Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan másszak ki ebből?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan másszak ki ebből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16hónapos babával vagyok itthon. Nem egyszerű a életem. Tavaly májusban esküdtünk, és idén májusban elhagyott a férjem. Azóta persze sokszor vissza akart jönni, és most is azzal traktál, de semmi értelme az egésznek, mert tudom hogy álszent, kétszínű, csak az érdekei miatt békülne, és nem azért mert tényleg helyre szeretné hozni. A válás is folyamatban, a második tárgyalásra várunk. Tudom, hogy semmi értelme kibékülnöm vele, mert nem építene, csak leépítene. Sajnos. Nagyon magam maradtam, és nehezen tudom felpörgetni az életem. A családomon kívül nem igazán maradtak barátaim, mert a férjem féltékenységből mindenkit elmart mellőlem. Tudom, hogy hogyan kéne változtatnom az életemen, de egyszerűen az elindulás nehezemre esik. Barátokra lenne szükségem, olyan férfira (egyenlőre még nem kapcsolat céljából), aki tartaná bennem a lelket és stb. Egyáltalán hogyan lehet fölállni egy ilyen helyzetből, amikor pici babával vagy, nincs körülötted senki, plusz az ex férjed áltat (ami sokszor felkavar, mert tudom, hogy nem megalapozott). Falun lakom, és még ez is nehezít a helyzeten. Sokszor úgy érzem megfogok "zakkanni", mert túl sok a le nem kötött energiám, és nem tudom miben levezetni, plusz az ingerszegény környezet. Írjatok bármit, véleményt, javaslatot, tanácsot, hogy tudjak kicsit pozitívabb lenni, és aktívabb, és társaságibb....stb. Köszi!
2011. nov. 30. 09:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én is akartam kérdezni hogy merre laksz? :)
2011. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Fejér megyében lakom. A szüleim velem egy faluban laknak, de ők még aktívan dolgoznak. Szóval még ez is nehezít a helyzeten, függetlenül attól, hogy itt vannak helyben. Az anyósom, apósom semmiben nem vesznek részt. Május óta nem tartják a kapcsolatot az unokájukkal. De ez nem is nagyon érdekel.

Én is reagálnék a bepasizásra: nem az az elsődleges cél, hanem, hogy egyenesbe jöjjek mentálisan, és kicsit pozitívabban lássam és éljem meg az életem!

2011. nov. 30. 10:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Idő, idő. Én 3 kicsivel vagyok így, már 2 éve, és most kezdek csak kimászni a gödörből, látni, hogy a gyerekekkel ugyanolyan jól el lehet lenni az apjuk nélkül is. Azt meg ne gondold, hogy máshol kolbászból van a kerítés. A babaklubban ücsörgő családos anyukák legalább felénél is komoly gondok vannak, legalábbis a statisztikák szerint... Nem vagy egyedül, sajnos nagyon sokan járunk így. Mégis jobb lenne, ha eljárkálnál a kicsivel ahová csak tudsz, az otthon ülés a legrosszabb. Már egy séta is segít. Meg az, hogy nem gondolod azt, hogy mindenhol fenékig tejfel minden, csak te vagy így. Nem így van! Gondolj arra, hogy legalább már van egy gyereked, képzeld el 20 év múlva. Teljesen egyedül te már akkor sem leszel, ha netán nem akadna új társad, bár szerintem ez is csak idő kérdése.
2011. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tanácsot nem tudok adni, mert nem vagyunk egyformák, és még ha hasonló a helyzetünk is nem regálunk ugyanúgy dolgokra. Én is egyedül nevelem a kisfiam szinte születése óta, hivatalosan 4 hónapos kora óta. Én pl. imádtam baba-mama klubba járni, és nekem nem volt rossz érzés, hogy a többi anyukának van férje, mert ez reményt ad. hogy még nekem is lehet esélyem a boldog párkapcsolatra, ha másnak sikerül talán egyszer nekem is. Az én picim most már 19 hónapos, én dolgozok újra, az is egy új inger. Nekem pl. segítségem sincs, nekem inkább az okoz nehézséget, hogy senkire sem számíthatok, mert családom messze van, az apja meg nem tartja a kapcsolatot a fiával, meg az ő egsz családja sem, bár egy városban lakunk. Mondjuk legalább nyugtunk van. Nálunk van az önkormányzatnál ingyenes pszichológus én elmentem hozzá tanácsot kérni a gyerek ügyében, persze ez nyilván önkormányzattól is függ mire van pénzük. Én pl. nagyon örülnék ha olyan helyzetben lehetnék, hogy a szüleim közel laknának, még ha dolgoznak is, mert hétvégén így ki tudsz mozdulni. Járj el sportolni hétvégén, a közös sport, érdeklődés új ismertségeket, barátokat hozhat. Én biztos ezt tenném, de én imádok mozogni és hiányzik is, mert most nem nagyon tehetem, hisz nekem nincs kire hagyni a fiam. Vagy ha azt nem szereted keress valami hobbit, szabadidős tevékenységet amit lehet csoportosan csinálni és akikkel közös az érdeklődés azokkal könnyen összebarátkozhatsz. Vagy ha van rá lehetőséged menj vissza dolgozni a gyerek 2 éves korában, és ne maradj otthon 3 évig.
2011. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon hasonló helyzetben vagyok én: 16 hónapos baba + egy férj, aki szintén próbál(t) mindenkit elmarni mellőlem, önző, irígy, rosszindulatú, amit sajnos csak mostanra vettem észre. Nekem is elegem van, elegem van a vitákból, fenyegetőzésekből... Adtam még egy esélyt a dolognak: párterápiára fogunk menni, de ha őszinte akarok lenni magamhoz, akkor igazából nem is akarom ezt. Boldogtalan vagyok vele, másra vágyom, egy másik életre. Te bátor vagy, hogy bele mertél vágni az újba, én még gyötrődöm, de nem akarom sokáig húzni a dolgot. Talán csak a saját magam megnyugtatására megyek terápiára, mert nagyon erős bűntudatom van, hogy elviszem majd tőle a gyereket, tönkreteszem az életét, de máskülönben ő teszi tönkre az enyémet. Attól is félek, hogy vita lesz minden láthatásnál... Szóval csak fel a fejjel: ami nem öl meg, az csak megerősít! Túl jutsz ezen is, és leszel Te még boldog valaki mással. (Sajnálom, hogy messze lakom tőled - Pest megye) Ha van kedved, akkor írj nyugodtan priviben is, szívesen "meghallgatlak", és legalább engem is meghallgatnak! :)

2011. dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg kedves 10-es válaszoló, de én legalább mondtam egy kiutat, akkor is, ha ez neked nem tetszik. te mondtál valami megoldást? Azt írod, baba-mama klub az neki nem jó annyira, oké, nagyszülők nem jönnek (ha jönnének nem írta volna be a kérdést), barátok már nincsenek, de hát nem is voltak ugye igaziak...

???

Attól, mert talán te az a fajta vagy, aki legszívesebben inkább meghalni is egyedül halna, az egy dolog, attól még nem kell mindenkit erre buzdítani. Vagy leszólni a mások véleményét. Kicsit szélesítsd a látókörödet, kérlek. Csak magad miatt.

Sok sikert.

2012. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!