Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudtok a közös szülői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudtok a közös szülői felügyeletről? Valakinél helyeztek el igy gyereket?

Figyelt kérdés
én egyelőre ezt látom megoldásnak
2011. okt. 31. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom manapság mit mond a bíróság de kb 8 éve volt egy kolléganöm akik ezt szerették volna de nem sikerült nekik. kb másfél évig küzdöttek, de a bíroság elvetette mindig.


ök amúgy úgy csinálták, hogy a gyerek 1 hetet itt egyhetet ott. nagyon jól megoldották, egy városban laktak, a gyereknek természetes volt és szuperül müködött évekig, mikor elakartak már hivatalosan is válni, és másfél év küzdelem után bele törödtek hogy papiron más lesz.

2011. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában az a szülő gyakorolhatja a szülői felügyeleti jogot akinél a gyereket elhelyezik, ha ti kéritek, hogy közös legyen akkor azt elbírálják és szinte minden esetben meg is adják. Én kértem ,majd később visszavontam, mert zűrös is tud lenni, pl apuka is bármeddig lehet a gyerekkel nem csak a kijelölt láthatáson, és ha nem vinné vissza a gyereket akkor a gyámhatóság dönt, és ha bármiben nem tudtok megegyezni akkor szintén a gyámhatóság dönt. Ha akarsz egy személyit vagy útlevelet a gyereknek az is csak az apa beleegyezésével, aláírásával lehet ,iskolai beíratásnál is kellett engedély írásba apukától, és akkor is amikor másik városba költöztünk a gyerekkel.Hát kellett ez nekem?:))) aláírt volna amúgy mindent, csak épp 400 km távolságból nem igazán egyszerű stb.
2011. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!nekünk a következő tárgyalásunk februárban lesz.addig elő kéne állni valamivel.mert ha nem akkor évekig tartó gyermekelhelyezési perünk lesz.azt meg gondolom senki nem szeretné
2011. okt. 31. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Az útlevél egyébként is csak az apa beleegyezésével lehet.

A szülői jogokat senkitől nem vonják meg, ez sokkal inkább a gyerek lakhelyét érinti leginkább. Fontosabb ügyekben még az ilyen kéthetente láthatást pártoló (inkább nem mondom minek nevezem azokat, akik szerint ez normális) személyeknek is közösen kell döntenie.


Azt is megtehetitek, hogy nálad lakik, de korlátlan láthatást kap az apa/anya (nem tudom te ki vagy). Ismerősöméknél is így van, a kisfiú az apát választotta, az anya meg is értette hiszen nagyon apás gyerek volt, de megegyeztek, hogy akkor látja,amikor csak akarja, szóval ezt is lehet.

2011. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen,ezt is lehet...én az anya vagyok,és a gyerek kislány.

viszont nagyon apás.de még csak 6 éves.az apa csak a barátnője segitségével tudja.ezt meg nem igazán szeretném.mivel van a gyereknek anyja....

remélem sikerűl megegyezni a férjemmel.

2011. okt. 31. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, gondolom te sem szeretnéd egyedül leélni az életed, szóval neked is lesz valakid, ezen az alapon meg a volt férjed is mondhatja, hogy van a gyereknek apja.

Szóval szerintem ne ebből indulj ki.

Messze laktok egymástól? Mert ha nem, akkor a heti váltás is megoldható, vagy akár amit én mondtam, csak akkor azzal a felállással, hogy nálad lakik a gyerek, végülis ez majdnem ugyanaz, mint a heti váltás,csak itt nincs megszabott idő. Csak abban tudjatok megegyezni az apával, hogy hol lakjon a kislányotok.

2011. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
remélem megjön az esze,és nem háborúzik.a gyerek érdekében muszáj lesz neki megegyezni.
2011. okt. 31. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!