Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan maradhatnék kiegyensúly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan maradhatnék kiegyensúlyozott, miközben itthon folyton a dühöngés fogad?

Figyelt kérdés

A szüleim kb. 1 éve dobálják a sarat, és mindketten tőlem várják a tanácsokat, ha viszont megmondom az őszintét, nincs benne semmi köszönet. Eddig szinte kétnaponta határozták el, hogy visszatáncolnak, és együtt maradnak, ami szerintem a legnagyobb ostobaság.

Kb. 20 éve házasodtak meg, és ez idő alatt anyám többször kijelentette, hogy apámhoz csak szánalomból ment hozzá:S

Anyám másfél éve esdekel apámnak, hogy "lásd meg bennem a nőt!", holott ő sem kap semmi gondoskodást a feleségétől.

A tetejében anyám fél évvel ezelőtt meg is csalta apámat, amire elég mellbevágó módon derült fény.

Mindenképpen azt akartam elérni, hogy apa ne búslakodjon, mellette álltam végig, de anyám is kedvet kapott, hogy az ő lelkét is istápoljam. Irtóra besokalltam, és elhatároztam, hogy kiszállok, itt a vége, fuss el véle, nem foglalkozom velük. Ami viszont azért nehéz, mert folyton az én szobámban arénáznak... azt érzem, hogy kezdek kikészülni:S Szóval miként függetleníthetném magam a balhéjuktól, és ami fontosabb: hogyan legyek újra életvidám? Egyébként 18 vagyok.


2009. ápr. 22. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 vagy, olvasd el Dr Csernus Imre "A nő" c. könyvét, majd add oda a szüleidnek is. Talán észbe kap anyukád. Keményen kiosztja az a könyv. Vagy költözz el hamar nagyszülőkhöz, más rokonhoz egy időre, ha lehet.
2009. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Épp felvettek az Egyetemre, és azon morfondírozom, talán a koli lenne a legjobb megoldás. A gond csak az, hogy anyámék a világ minden kincséért sem szándékoznák állni a költségeket, szent meggyőződésük, hogy ott képtelen lennék tanulni, és nem tartják ésszerűnek, mert csupán 20 km-re lakunk a várostól. Én mindre hoztam érveket, de süket fülekre találtak. Ezek után azt forgatom a fejemben, hogy egy búcsúlevél kíséretében ott hagyom őket, és lelépek, a rezsire valót pedig diákmelóval kuporgatnám össze, mert valóban azt érzem, hogy a közelségül megfojt... mi a véleményetek erről a megoldásról?
2009. ápr. 22. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitellel havi 40ezret kapsz (ha annyit kérsz) amíg suliba jársz így minden költségedet tudod állni a koliban. De még egy albira is futja ha összefogsz másokkal.
2009. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Igen , a koli talán megoldás lehet meg az albi is. A diákhitelt nem reklámoznám ilyen lelkesen (elnézést ez nem kritika, csak tapasztalat), mert hitel, és ugyanaz az érvényes rá mint más hitelekre (kamat , havi törlesztő majd...)

Ha jól tanulsz , kaphatsz mellé ösztöndíjat ; illetve munkát is tudsz vállalni. Nagyon sok jó diákmunka van. Még egy dolog. Lehet , hogy ez nem lesz érvényes a szüleidre , de lehet hogy azért is cívódnak , mert van "porond" ( a szobád)és "néző" (Te) hozzá. Lehet , hogyha "magukra" maradnak , gyorsabban rájönnek , hogy valami kompromisszumot kellene kötniük egymással....

2009. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, még valami! búcsúlevelet ne írj , mert ha szeretnek Téged (márpedig igen szerintem) , az borzasztó lesz a számukra.Inkább ülj le velük és mondd el a ahatározott döntésedet! Finoman , de agilisen! Aztán ha albiba/koliba mész lehet hogy az a hozzáállásuk is megváltozik, hogy nem segítenek be egy kicsit se az anyagi részébe. Ők a szüleid, nagyon rosszat nem akarhatnak neked! :)
2009. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A diákhitelt felejtsd el, mert állatira nagy szivacs lesz, amikor el kell kezdened törleszteni. Én mindenképpen koliba mennék, de előtte keményen elmondanám a szüleimnek, hogy miért, hátha ettől észbe kapnak, és támogatnak, ők meg marakodhatnak nyugodtan.
2009. ápr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát diákmelóra és kollégistás kuporgatós életre nem tudok neked tanácsot adni, mert egy kicsit túlkoros is vagyok, meg soha nem voltam olyan helyzetben. A szüleiddel kapcsolatban viszont:

sajnos ezt én is megéltem. Összevesztek, sárdobálás, valamelyik mindig sírva jött, akinek jobban meg volt taposva a lelke. Addig-addig rimánkodtak, hogy valamelyiknek a pártját fogtam. Eredmény: egy hét múlva kibékültek és úgy állították be a helyzetet, hogy én szítom a tüzet köztük. És ez jópárszor megtörtént.

Öt éve elköltöztem otthonról, látogatóba hazajártam. Egy éve - babámat vártam - kezdték előlről, apukám már költözni készült. Melléálltam, ne albérletbe menjen, jöjjön hozzám. Gondoltam, a családdal marad, könnyebben kibékülnek. Eredmény: ők ketten megint összebékültek, én lettem a sz..r, kilenc hónapos terhes voltam, mikor közölték, hogy kívül tágasabb...és nem kiváncsiak az unokára. Csak annyi tanácsot tudok adni: ne pártoskodj, akkor sem, ha nagyon is tisztán látod éppen valamelyikük igazságát. Fordulnak a lapok, te leszel az ok.

Igazat adok neked abban, hogy az otthonról elkerülés volna a megfelelő számodra. Ilyen légkörben, lelki állapotban nem tudom, hogyan tudsz majd tanulni, hisz az egyetem nem játék. Nem értem, miért a te szobádban ordítanak? Jobb hely nincs abban a lakásban? Saját szobájuk?

Tényleg nehéz helyzet ez ahhoz, hogy te 18 évesen ezt kezelni tudd. Nekem 34 évesen sem sikerült.

Esetleg nagyszülő nem lenne, akihez átmenetileg elmehetnél?

2009. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Először is: mindenkinek nagyon köszönöm a javaslatokat!

Én most határoztam el magam, hogy eleresztem a fülem mellett az egészet, és ha lehet, kerülöm őket, míg nem történik változás (míg ki nem találom, mi tévő legyek).


A nagyszülőknek csak a kicsi létszámával van probléma. Egyetlen nagymamám él már csak, ő is abban a községben, ahol mi. Ez eleve esélytelennek tűnik sajnos, de az való igaz, hogy eddig szinte kivétel nélkül mellettem állt a megpróbáltatásokban. Egy támasznak ott van ő.


Nem javasolnád a diák hitelt... én sem vállalnám, a hitel egy olyan dolog, amit mindenképp szeretnék most hanyagolni.


Ma reggel óta egyébként annyi változást tapasztaltam, hogy a szüleim mindegyre keresik a kedvemet, miután tegnap kifakadtam, és erélyesen a tudtukra adtam, mire számítsanak, mit érzek stb. Hallottam őket beszélgetni is, és a dialógusaik ezúttal nem voltak elnyújtva. de csendes üzemmódban zajlottak. Reménykedem abban, hogy a vevő hamarosan visszajelez - időközben, mint kiderült, meg lett hirdetve a házunk -, és történik valami pozitív csavar. Addig pedig próbálok bizakodni, hogy kibírják ilyen hangnemben, de ez mégis kínkeservesnek hangzik még így önmagamtól is. Nem is szólva arról, hogy ez a mizéria még heteket, hónapokat vehet igénybe.


Ott tartok jelenleg, hogy kezd realizálódni bennem egyfajta közöny velük szemben, és mérhetetlenül vágyom a szabadságra, ami viszont így, pont a sárhajigálásuk mellőzése végett, már nem is tűnik annyira kínzónak. Ha arra szánom el magam, hogy lépek, akkor így könnyebb szívvel tudom majd megtenni, úgy érzem. A kérdés továbbra is az anygiak körül forog. Tudja esetleg valaki, hogy az albi vagy a koli-e az olcsóbb? És ez eleve mitől függ?


Köszönöm a sok hasznos választ, lényegesen megkönnyítitek velük a dolgom:)

2009. ápr. 23. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!


Elméletileg a koli olcsóbb. Leírom az előnyeit/hátrányait mindkettőnek.

Koli. Előnyök: Hatalmas összeget nem kérhetnek a diákoktól, hiszen az egyetem/főiskola nem erre "hajt", avagy anyagilag jobban megérheti. Önálló életed lehet , a szüleidtől függetlenül. Nagyon sok új barid, barátnőd lehet; új társaságban leszel. Hátrányok. Ezekből adódóan. Lehet hogy nem jössz ki mindenkivel ; ha szobatárasaid lesznek , az összes "dolgukat" el kell fogadni (pl. bulizás, pasizás). Később persze lehet, hogy tudsz másokkal szobát, illetve szobatársakat cserélni , de a "gólyák"at első időkben csak "összerakják" és mivel hogy nem mindenkit ismersz meg rögtön , kell egy kis idő ehhez. Minél távolabb lakik valaki az egyetemtől/fősulitól annál nagyobb az esélye, hogy bekerüljön.Sajnos a koli létszámfüggő....

Albi. Előny. Ha külön szobában tudsz lenni , felér egy totális önállósággal. Akkor tanulsz , amikor akarsz; akkor mész valahova, amikor akarsz... stb. Felnőtt lehetsz , te szabod meg az életteredet. Elég , ha szimpátia alapján összeálltok2-3 csajjal és ki tudtok fizetni egy albit.Van albitámogatás is, elméletileg ; ennek utána kell nézni.

Hátrányok: Nem minden albi olcsó, ami ugye jó is és külön szobák vannak... (de azért szeretik a diákoknak inkább kiadni.) itt is rá vagy utalva az albitársakra. Attól , hogy esetleg külön szobába vagy , takarítani , mosogatni mindig kell. Ezért célszerű a viták elkerülése érdekében "hetirendet" vezetni. Kérdés csak , hogy kivitelezhető-e?

Én voltam kolis meg albis is. Ennek is-annak is megvan a "varázsa". Ha jó albitársakat+ albit tudsz kifogni , az szupi, de anyagilag meg inkább a koli...

Ezek tanácsok voltak inkább, dönteni majd neked kell! :)

A szüleidet mindenesetre ne kész döntés elé állítsd és hagyj nekik időt. Én azt olvasom ki , hogy szeretnek ők téged , csak magukkal nem tudnak még dűlőre jutni. Ez egy fontos lépés neked is, de nekik is. Az én anyukám sírt először a hírre , és hallani se akart róla....aztán mégiscsak kolis lettem ....Ez egy olyan folyamat , amit nekik is "értelmezniük " kell!

2009. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmondtam a szüleimnek, hogy "ahol csak megfordulok", kikérem az emberek véleményét a témáról, és kevés híján mindenki az én véleményemen van. Nos, apa bólogatott elég erőteljesen, anyát viszont ez a mondat elgondolkodtatta egy percre, végül BELEEGYEZETT!!! Mondván, ha nekem ennyire fontos a szabadság, akkor megérti és elfogadja, mert nem hiányzik, hogy megfojtsanak ezzel a nyomasztó idegfeszültséggel. Ma mentünk el közösen, kézen fogva albérlet után nézni, végig csak az én megítélésem számított, ti értitek ezt? Nekem úgy tűnik, kívülállók álláspontja ezerszer többet nyom náluk a latban, mint az enyém... de ez most lényegtelen, elértem, amit akartam :D VAN ISTEN!!! Nagyon köszönöm mindenkinek a közvetett pozitív befolyást is :D
2009. ápr. 26. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!