Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy legyek toleráns a nagymam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyek toleráns a nagymamával?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyok, viszont a volt férjem nagymamája velünk él, velem és a 2 éves kisfiammal, mi gondozzuk azután is, hogy elköltözött a férjem. A probléma az, hogy a mama sajnos 2 hónapja megvakult, egyébként 78 éves... Ezt azonban nem bírja tudomásul venni, és merészen jár-kel a lakásban! A gond csak az, hogy folyton elesik szegény! Átesik a kanapén, az ablak alól kapartam össze múltkor is! Aztán a kényszerképzetei! Azt mondja megsült a süti, és elkezd rohanni a konyha felé, csak sajnos a kisfiam a folyosón hagyta a dömperjét... Gondolhatjátok... 1 hete belepréselte magát a beltéri hintába, amit a kisfiamnak vettünk... valamint jó ízűen beleharapott egy nyers krumpliba, mondván az egy alma, és a fiamnak is kínálta! Gyanítom már belül se nagyon tiszta! Ronda dolog ez, de tartsak ki mellette? Vagy váljak el a mamától is?
2011. okt. 20. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden idős embert egyszer elér az a bizonyos "szellemi leépülés".

Szegény nagymamának most nagyon sok türelemre, és szeretetre lenne szüksége, és persze nem kevés pénzre az ápolásához. A kérdés, hogy te ezeket tudod-e biztosítani neki, és megint másik kérdés, hogy akarod-e? Hiszen szigorúan véve nem a te kötelességed.


Valami gondozó otthonba nem tudnátok elszállásolni? Neki is jobb lenne, ha szakszerű ápolásban részesülne. És a volt férjed mit szól ehhez az egészhez?

2011. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem kéne otthonba dugni. A szerető család körében van a helye.
2011. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért elég vastag bőr van a férjed képén, hogy otthagyta a Te nyakadra. Mondd meg neki, hogy vigye magával,vagy oldja meg a gondozását máshogy, te már nem vagy (és tulajdonképpen soha nem is voltál) felelős érte. Vagy fizesse meg a kellemetlenségeket, meg hogy továbbra is gondozod.
2011. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A férjeddel valahogyan meg kellene állapodnotok a nagyi sorsáról,mert ha te esetleg visszamész dolgozni,akkor ki fog rá vigyázni?
2011. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, a fiam imádja a nagyit, és én is jóban voltam vele mindig... Megvan a kis szobája, egy tál étel neki is jut, csak félek a jövőtől, attól mikor majd pelenkázni kell, és stb... a férjem nem foglalkozik az anyjával, néha amikor jön a gyerekhez hoz neki egy almát vagy szőlőt de ennyi... Sajnálnám otthonba dugni, végül is nem tehet róla, hogy egy idióta a fia...
2011. okt. 20. 19:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Na igen, mi lesz ha dolgozni megyek? Arra az időre valószínűleg gondozót kell fizetnem, aki házhoz jön.
2011. okt. 20. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy mit tegyél, azt nem tudom, de nagyon rendes vagy, ez biztos. Talán ülj le vele beszélni, hogy nem az igazi a látása, ezt tudja ő is, lassabban menjen, tartsa fejben, melyik bútor hol van, esetleg hány lépésre vannak egymástól.


Minden tiszteletem a tied!

2011. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam, nem arra akartam utalni, hogy "dugd be egy otthonba" de mint olvasom, azt már magad is beláttad, hogy egyedül nem tudsz róla gondoskodni hosszútávon, szakszerű ellátásra van szüksége.


Nézz utána, nálunk az önkormányzatnál szociális alapon lehet ápolót igényelni, aki napi néhány órában "felügyeli" a nagymamát, mégiscsak szakember, és mifelénk ingyenes. Nálatok nincs ilyen?

2011. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!