Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen jogai vannak annak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogai vannak annak az "apának", akinek a nevén van a gyerek, de gyerektartást nem fizet?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kisfiam az apja egy ad hoc gondolattól vezérelve elakarja vinni hétvégére,apai jogaira hivatkozva(persze,én nem engedem,hát hogyan is tehetnék a fiammal ilyet..).A kisfiamat nem látogatja,csak mi megyünk a nagyszülőkhöz akik nagyon szeretik. Soha nem voltunk házasok,mégcsak nem is éltünk együtt..ne vessetek meg, így alakult.
2010. nov. 19. 19:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Félreértést elkerülve,én nem tagadom meg a láthatást!Szó sincs erről..,csak az apa azt szeretné,hogy én akkor vigyem a kisfiamat, amikor éppen szabad a hétvégéje.

Az aki az apai jogokról írt, annak, csak annyit mondanék,hogy bizza olyanra ő a gyermekét,akinek még a feltételei sem adottak arra,hogy ellátni tudja.

Egyébként tervezett gyerek,csak miután megfogant;az apa hirtelen beleszeretett valaki másba.Akiből,most éppen kiszeretett...,ezért lett hirtelen olyan fontos a kisfiam.

2010. nov. 19. 20:53
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A bíroságon intézd el a dolgot kérj gyerektartást és papíron legyen lefektetve a láthatást.
2010. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
34%

Hagyjuk már a jogokat! Ahhoz is joga lett volna, hogy eddig látogassa a kicsit, de nem tette! Csak a gyerek helyébe gondoljon bele mindenki! X ideig nem látja ezt a férfit (mert az neki még nem apa), aztán jön és elviszi magával. Na ez jó a gyereknek? A francot!

Az is más kérdés,hogy esetleg nem fizet (bár én ezt sem fogadom el), de legalább látogatja. De miért is ne fizetne? Ő is volt, amikor készült a gyerek. Gondolom járt biológiára, tudta,hogy mi lehet a "következménye" a szexnek és ennek ellenére csinálta.

Én sem engedném, hogy elvigye. Milyen jogon vinné el csak úgy 22 hónap után?

2010. nov. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

Hát sajnálom, hogy itt téged megvigasztaltak. A kérdésedre a helyes választ eddig egy ember irta meg asszem: az apának bizony PONT OLYAN jogai vannak jelenleg, mint neked. Akkor is, ha ez neked nem tetszik. Amig a biróságon nem rendezed a láthatás kérdését, addig apa BÁRMIKOR elviheti, akár hetekre is.

Szóval ha a jogot kérdezed, ez az igazság. Az egy dolog, hogy itt elmeditáltok, hogy milyen szemét pasi az ilyen, attól még a törvény igy szól.

2010. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Igen, azt a választ én adtam, és ha tetszik, ha nem, ez így van, mivel hivatalos gyermekelhelyezés nem volt annyit van a gyerekkel amennyit akar, mivel a jogok egyenlőek ebben az esetben.
2010. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
38%

"Az aki az apai jogokról írt, annak, csak annyit mondanék,hogy bizza olyanra ő a gyermekét,akinek még a feltételei sem adottak arra,hogy ellátni tudja. "


Kedves kérdező, nagyon vicces vagy, tudod? A válaszolót hibáztatod, mert TE ilyen férfinak szültél gyereket. Ő már bizony ÖRÖKRE az apa marad!!! És nem te bizod rá a gyerekedet, hanem ő UGYANÚGY foglalkozhat a SAJÁT gyerekével, mint te. Pont ugyanannyira. UGyanis a gyerek NEM A TIÉD! Hanem KETTŐTÖKÉ!

Sajnos a tények és törvények kemény dolgok, de kezdd el megemészteni, mert nagyon rosszul fog esni, mikor apuka összepakolja a gyerekét és elviszi, amikor csak akarja...

2010. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!Sok mindent megtudtam..,pl azt is, hogy jó tudni,hogy hasonló helyzetben a legtöbbeknek a gyerek lelke,és biztonsága lenne a legfontosabb;félretéve a jogokat.

Szerintem ezt a fórumot nem arra találták ki, hogy vitatkozzunk ,hanem,hogy megpróbáljunk tanácsot adni a másiknak.Azért megdöbbentett az, hogy a válaszadók közt,van itt olyan ember is aki primitív érzelmi intelligenciával rendelkezik;és csak reménykedni tudok, hogy nem nő..,de legfőképpen nem édesanya.Nagyon szomorú lenne.

2010. nov. 22. 21:22
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyerek 3 éves koráig csak nálad, felügyeleteddel láthatja a gyereket, ha te másképp nem akarod esetleg.


Mindenképp érdemes lenne bíróságon rendeznetek a gyerek láthatását, akkor is, ha nem voltatok sosem házasok, hiszen hosszútávon a Ti érdeketek, hogy rendezett legyen a dolog. Az már más kérdés, ha az apa majd nem él a jogával.

A törvényben előírt minimum az ünnepek, szünetek fele, valamint 2 hetente hétvége.

Megegyezhettek ettől eltérőben is, de a bíróság ezt ítéli meg általában.

És a bírósággal rendeződne a gyerektartás kérdése is...

2010. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Tudod, tőled is sokat lehet tanulni, idejössz, megkérdezed,
2010. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

No, mégegyszer.

Szóval idejössz, megkérdezed, hogy milyen jogai vannak az apának. Aki megirja neked a tényeket, arra vérig sértődsz, felháborodsz. Aki a gyerek lelkével foglalkozik, az húúú, de rendes, alapos válaszoló.

Hát akor NE EZT KÉRDEZD! Kérjél vigasztalást és kész, megkapod.

Ha a jogait kérdezed, azt is megirjuk, még ha neked nem is tetszik ez.

Töprengj már el, hogy az igazságot akartad tudni, vagy csak lelki megerősitést szerettél volna.

Utána dumálj.

Most meg menj, szégyeld magad.

2010. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!