Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én gyerekem, te gyereked, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én gyerekem, te gyereked, mi gyerekünk?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy fia az előző házasságából, nekem két fiam az előző házasságomból. Most vagyok 30 éves, ő 32. Szeretne gyereket, én azonban elbizonytalanodtam. Fiatalok vagyunk még mindketten, az igaz és anyagilag is vállalhatnánk, de én aggódom amiatt, hogy különbséget tenne az közös gyerek és a "mostoha-fiai" között... Azokon a hétvégéken, amikor nálunk van a kisfia láthatóan többet foglalkozik vele, jobban kimutatja, hogy szereti, persze ez érthető is, mert nem látja minden nap, bár szerencsére a jó családi viszonyoknak köszönhetően azért elég gyakran, de aggódom, hogy "kakukk tojásnak" éreznék magukat a fiaim ebben a felállásban...Mi a tapasztalatotok, véleményetek erről a helyzetről?
2011. nov. 27. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy a te gyerekeid háttérbe szorulnának, ha jönne a kistesó?

Szerintem ha eddig szerette, elfogadta őket a férjed, akkor ezután is el fogja.

Az természetes dolog, hogy amikor az ő gyereke van nálatok, vele foglalkozik, hiszen őt ritkán látja. A te gyerekeidet meg mindennap.

2011. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem normálisan nevelt és értelmes gyerekeknél ilyennel nincs baj. Nálunk is ilyesmi volt a helyzet, senki sem hisztizett mert lett még egy testvér és többet foglalkoznak vele esetleg vagy valami.. persze függ attól, hogy hány évesek a fiaid. Ha 15-7 akkor szinte biztos, hogy nem lesz probléma, viszont ha kisebbek akkor oda kell majd figyelni rájuk jobban is. Nyugodtan vállaljatok gyereket, és a férjednek hangoztasd mindig, hogy a másik 2-3-al jobban foglalkozzon majd, nehogy féltékenység legyen.
2011. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kistesó bevállalása nem ront a helyzeten. Az már más tészta, ha most már úgy érzed h a tieiddel nem foglalkozik, az ö sajátját meg nyalja falja. Én voltam ugyanebben a helyzetben, és bár megbeszéltük hogy minden gyereket egyenrangúan nevelünk(szeretünk), bizony bizony az enyémek nagyon a háttérbe szorultak. Persze én nekem fontosabbak a gyerekeim mint bármi(ki) más, és kiléptem ebböl a párkapcsolatból,aminek a mai napig örülök, de ez én voltam, nálad lehet másképp, a közös gyerekkel vagy nélküle.
2011. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tesóméknál a nőnek volt egy fia, tesóm szerette többet foglalkozott vele mint az anyja, apának is hívta első perctől fogva de jött a közös gyerek, még kicsi volt nem volt baj de most, hogy a kicsi se olyan kicsi 5 éves előjöttek a gondok , ha rosszat csinálnak akkor csak a nagy kap ki
2011. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal is számolj, hogy összesen már úgy 4 gyereket kell útnak indítani, ami nem kis pénz! (hacsak az elvált felek nem milliomosok)Amúgy szerintem nem ront a helyzeten +1 gyerek, mert ezek a mozaikcsaládok már egyébként is valamivel lazább kapcsolódások, van benne elég nem igazi apa-fia, anya-fia kapcsolat. Akkor nagyobb gond lenne, csak neked lenne mondjuk 1 gyereked, és ahhoz jönne a közös.(mondjuk akkor meg anyagilag nem gond)
2011. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Karinthyné szül. Böhm Aranka a férjhez, Karinthy Frigyeshez:


"Jöjjön már, mert a maga gyereke meg az én gyerekem veri a mi gyerekünket!"

2011. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!