Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvileg közös megegyezéssel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvileg közös megegyezéssel válunk, de a férjem perrel fenyeget. Megteheti?

Figyelt kérdés
Egy önkormányzati bérlakásban laktam eddig a lányunkkal, a 'férjem' külföldön dolgozik. Most megelégeltem, hogy lelkileg tönkrementem abban, hogy egyedül, hosszú műszakok mellett(kórházban dolgozom) nevelem a lányunkat, ráadásul az sem elképzelhetetlen, hogy ő odakint a sok bulizás közben megcsal. Miután kimondtuk: Rendben, elválunk! a férjem testvére rám szállt és kutakodott a leveleim között, meg utána nézett a tartozásaimnak stb. és követelték, hogy hagyjam ott a lakást, különben elvetetik tőlem a lányom. Elköltöztem a lányommal, de most pedig a férjem nem hajlandó pénzt küldeni, de még kevesebbet sem(arra, hogy a gyereke megkapja azt amit eddig), közölte, hogy addig nem hajlandó gyerektartást fizetni, amíg el nem válunk és a bíróság meg nem ítéli. Ráadásul azzal fenyeget, hogy beperel, mert van tartozás az előző házon. Megteheti, hogy beperel ezért, és, hogy most nem száll bele a kislányunk eltartásába?
2011. nov. 19. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti, de mivel te rendesen gondozod a gyereked (legalábbis gondolom, h ezt teszed) ő meg kint van és nem a gyerekkel, így miután neked ítélik a lányt, neki visszamenőleg meg kell fizetnie a gyerektartást. Sztem ebben a helyzetben ő fog nagyobbat szopni.
2011. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a lányodat nem tudják elvenni tőled. Egyrészt mert te vagy anyja, és a bíróság az esetek 99%-ában az anyának ítéli a gyermeket. A maradék 1% a nagyon-nagyon kzáró ok, drogozás, hajléktalan stb.

Másrészt a volt férjed alkalmatlan a gyermek mindennapi ellátására-- ergo külföldön dolgozik, nem tudja ellátni a gyereket, otthont, ételt , állandóságot biztosítani neki stb.

A bíróság meg fogja kérdezni mióta vagytok külön háztartásban. És hogy azóta ad- e a gyermekének támogatást--- gyerektartást.

Ha nem, akkor kötelezni fogja fizesse meg visszamenőleg.

Ha ezt sem hajlandó, akkor az állam megelőlegezi (de csak akkor ha megelőzően 6 hónapig folyamatosan nem fizetett) neked az összes gyerektartást amivel lógott és azt rajta be is fogja hajtani.

Ha sehogy sem megy, akkor leültetik, de az állam nem sz@rozik majd vele.


A másik kérdésedre: ugyan kinél perelne már be, hogy tartozás van az előző házon? Miért, azt hiszi egy tartozás nincs nyilvántartva? Netán megfeledkezik róla valaki?

Közös a tartozásotok vagy csak a te neveden van? Ez sem mindegy.

Amúgy meg ne ijedj meg tőle.

Amelyik kutya ugat, az nem harap. Én már csak tudom.

Váltam már el én ilyen seggtől mint a férjed.

2011. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem perelhet, közös háztartásban éltetek elvileg, a tartozás az ő sara is, hiába külföldön tartózkodott.Az önkormányzati lakás kinek a nevén van, vagyis kinek utalták ki?
2011. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az apósom nevén van, aki egy darabig velünk lakott ott, de mivel alkoholista veszélyeztette a gyereket és semmivel nem szállt be a rezsibe elköltözött, most ő költözött be vissza a házba.

A rezsivel volt elmaradásom.

2011. nov. 19. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
És azt hogy tudja bizonyítnai hogy neked volt elmaradásod és nem az apósodnak, akinek a nevére jött a csekk???????
2011. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem perelhet, elvileg át se adhatná a lakást, mert elvették volna tőle, úgyhogy csak ők járnának rosszul, a gyerektartásért pedig perelj te minél előbb.
2011. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!