Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen jogai vannak annak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogai vannak annak az "apának", akinek a nevén van a gyerek, de gyerektartást nem fizet?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kisfiam az apja egy ad hoc gondolattól vezérelve elakarja vinni hétvégére,apai jogaira hivatkozva(persze,én nem engedem,hát hogyan is tehetnék a fiammal ilyet..).A kisfiamat nem látogatja,csak mi megyünk a nagyszülőkhöz akik nagyon szeretik. Soha nem voltunk házasok,mégcsak nem is éltünk együtt..ne vessetek meg, így alakult.
2010. nov. 19. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

szia!


szerintem az ilyen apának semmilyen joga nincs. (nyugodtan le lehet pontozni) Ráadásul 3 éves koráig nem is viheti el tőled, csak a jelenlétedben láthatja, főleg ha még szopizik is. (különben sincs bírósági gyerekelhelyezési határozat)Egyáltalán nem is látogatta eddig, akkor meg most mit akar.

2010. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem mindaddig, ameddig a bíróság mást nem határoz, olyan jogai vannak, amilyet Te engedélyezel neki.. Persze mivel nem fizet gyerektartást, valószínűleg a bíró sem mondana mást.
2010. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Ez azért nem ennyire egyszerű. Ugyanis az, hogy házasok voltatok-e vagy sem nem befolyásol semmit. Jogilag ugyanis addig amig nem történik meg a gyermekelhelyezés mindkét!!! szülőt ugyanolyan jogok illetik meg. A jövőre nézve az lenne a legjobb megoldás, ha megegyeznétek ezekben a kérdésekben és bírósági határozat születne róla. Szerintem ennek hiányában csak el fog mérgeseni a helyzet, aminek leginkább a kisfiatok fogja meginni a levét.
2010. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Nagy tévedés. A gyerektartás nem fizetésével -akármilyen igazságtalannak tűnik- nem csökkennek az apa jogai.


Amiért nem viheti el, annak egészen más okai vannak. Mégpedig:

-túlságosan kicsi még, legfeljebb az anya (látható távolságon belüli) jelenlétében látogathatja,

-nem látogatta, emiatt nem ismeri őt jól a gyerek, ha elvinné, megzavarná vele pszichésen.


Javaslom:

- a további viták elkerülése végett hivatalosan rendezzétek el a láthatás rendjét,

-ne tiltsd az apjától, mert akármilyen is, akkor is ő az apja, szüksége lehet/lesz rá.

2010. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%

Szóval adott a szitu, ahol egy szerencsétlen lány egy olyantól lesz terhes, akitől semmit nem akar. A pénzt elvárná, de az apának a gyereket oda nem adja. Én sem adnék egy fillért sem ha nem láthatnám. Én biztosan arra kérném jöjjön többször, mert a gyerek két szerelmes emberből lesz, férfiből és nőből, akikből apa és anya válik.

Ha pedig nem volt gyermekelhelyezés ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked.

2010. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
33%
Kétéves gyereket már nyugodtan elviheti az apja. Ha nem engeded,akkor a fiadnak teszel rosszat! Ha addig jó volt,amíg megcsinálta a gyereket,akkor legyen jó most is,amikor apaként akar viselkedni. Joga éppen annyi van,mint neked. A tartásdíjban pedig állapodjatok meg addig is,amíg a bíróság nem dönt erről.
2010. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
53%

Szia!

Sajnos ugyan ebbe a cipőbe járok mind Te.Annyi,hogy a kisfiú édesapjának van egy ügyvédje.Sajnos igen mivel nincs bírósági végzésetek , így az Édesapának joga van a gyermeket látni.És hivatalos levélbe felhívta az ügyvéd a figyelmemet amennyiben a láthatását a gyermeknek megtagadom az édes????apjával szemben,akkor jogi uton érvényesítik az apa szülői jogait.Mert önkényesen tiltottam ezt meg.És még Én járnák rosszul.Minél előbb menj bíróságra és rendezzétek a dolgot.Addig ne csináld,hogy nem engeded el.Mert ezeknek a trógereknek sajnos bármilyenek vannak szülői jogaik.

Csak a kötelezettségüket nem tudják!!!

2010. nov. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól értem ő egy nem tervezett gyerek, akire az apja eddig egyáltalán nem volt kíváncsi. Botránkozzon meg, aki akar, de én tutira nem engedném. A gyerek nevelésében nem vesz részt, nem segít anyagilag, de apai jogait meg gyakorolni akarja? Én biztosan bíróság elé vinném az ügyet, ha máshogy nem lehet megegyezni, és utána ha ő tartja magát a határozathoz, akkor én is.

Egy néha-néha felbukkanó apa sokkal rosszabb a gyereknek, mintha egyáltalán nem lenne neki..

2010. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem pedig ti vagytok fogalomzavarban. Azt hiszitek csak kötelezettségei vannak, jogai nem.

A gyerek láthatása nem a pénztől függ. Elég szomorú, ha valaki a gyerekét egy kiló paprikához hasonlítja, csak akkor kapja meg, ha fizet. Alapból a gyereknek árt, ha nincs az apjával. Ráadásul írja, hogy ne vessük meg a helyzetéért. Nem egy boldog családba érkezett a baba. Ha már így alakult legalább törekednének rá, hogy hasonló legyen és örüljenek, hogy apa próbál lenni. Aki ezt akadályozza, az a gyermekének árt.

2010. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Megnyugtattatok.Nagyon megijedtem, amikor ezzel érvelt,pedig nagyon jól tudom, hogy attól, hogy egyszer-kétszer eljön, amikor kedve van,az nem hinném,hogy sokra feljogosítaná.Nekem a kisfiam a legfontosabb.Most egy kiegyensúlyozott kisfiú;és én mindent megfogok tenni azért, hogy az is maradjon.
2010. nov. 19. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!