Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Helyre lehet még hozni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyre lehet még hozni?

Figyelt kérdés
Én hagytam el a páromat mert azt akartam hogy észre vegye hogy keveset foglalkozik velem és kisfiammal aki 3 éves és a 2. várandós vagyok. De rosszul sült el ki jöttek a problémái és ráadásul van valakije az is igy derült ki. Most már szinte biztos hogy azért volt velünk keveset. De nekünk hiányzik nagyon nem tudunk bele törödni 1 hónap után se a kicsi is csak az apját emlegeti mindig.Vajon érdemes vagy én vagyok egy kicsit h... nem tudom?
2011. nov. 25. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzetedet. Engem megcsalt a párom, de valahol mégis reménykedem abban, hogy visszatér...hogy miért, azt nem tudom.

Most józan ésszel azt mondanám, hogy jól cselekedtél. Meg hogy örülj, hogy megszabadultál tőle.

De én inkább azt mondom, hogy egy kapcsolat sem helyrehozhatatlan, feltéve, ha mind a két fél akarja. Ha ő nem akar téged, akkor ezen nincs mit gondolkodni. Egy ember ehhez kevés.


Anyukám is adott egy esélyt apukámnak még a kapcsolatuk elején. Most 35 éve házasok. Szóval van kivétel, és nem biztos, hogy csak a töltött káposzta jó felmelegítve. Van példa erre is, és az ellenkezőjére is.


Remélem minden rendben alakul majd!


24/n

2011. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már az alatt is keveset törődött veletek, sőt, még volt is valakije, hogy együtt voltatok, akkor nem nagyon érdemes helyrehozni a dolgot. Aki így viselkedik a terhes barátnőjével meg a kicsivel az nem érdemel meg egy családot. Szerintem találsz olyat, aki jobban megérdemel majd és akivel boldogabb leszel. :)
2011. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Ahelyett,hogy elhagytad a párod,talán beszélni kellett volna vele. Te nem csak a gyerekkel törődtél,a mai anyukák szokása szerint? Törődtél vele és a problémáival is?

Miért csak a párotokban keresitek a hibát,magatokban meg nem?

A gyerekek érdekében meg kellene beszélnetek a dolgokat. A gyerekeknek mindkét szülőjére szüksége van! De ehhez neked is változtatnod kell,nem csak az apukának.

30 éve házasságban élő nő.

2011. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Probáltam beszélni levelet is írtam neki én tudom hogy hibás vagyok mert elhanyagoltam nagyon is de ö miért nem szolt miért akkor jött ki a baja már amikor én léptem?
2011. nov. 25. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elhanyagoltad is, akkor se az a megoldás a részéről, hogy más kapcsolatot keressen, inkább veled kellett volna megoldani a problémákat.Mégis miért várod vissza, ha simán elvan egy másik nővel, úgy, hogy otthon várja a pici gyereke és útban a másik. Szerintem nem szeret téged és ami nagyobb baj, hogy a gyereke se számít neki. Ne írogass neki, ha visszamegy, saját késztetésből menjen. Remélem jól alakulnak a dolgaid és kiegyensúlyozott családba születik a pici.
2011. nov. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legjobbat tehettél, amit léptél! Még ha fáj is most.


Én benne maradtam egy ilyen kapcsolatban. Több éve már, de soha sem lesz ideális a kapcsolatunk a férjemmel. Én is terhes voltam anno...stb. hosszú


Most meg majd belegebedek, hogy szeressen valaki igazán úgy, ahogy szeretném (vagy megérdemelném). Mi a család, a gyerek stb. miatt maradtunk együtt, na meg volt azért még valami vonzalom is, bonyolult helyzet volt. De akkor még nem is gondoltam, hogy néhány év múlva így ki leszek száradva lelkileg, saját házasságom börtönében.


Tehát szerintem, ha együtt maradtok ebben a helyzetben, akkor csak elódázzátok a problémát.

Tény, hogy a beszélgetés sokat jelent ideális esetben, s akkor ha a felek kölcsönösen akarják egymást a gondok ellenére is. De ha ezt te már megtetted, ráadásul anélkül lépett félre, hogy ő is sokat tett volna értetek, akkor egy idő után nincs miről beszélni.


Szerintem jól tetted, így legalább van esélyed egy másik, talán ideálisabb kapcsolatra a jövőben.


Sok sikert!

2011. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nagyon mellényúltál. Ráadásul kezébe adtad a lapot azzal, hogy kitetted, most még nem is csak ő a hibás. De gondolod, ha eddig ennyire "fontosak" voltatok neki, valaha is azok lesztek? Kívülről szemlélve ritka, kivételesen önző és sz.mét ember a férjed, ha ez vígasztal. Persze 2 gyerekkel egyedül sem fenékig tejfel, de ez az ember soha nem lesz apjuk, sem neked társad, legfeljebb ha visszajön is azt éred el, hogy azt mondhatod, van családod, és nem kerülsz az "egyedülálló anyák" skatulyába. Az álom, hogy igazi család lesztek.
2011. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig igenis helyre lehet hozni. Vagy legalábbis meg kellene próbálni. Mit veszíthettek? Nagyon mély és őszinte, afféle kibeszélős beszélgetéseket kellene folytatnotok egymással. Ahol őszintén, de indulatmentesen meg kellene mondani mindegyikőtöknek mindent és meghallgatni egymást. És a lényeg: ha van bennetek még vonzalom és bármi egymás iránt és újra összejöttök, akkor zárjátok le a múltat! Ne vagdossátok majd egymás fejéhez a korábbi sérelmeket. Meg kell tudni bocsátani egymásnak kölcsönösen. Neki azért, mert kidobtad és mert nem kapott meg korábban mindent a kapcsolatban, ezért félrekufircolt, neked meg azért, mert ő a problémák alapos megbeszélése helyett az olcsóbb utat választotta. A válások, szétmenések kettőn állnak és az is, hogy rendbehozzátok. Csak az a lényeg, hogy ne mítoszokra és idealizmusra építsétek a kapcsolatotokat, hanem reálisan álljatok hozzá. Vannak hullámvölgyek, de akkor nem menekülni kell, hanem megoldani. Keress rá Szendi Gábor: Legfeljebb elválunk című cikkére a neten. Szerintem nektek is szól.
2011. nov. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!