Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 40ezerből 25ezer gyerektartás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40ezerből 25ezer gyerektartás, egy gyerekre. Ilyen van?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 40ezerre, részmunkaidőre van bejelentve, annyit is dolgozik/kap.

Azt állítja, hogy kimentek az albérletébe a gyámügyisek, és megállapították, hogy minimum 200ezerből élnek ott ketten, ezért megítélték az anyának a 25ezer gyerektartást.

Nekem ez nagyon kamuszagúnak tűnik!



2011. dec. 3. 06:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azért ide írtam, mert itt vannak tapasztaltabbak. A barátnő minimálbért kap.
2011. dec. 3. 07:20
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen....a bíróság megállapítja mire van szüksége a gyerkőcnek ez a fizu vhány %a vagy fix összeg..nem lehet h előző munkahelyen jobban keresett?mert az úgy lehetne..


az meg h mi van a lakásomban az megint más...honnan tudná a gyámügy h az összes cucc az enyém-e vagy h ki vette azt nekem...amúgy is minden letiltás max a fizuja fele lehet talán ez meg kb 60%a...


kamu

2011. dec. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Az a kamu, hogy havi 40ezerből + a barátnő minimálbéréből megél két ember albérletben. Ha apuka megcsinálta a gyereket, akkor próbáljon meg gondoskodni róla.

Egyébként jól irta az első, igy nem állapitanak meg gyerektartás. A biróság megitéli fix összegben, vagy a fizetés %-ában. Honnan tudná, hogy a lakásban lévő dolgok kinek a tulajdonát képezik.

2011. dec. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

GYerektartást az apa fizetése alapján állapitanak meg, ha gyanus, hogy egy részét eltitkolja, akkor az APEH kivizsgálja, de nem igy, hogy körülnéz valaki a lakásban.


Az utolsónak meg üzenem, hogy nem CSAK az apa csinálta a gyereket (olvass utána, hányszor veri át a nö a partnerét), ezen kivül igen sok esetben az anya akar "önálló" lenni, meg "élni", azaz ö rugja fel a családot. Ezen kivül ha együtt maradtak volna, akkor honnan jutna a gyerekre ennyi pénz, amennyit követel? Ugyanis akkor TÉNYLEG a fizetésböl kell kijönni, és a 40000 Ft még másik jövedelemmel együtt sem sok. Ha meg az apának havi

15000 Ft-ból kellene megélnie, akkor rövidesen éhenhal és nem fog semmit fizetni.

2011. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Meg lehet élni, mert falun, egy magasföldszintes ház lakótérré alakított pincéjében laknak. Szoba, fürdő, főzőfülke. 20.000, plussz a rezsi egy része. Fent egy nyugdíjjas házaspár lakik.

Mi is itt élünk, a férjem régi barátja, segít is nekünk (fát hordani, rakni ect)

Szoktunk mi is természedben visszaadni: disznóvágás után húst, füstöltsonkát, kertjük van, abból nem.

Nekem is nagyon gyanús, mert most a férjem kitalálta, hogy adjunk nekik fát tüzelni, mert ők milyen nehezen élnek meg, gázfűtéssel.

Én meg itt mondtam, hogy stop! Nem azért gondozzuk, telepítjük újra azt az erdőt, hogy más melegedjen rajta. Meg kiderült, hogy pénzt is adott neki a férjem. Mi saját házban 150ből élünk.

2011. dec. 3. 07:48
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

15.000.-ból sehol nem lehet megélni!

De gyerektartást csak a nettó fizetés százalékában állapítja meg a Bíróság! Hiába van a lakásban drága TV,bútorok,abból nincs semmi jövedelem. Talán adja el az apa minden ingóságát,hogy a pénzéhes anyuka többet kapjon?

A válások legtöbbjéért az anya a felelős. Nem törődik a házasságával,a férjével,csak a gyerekkel és a saját "boldogságával" Ezen a szemléleten kellene az ilyen nőknek változtatni. Ő is felelős a gyerekért,nem csak az apa.

2011. dec. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy az anyuka volt könnyű. Ismertem.

Biztos, hogy 40et keres, a kispékségben dolgozik, délután kettőtől hatig. Másnapi előkészítés.

Az összes elektronika az élettárs tulajdona, papíron.

Használt tévé, mosógép részletre.

2011. dec. 3. 08:00
 8/20 anonim ***** válasza:
43%
Kamu ez bizony, de nagyon. Eleve nem hinném el egy szavát sem, jellembeli fogyatékossága miatt. (Van egy gyereke, és hatósággal lehet tőle pénzt kihúzni a gyerekre? No neeee. Még ha utálom a gyerek anyját, akkor is a gyerek nem tehet róla. Linkóczi ez a tag.)
2011. dec. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Állítólag anyuka jelentette fel őt, mert csak 8ezret kapott.

Én attól tartok, hogy palira veszi a férjemet!

Mert eddig nekem ez jön le. Most tudtam meg, hogy jön nekünk 30ezerrel, mert a barátnő áthozott egy tízezrest törlesztésképpen.

Ja meg a férjem nagy ötlete, hogy költözzenek hozzánk. Uram bocsássa meg, nem vagyok jószívű szamaritánus, kettő+ fél szobás a ház, én pedig alkalmazkodtam eleget, az otthonomban tobbet nem szeretnék.

2011. dec. 3. 08:18
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem azokat, akik az anyát szidják!

Te se örülnél, ha havi 8 ezerből kéne felnevelned a gyereked, meg egy keresetből fenntartani a saját lakásod, fizetni a rezsiket, stb.


Kérdező: az illető felnőtt férfiember, akinek el kell tartania saját magát és a gyerekét. Ha elváltak, ha nem, a gyereke a gyereke maradt.

Segítsetek neki, ha akartok, de ne így!!!!

Mozgósítsátok a kapcsolatokat, ismerősöket, ismerős ismerősét, hátha tud valaki egy normális állást.

Fiatal, életerős, dolgozni akaró férfinak van a legtöbb esélye állást találni.

Legfeljebb nem pék lesz (nem írtad, mi a szakmája), hanem mondjuk gyári operátor, raktári munkás, árufeltöltő, és a többi.

2011. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!