondom, hogy az én szüleim is elváltak, soha nem kaptunk gyerektartást, anyu egyedül nevelt fel kettőnket és kis füzetbe kellett írnom, hogy mi mennyibe került a boltban, amikor bevásárolni mentem. Soha nem kaptam csokit, mert ilyen luxusra nem volt pénzünk, mégis felnőttünk persze, tisztességben, mindketten diplomások vagyunk (én 4-szeres). Tehát tudom, miről beszélek.

És épp ezért nem tetszik, mikor apuka nem szeretne hozzájárulni az előző családból ott maradt gyerek tartásához. Vagyis egyre kevésbé, mert egyre több új gyereke van.

2009. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
77%

Mi az, hogy új gyerek??? A gyermek az gyermek! Olyan nincs, hogy új, vagy/meg régi. A véleményét meg sztem mindenki tartsa meg magának, és csak a kérdésre koncentráljon. Ha nem képes a kérdésre válaszolni, ne is kommentáljon pláne úgy, hogy nem ismeri a történéseket és a szereplőket!

A gyermek lakóhelye szerint illetékes Bíróságra kell beadni egy keresetet gyt. csökkentés tárgyban és annyi példányban, ahány szereplője van az ügynek. Általában 3 (anya, apa, Bíróság). A Bíróság pedig figyelembe fogja venni az apa jelen házastársával közös háztartásban nevelt gyermekeket is. Az apa megélhetésének rovására csak a gyermektartás mehet, a rokontartás pl. nem (18 éves elmúlt gyermek, stb etén). Konkrétumokkal a jogiforum.hu-t keresd fel, de ott vissza is olvashatsz, sok hasznos infóhoz fogsz jutni.

2009. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
95%

Könnyű pálcát törni mások felett! Ócsárolni az új feleséget

mert esetleg a saját (közös ) gyermekei érdekét tartja szem előtt. De kérdem én egy exnek mitől van nagyobb joga a gyermekeit nézni! Az én párom volt felesége az életünket keseríti meg. Mindig minden ellenünk elkövetett tettét azzal magyarázza,hogy a gyermekei érdekeit képviseli. És nem egy elhagyott nő.A párom nem volt felelőtlen apa. Az exe lett "szerelmes" és azóta már az ötödik szerelmen is túl van.A páromnak a válásuk óta én vagyok az egyetlen és a fiuk imádnak nálunk lenni ,mert azt mondják mi legalább leülünk együtt ebédelni,vacsorázni mint egy család.Szervezünk közös programokat.Havi 80 ezer forint megy neki gyerektartásként és a gyerekek putriban élnek,mocskosan járnak az anyuka viszont úgy öltözik mint egy dáma. Amit az anyukám és én adtunk locsolópénzt a fiuknak az anyjuk elvette.A gyereknek ballagásra beígért számítógépre elküldtük a vételár felét(60 ezer Ft-ot). Két éve ballagott a gyerek és a mai napig nincs meg az a nyomorult gép.

Szóval nem minden ex feleség áldozat!

2009. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Sziasztok!

Olvasom a válaszaitokat és szeretném megosztani veletek a mi történetünket!A párommal lassan 5éve élünk együtt,ő családos ember volt,de már csak a gyerek miatt volt a feleségével.Megismerkedtünk egymásba szerettünk,és ő elvált.Akkoriban nagyon jól keresett,és volt miből gyerektartást fizetni,azon felül amit megítélt a bíróság.A volt feleség nagyon elégedett volt.De azt hozzá kell tennem hogy a kisfiú nem akart jönni mert elnevelték sajnos.Tehát fizettünk de a gyerek nem jött.Aztán terhes lettem és megszületett a közös gyermekünk de nekem is volt már egy fiam az előző kapcsolatomból.Úgy hozta a sors hogy albérletbe kényszerültünk a páromat kirúgták és sajnos egyre lejjebb csúsztunk a gödörbe.Alig éltünk mert én ugye gyesen voltam amit mondanom sem kell hogy semmire nem elég.Elmaradtunk egy csomó pénzel,többek közt a gyerektartással is.Kértük,könyörögtünk az exnek hogy legyen türelemmel mert nem hogy gyerektartásra de kajára alig telt.Tehát nem kihúzni akartuk magunkat mert tisztában voltunk vele hogy az jár neki,de egyszerűen nem volt miből.Párom elmondása szerint(ő azért lejárt a kisfiúhoz)nem szenvedett hiányt a gyerek semmiben.Hisz nem egyedül él az anyjával hanem annak szüleivel,és testvérével egy palotában.Tehát támogatója és segítője bőven van neki.Én mint anya kértem az exet hogy ne vegye el a gyerekeim elől a falatot,csak azért hogy neki még több legyen.Tudom ez gonoszul hangzik és most biztos sok elhagyott anya fújjog,de én is az vagyok,engem is elhagytak,de én elfogadtam hogy az én fiam apja nem tud annyit fizetni mert mindkét szülője nagyon beteg.Csupán emberség kérdése.Tehát a volt nej nem volt megértő,jött a bírósági papír.Neki persze volt kerete ügyvédet fogadni,nekünk nem.A bíró közölte a párommal hogy a mostohagyereket nem veszik figyelembe csak a sajátot.Kértünk környezettanulmányt hogy nézzék meg a két család színvonalát hogy nekünk milyen luxuscikkek vannak és hogy mennyire üres a hűtő,és hogy náluk meg az ellenkezője.El lettünk utasítva.

Tehát ők élnek mint marci hevesen és nem tudok mit tenni és az utolsó fillérünket is ki kell fizetni mert a törvény őt védi.Próbáltunk egyezkedni hogy valamennyit adunk neki havonta,vagy veszünk mi a kisfiúnak ajándékot,vagy ami kell,de azt mondta havonta kéri a pénzt a kezébe.Ráadásul nem is a gyerekre költi hanem minden más luxusra.Szerintem ez nem igazságos,mert arról a párom nem tehet hogy ő nem tette boldoggá.Vele volt mert becsülte hisz a fia anyja de jött a nagy szerelem és úgy döntött hogy nem hagyja elmenni.Nem volt boldog vele és azt hiszem hogy egy gyerek miatt senkit sem lehet kényszeríteni a másikkal való együtt élésre.

Ezt most csak azért írtam mert sokan támadják a férfiakat akik új életet kezdtek.A párom próbált a kisfiúval kapcsolatot tartani,de teli beszélték a fejét.

Tehát innentől kezdve nem tudom mi lenne a megoldás.

2010. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!