Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi az idéző végzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az idéző végzés?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 13:45
 1/9 LadyLee ***** válasza:
Egy határozat, mely alapján valahol valamikor (ez nyilván fel van tüntetve a végzésben) kötelező megjelenned.
2011. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első majdnem jót írt. Az idéző végzés mint a nevében is benne van, végzés, (határozat= a hatóság az ügyben érdemi döntésekkor hoz határozatot, minden más végzés). Szóval az idéző végzés azt tartalmazza, hogy mikor és hol kell megjelenned. A határozat pedig az ügy lezárásakor keletkezik.
2011. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 LadyLee ***** válasza:

Na, az előttem szóló jó nagy baromságot mondott.


Szerintem ne kötekedj: jogász vagyok, csak a kérdezőnek adott válaszban igyekeztem a lehető legközérthetőbben fogalmazni, nem gondolom, hogy szakmázni kellene a GYK-n, de ha már belém kötöttél.


A határozat a polgári perben egy gyűjtőfogalom - az ítélet is egy határozat és a végzés is.


Olvass egy kicsit utána, mielőtt oktatsz az GYK-n:


[link]


Persze a közigazgatási eljárásban valóban más jelentéssel bír, és ott a hatóság "dőntéséről" beszélünk, mely lehet határozat vagy végzés.


Igazából csak feltételeztem, hogy bírósági és nem hatósági eljárásról van szó - ezért használtam a "határozat" kifejezést, no meg azért, mert ahogy fent említettem, a GYK-n egy laikus kérdésének megválaszolásánál a közérthetőséget illik szem előtt tartani és nem szaknyelvi nüanszokon lovagolni - pláne nem annak, aki nem is ért hozzá.

2011. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 LadyLee ***** válasza:

Persze asszem nem működik a fenit link...


Googlizd csak ki, hogy "bírósági határozatok fajtái".

2011. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De szeretsz kötekedni. Én pl. minden nap írok idéző végzéseket az ügyfeleimnek, és határozat-javaslatot is, amit az igazgató hagy jóvá. Közigazgatásban dolgozom. Ismered a Ket-et?


2004. évi CXL. törvény


a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól


71. § (1) A hatóság - az (5) és (6) bekezdésben meghatározott kivétellel - az ügy érdemében határozatot hoz, az eljárás során felmerült minden más kérdésben végzést bocsát ki.


Mivel a kérdező, oké, hogy a válás témában írta, de azt nem, hogy bíróságra kell vagy nem, ezért jót írtam. Nem lehet túl jó jogász....


Most akkor milyen baromságot írtam? Csak mait a törvény is mond... Ezzel dolgozom.

2011. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 LadyLee ***** válasza:

Én is írtam, hogy a közigben máshogy működik - ha a kérdésből kiderült volna, hogy KIFEJEZETTEN közig eljárásól van szó, akkor még igazad is lenne. De nem derült ki, így nagyon szánalmas félinfomrációk alapján mások commentjeit javítgatni próbálni.


És azt is kapásból levágtam a commentedből, hogy a közigben dolgozol, mert azokra jellemző, hogy kevés tudással, félinformációk alapján apró baromságokba kötnek bele.


Azt hiszem minden elmondtam - a végzés igenis határozat is lehet, ha nem hatósági eljárásról, hanem bírósági eljárásról van szó, és amúgy is teljesen felesleges ilyen baromságokon lovagolni gyk-n egy laikus kérdésének a megválaszolásakor - nem ez a megfelelő terep a szakmai nüanszokon való lovaglásnak.


Legközelebb tájékozódj egy kicsit, mielőtt másokba kötsz bele, mert nem biztos, hogy a fejedben lévő "tudás" erre feljogosít.

2011. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Téged sem :)


Egyébként a kérdésből nem derül ki, hogy bíróság, (maximum a kategória utalhat rá), de simán lehetne Gyámhivatal is, akkor pedig jót írtam. Nem írtam semmi félrevezetőt, hanem a törvényt, hasonlóan hozzád.


Szerintem egy kicsit fogd vissza magad, ha emberekkel dolgozol, mert a stílusod hagy némi kívánnivalót maga után.


Egy végzős joghallgató.


További szép napot.

2011. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak annyit még, hogy adtam egy eléggé pontatlan kérdésre egy választ, ami jó, hiszen a törvényt idéztem. Erre te szinte lehordasz mindennek. Tudod, ezért van sok olyan kérdés itt a GYK-n, hogy hova tűnt a színvonal, mert valaki válaszol, és aki úgy érzi ellent mondanak neki, az lehordja a másikat mindennek. Tényleg sok emberből hiányzik az intelligencia és az udvariasság.
2011. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LadyLee ***** válasza:

Azért nézd már meg a comment folyamot, hogy mégis ki kötött bele kibe, majd ezek után értelmezd a saját mondanivalódat és azt, hogy melyikőnk volt udvariatlan és melyikőnk nem.


Nem kellene félinformációk alapján másokat commentjeibe belekötni mert azt bzony, te kezdted okostojás. De persze egy közig dolgozótól mit is vár az ember. :)

2011. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!