Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan is kell a következőket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan is kell a következőket pontosan értelmezni?

Figyelt kérdés

Szülők elváltak, van egy bírói ítélet.

Az ítéletben a következő szerepel:

-Az apa minden páratlan hétvégén jogosult a folyamatos kapcsolattartásra péntek 14 órától szombat 17 óráig.

-Minden páratlan évben december 25-én 8 órától 21 óráig.

-Téli szünetben ha a szünet időtartama 8 naptári napot meghaladja abban az esetben három napra, a szünet első napjának 8 órájától kapcsolattartás utolsó nap 18 óráig.

A téli szünet első napja a dec 22 csütörtök.

-A téli szünetbe nem tartozik bele a dec 24-26 közötti időszak.

Ebben az évben a folyamatos kapcsolattartás az 51. hétre esik, ami dec 23-a péntek, dec 24 szombat.

A dec 24 nem számít bele a téli szünetbe, de a folyamatos kapcsolattartásba igen??


Akkor az itt leírtak szerint meddig maradhat a gyerek az apánál a téli szünet első napjától nézzük?



2011. dec. 12. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyezzetek meg az anyával
2011. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

A karácsonyt kivéve a téli szünetben 3 napig. Elég világosan kifejti.

De ha a szülők normálisak,és a gyerek érdekeit nézik,akkor nem ragaszkodnak a határozathoz. Hanem akkor megy a gyerek az apjához,amikor akar. Csak így érhető el a jó apa-gyerek kapcsolat,és a gyerek is kevésbé sínyli meg a válást.

2011. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Gáz, ha csak betű szerint tud megegyezni a két szülő, és a gyereket használják egymás b.sztatására. Esetleg a gyerek mit akar, talán meg lehetne kérdezni, lehet, hogy a betű szerintihez képest többet, vagy kevesebbet. És akkor mi van?
2011. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a folyamatos kapcsolattartásba beleszámít, úgyhogy a gyerek az apánál karácsonyozhat. Amennyiben páratlan év van, a 25-ét is ott töltheti, és ezen felül még három napot.


De szerintem is a legokosabb megkérdezni, mit akar a gyerek.

2011. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha megtudna a két szülő egyezni akkor nem állt volna fent a válás sem.... Továbbá nem az a kérdés hogy a gyerek mit szeretne, mert ő mindkét helyen lenne, de ez egyszerre nem megy neki sem.
2011. dec. 12. 10:46
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Szüleim válása:

-bíró(vagy akivel egyezkedtek): apa láthatási joga minden második hét vasárnap

-apum: nem lehetne hetente?

-bíró: de lehetne

-apum: és naponta? :)


Szerintem szánalmas és nevetséges, hogy szülők úgy osztják fel a gyermekeiket mint pár szelet tortát...ha ennyire nem tudtok viselkedni nem is értem mire vállaltatok gyereket...sajnálom szegényt.

23N

2011. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a szentestét és a karácsonyt kivesszük, akkor is 9 napos a szünet. Ha a szünet első napjától kell, hogy az apánál legyen, de a 24., 26. kiesik, a 25. meg idén grátisz, akkor -szerintem- dec. 22., 23., 27. az, amikor az apjánál lehet a gyerek + a 25. Mivel a téli szünetre és a karácsonyra külön szabály van, a 24. nincs benne a folyamatos kapcsolattartásban. Viszont, ha ennyire nem tudnak megegyezni a szülők, kérdezzék meg az ügyvédjüket. "Továbbá nem az a kérdés hogy a gyerek mit szeretne, mert ő mindkét helyen lenne, de ez egyszerre nem megy neki sem." Biztos vagyok benne, hogy tudja, mit szeretne, csak se anyut, se aput nem akarja megbántani. Én, mikor elváltak a szüleim, közös karácsonyt szerettem volna. Természetesen nem az volt a kérdés, hogy én mit szeretnék, hanem hogy a rokonság melyik fele lesz diadalittas a mámortól, mert ott a gyerek.
2011. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lajosk2 válasza:

Én is hasonló problémával küzdök. Nálunk a láthatás a páratlan hétvégékre, az ünnep második napjára , illetve "mindezeken túlmenően" (idézet a bírósági döntésből) a téli szüntet második felére vonatkozik.

Volt feleségem a láthatást természetesen úgy értelmezi, hogy a szünet elejétől elkezdődik az időszakos kapcsolattartás periódusa, ezért nincs hétvégi láthatás, a karácsony másnapját pedig levonja a 12 napos szünet második hat napjából, azaz a szünet második felére csak öt napot "ad ki".

A kérdés kapcsán sehol sem találom annak a jogszabályi megfogalmazását, hogy a folyamatos kapcsolattartás időszaka a szünet kezdetével véget ér, és megkezdődik az időszakos kapcsolattartás időszaka. Sőt mindenhol az kerül megfogalmazásra, hogy az időszakos kapcsolattartás a tanítási szünetek és a többnapos ünnepek időszakában csupán a gyermekkel való huzamos együttlétet foglalja magában.

Segítségeteket, véleményeteket kérem!

2011. dec. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Nálunk hasonló volt a szituáció!. Az őszi szünet második fele illeti meg páromat. Ez egy szombati nappal bezárul. Tehát magyarán az őszi szünet az időszakos kapcsolattartást képezi. A folyamatosa pedig a 2 hetenkénti hétvége. Na már most szerencsére az a hétvége pont egy olyan hétvége volt, hogy páros hétvége, ezért elviekben páromnak járt a vasárnapi nap. Oké, hogy szombat estével véget ér az őszi, de ott van még a vasárnapi nap, amiről dönteni kellet. Anyuka kitalálta, hogy szombat este vigye haza párom a gyerekeket, és akkor vasárnap reggel menejn vissza értük. Magyarán a lényeg az volt, hogy az éjszakát ne töltsék páromnál! na és akkor ezután az anyuka benyögte, hogy egyébként ha párom olyan jó apuka lenne akkor mondjon le a vasárnapi napról! :) nyilván attól lesz valaki jó apa, ha lemond a láthatásról...szerencsére éppen következett a soron következő bírósági tárgyalás, és párom az ügyvédjével emlomdta hogy anyuka elég érdeeksen értelmezi az őszi szünetet. bíró konkrétan felháborodva lehurrogta az anyukát, hogy hogy lehet ilyen rosszindulató. tehát nálunk konkrétan a bíró mondta meg, hogyan is legyen az őszi szünet. mondanom sem kell, nem kellett hazavinni gyerekeket szombat ste, és maradhattak nálunk még vasárnap is!
2011. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lajosk2 válasza:

Nálam pont ez a helyzet: ha az egyik kapcsolattartási jogosultság másnapján kezdődik a másik, akkor a gyerekeket haza kell vinnem.

A kérdésem továbbra is áll és segítséget kérek! Mikor kezdődik az időszakos kapcsolattartás a téli szünetben? A szünet első napján, vagy csak a szünet második felére eső láthatás első napján?

Ha ez utóbbi lenne a helyzet, akkor idén (először) együtt karácsonyozhatnék kislányaimmal, mert 24-e az 51. hét hétvégéjére esik.

Talán először túlzásnak látszódhat igényem, hogy szinte az egész téli szünetet együtt tölthessem kislányaimmal, de annyi láthatás maradt el év közben ilyen-olyan ok miatt, hogy ez is csak szerény kompenzáció lenne.

2011. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!