Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után a gyermekkel való...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után a gyermekkel való kapcsolattartás költségeit kinek kell biztosítania? A volt férjem távol lakik tőlünk, és a válás során ebben az egyben nem egyeztünk meg (logikusnak tűnt, hogy ez az ő terhe). Most utólag követelhet tőlem valamit?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Igen, 50-50, mivel a láthatás nem a férjed joga, hanem a gyereké!
2012. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van, de mi van akkor, ha nagyon messzire költözik, és én anyagilag mindezt nem tudom biztosítani.Egyébként ő hagyta el a családját.
2012. febr. 8. 15:18
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem az ő terhe,hanem a tied,mert a láthatást neked kell biztosítani. Max.felezhetitek a költséget. A gyerek érdeke és joga,hogy normális kapcsolatot tudjon tartani az apával!

Mi 10 éve váltunk el. A feleségem a két gyereket magával vitte az új férjéhez külföldre. A bírói ítélet alapján minden húsvéti,pünkösdi szünet teljes idejére, a nyári szünetben egy hónapra kell biztosítaniuk a láthatást. A haza utazást is a volt feleségeméknek kell biztosítania.

Ez azóta is így működik!

2012. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam édesapja 200 km-re lakik tőlünk. Nálunk ez mégsem volt kérdés, jött a gyerekért, vitte magukhoz, aztán hozta vissza autóval. Ez azóta is így van (nyolc éve). Ezek szerint szerencsés vagyok.:)
2012. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A költségeket - jogilag - annak a félnek kell (nagyrészt) biztositani, aki elköltözött - ha az anya a gyerekkel, akkor neki, ha az apa, akkor az apának.


De ha megoldható, akkor jobb megosztozni rajta, igy senkinek sem lesz annyira meterhelö.

2012. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

15:24-es:

"Nem az ő terhe,hanem a tied,mert a láthatást neked kell biztosítani. Max.felezhetitek a költséget. A gyerek érdeke és joga,hogy normális kapcsolatot tudjon tartani az apával!

Mi 10 éve váltunk el. A feleségem a két gyereket magával vitte az új férjéhez külföldre. A bírói ítélet alapján minden húsvéti,pünkösdi szünet teljes idejére, a nyári szünetben egy hónapra kell biztosítaniuk a láthatást. A haza utazást is a volt feleségeméknek kell biztosítania.

Ez azóta is így működik!"


Ez nem egészen igaz, a láthatás biztositása CSAK annyit jelent, hogy a megbeszélt idöpontban a gyerek "elvihetö állapotban" van, azaz nincs akadálya annak, hogy a másik szülö elvigye.

Az, hogy a ti esetetekben az anyának kellett a költségeket viselnie, azért van, mert ö költözött el. Ha te mentél volna külföldre, és ö maradt volna itt a gyerekekkel, akkor neked kellett volna az utiköltségeket állni, mert az itt maradó félnek nem lehet plussz költsége abból, hogy a másik elköltözött, igazságtalan lenne emiatt költségeket szabni ki rá.


Tehát, MINDIG az fizeti az utat, aki elköltözött, függetlenül attól, hogy a gyerek kinél van elhelyezve.

2012. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a 6. válaszolóval értek egyet. Az tényleg más helyzet, ha fogták a gyereket és elvitték külföldre. Akkor szerintem is jogos az, hogy kifizessék apuci utiköltségét.


A kérdező esetében a férj költözött el. Ha kevés gyerektartást tud fizetni, akkor anyuka ezt a gyerkőc utaztatásáraa költse?

2012. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A 6. vagyok: ez nem az én véleményem, hanem igy van szabályozva jogilag.
2012. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Annak kell fizetnie a költségeket, aki a gyermekelhelyezési per jogerőre emelkedésének napján a gyermek állandó lakhelyétől elköltözött.

Ha anyukánál helyezték el a gyereket Budapesten és apuka elköltözött Szegedre, apuka fizeti. Ha anyuka költözött el, akkor anyuka fizeti.

2012. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem tudom mikor születtek ezek a kérdések, de a 6-os és 7-es válaszadótól kérdezem, hol van ez jogilag szabályozva?

Külföldről, ki és kinek a költségén köteles láthatásra haza hozni a gyermeket?

Nagyon szeretném ezt a jogszabályt, rendeletet, vagy bírósági határozatot, gyakorlatot elolvasni.

Most nekem nem elég az, hogy csak így lehet, így hallottam.

Nagyon fontos lenne a joganyagot látnom. Köszönöm

2012. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!