Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi idő után feleződik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után feleződik a vagyonom, ha nem kötöttünk házassági szerződést?

Figyelt kérdés
1 év 2 hónapja vagyunk házasok, sajnos szerződés nélkül. Mennyi idő után kell osztoznunk a vagyonon? Gyakorlatilag minden az enyém, a ház, a kocsi stb stb., nem szeretnék belefutni abba, hogy kisemmiz a feleségem.
2011. nov. 30. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha jól tudom, azok a vagyontárgyak, amiket házasság alatt szereztél nem feleződik egyáltalán, viszont amit az elmúlt két hónapba vettetek, az már igen. Ha a kocsin vagy a házon hitel van, és azt már két hónapja közösen fizetitek, akkor az már közös szerzésnek számít, így majd fog a házból és kocsiból is járni neki, ha esetleg elváltok.

Amúgy két havi házasság után, hogy jutott ilyen eszedbe? Ha meg foglalkoztat a dolog, hogy-hogy nem kötöttetek szerződést?

2011. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

ha akkor szerezted amikor már együtt voltatok de még nem házasodtatok össze akkor egy jó ügyvéddel simán el vesz mindened, úgy hogy légy résen, mert nagyon megjárhatod


sajnos mi is így jártunk, örökölt ház felét és mindennek a felét (járda, mosdókagyló kerítés festés autó stb) mindent amihez aztán semmi köze nem volt, le akar nyúlni a tárgyalás már másfél éve zajlik és semmi jóra nem számíthatunk

2011. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Osztoznotok a vagyonon nem kell, NEM IS LEHET, mert különvagyonnak számít, amit a házasságkötés előtt szereztél.


Idézet:


A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik. Közös vagyon a különvagyonnak az a haszna is, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit.


A házastárs különvagyonához tartozik:

a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.


Ebből semmi sem jár neki. Ha van hitel, és ugye azt már közös pénzből törlesztitek, akkor válás esetén

a házasság alatt befizetett hitel felét kérheti tőled.


De a különvagyon SOSEM LESZ KÖZÖS.

2011. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Házassági szerződést bármikor köthettek.

Régen 5 év házasság után vált közössé a vagyon, de úgy tudom, ma már nincs ilyen, de lehet, hogy tévedek. De kössetek szerződést, az a biztos.

2011. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem vált közössé a vagyon. Ezért különvagyon. A bemásolt törvényrészlet pedig elég egyértelmű.


Amivel sokan keverik, az ez: Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik. Pl: bútor. Köze sincs az ingatlanhoz, stb. csak berendezési tárgy.

2011. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Ami már a házasságkötés előtt is a te neveden volt, az a te különvagyonod.

Arról mehet a vita, amiket a házasságkötés napja után szereztetek (legyen ez lakás, autó, ingóságok), mert attól hogy pl. a te, vagy a feleséged nevére került, ha ez a házasságkötés után történt, közös vagyonnak számít.

Még mindig nem késő szerződést kötni, ha téged ez megnyugtat.

2011. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gyakorlatilag a nevemen van a ház és a kocsi is, nincs hitel egyiken sem. A kocsit a házasságkötés után 1 - 2 hónappal vettem. Ennek akkor kérheti a felét...? Illetve ez érdekelt volna, hogy a berendezési tárgyak, vagyis ami nincs senki nevén, az kié lesz. Ezt is belefoglalják a házassági szerződésbe? Amúgy első kommentelőnek: sajnos kezd tönkremenni a dolog, ezért kezdek óvatos lenni az anyagiakkal. Tehát akkor még most is köthetünk házassági szerződést?
2011. nov. 30. 11:02
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
teljes mértékben megértelek, és jogos az aggodalmad, nyilván megismerted már a feleségedet, és nyilván látsz jeleket abban, hogy egy esetleges válás alkalmával kifordulna magából...:( szerinted hogy reagálná egy esetleges szerződésre? ha engem kérdezel, ki fog borulni, és ha eddig még nem tette meg akkor ezután biztos hogy beadja a válópert. egyébként tényleg lehet ezek szerint utólag házassági szerződést köttetni?
2011. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kocsit azt miből vetted? Ha a te pénzedből, azaz olyan pénzből, ami a tied volt már a házasságkötéskor, ott volt a bankszámládon, ajándékba kaptad, örökölted, vagy olyan dolgot adtál el, ami a te neveden volt, már az esküvő előtt, és ennek az árán vetted az esküvő után, az is a te KÜLÖNVAGYONOD. Bemásoltam előbb a törvény részletét, abban van olyan, hogy a különvagyon értékén vett vagyon. Ez akkor az a kategória. pl: van egy házam, megházasodom, a házat eladom, és veszek belőle egy másikat, akkor az is az én különvagyonom, mert hiába házasságkötés után vettem, DE a saját különvagyonom árán.
2011. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, házassági szerződést akármikor lehet kötni, nekem ezt egy ügyvéd ismerősöm mondta.
2011. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!