Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » (Elvált) Anyukák! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(Elvált) Anyukák! Hogyan kezeljem az ilyen szitukat a fiam érdekeit nézve?

Figyelt kérdés

Az exférjem angol, van egy 7 éves fiunk, fél éve váltunk el hivatalosan de már előtte sem igazán éltünk együtt (ez elég bonyolult sztori).


Tipikus sznob angol értelmiségi (egyébként egyetemi tanár), nem hülye, de szülőnek teljesen alkalmatlan, maga is gyerek még (én is inkább voltam az anyja, mint a felesége). A fiunkra úgy tekint, mint egy haverra, szeret vele deszkázni meg focizni, olyan játékot játszani, olyan könyvet olvasni, amit Ő (tehát az ex) szeret. Az 5 éves (!) gyereknek annak idején felolvasta mind a 7 Narnia-regényt, most, 7 évesen pedig a Harry Pottereket olvassa neki. De hogy! Másik országban él, így Skype-on szoktak beszélni. Hát a drága apuka inkább felolvas neki neten keresztül egy egész fejezetet, ahelyett, hogy mondjuk megkérdezné, hogy megy neki a suli. A gyerekem persze egy idő után unja, de nem mer szólni, mert nem akarja megbántani az apját. Nekem nemcsak ez a bajom ezzel, hanem hogy kicsinek tartom a Harry Potterhez. A férjem - tipikus angol lévén - fontosnak és időszerűnek tartja, hogy a fiunk megismerje ezt a történetet, de nem ő az, aki látja, hogy a gyerek este nem mer elaludni, egyedül maradni (sosem volt ezzel gond előtte), de az istenért sem mondaná, hogy fél a Harry Potter miatt. Az exemnek hiába mondom, szerinte csak bemesélem magamnak, meg neki, mert nem akarom, hogy nekik jó viszonyuk legyen.


De ez csak egy példa a hülyeségei közül. Ami most aktuális, hogy jövő héttől a szünidő hátralévő részét a megállapodás szerint az exemnél, Londonban tölti a fiam (mi egy másik országban élünk, de nem Magyarországon). Én őszintén szólva nagyon aggódom a zavargások miatt, nem szívesen engedem el, azt sem akarom, hogy féljen (elég érzékeny kisfiú, ehhez a válásunk is bőven hozzájárult...), de ennek az embernek hiába mondtam, még ő volt megsértődve, hogy szerintem ő nem tud vigyázni a fiunkra (nem mondtam ilyet, de egyébként sok példa volt arra, hogy nem tudott).


Hogyan kezeljem ezeket a szituációkat? Az a baj, hogy egyik fülén be, a másikon ki, ha személyesen beszélünk (2 hetente jön hozzánk, én szállásolom el), akkor direkt a közelben tartja a gyereket, mert tudja, hogy előtte direkt kerülöm a konfliktust. Megőrülök tőle, de már az is jó, hogy leírtam. :)


2011. aug. 12. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A zavargásoktól nem kell félni,már minden lecsöndesedett.Csak a sajtó még szeret csámcsogni rajta..(legalább van mivel tömni az emberek fejét)

Azt hogy 7 évesen a fiadnak a Harry Pottert olvassa a férjed..azzal mi a gond? Az én unokaöcsén is 7 éves és odavan Harry Potterért.Hiszen az csak egy mese. Nekem úgy jön le,hogy te képtelen vagy elfogadni hogy a férjed más,és nem is akarod hogy jól érezze magát a fiad vele..

Tudod ha folyamatosan mondjuk a gyereknek hogy milyen pocsék könyv akkor a végén ő is elhiszi.

Én a helyedben örülnék annak,hogy még így is hogy távol vannak egymástól képes tartani a kapcsolatot a fiával.

Talán egy kicsit lazítanod kéne.Engedd el a fiadat az apjával,és hagyd hogy 2 hétig csakis együtt legyenek..Meglepődnél hogy milyen jól fogja érezni magát a fiad.

2011. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindig jól érzi magát az apjával, ettől nem félek. A gyereknek sosem mondom, hogy rossz a Harry Potter, sőt.


Egyszerűen csak nem gondolom, hogy neki való, főleg, hogy retteg tőle. Az exem könnyen letudja a napi beszélgetést azzal, hogy helyette olvas neki (ez az összes foglalkozás a gyerekével, ezért igenis zavar), de utána én vagyok az, aki a síró gyereket vigasztalom, mert fél hogy Voldemort megöli a szüleit (mint mondtam, nagyon érzékeny).


Igen, lehet, hogy túlreagálom, de sajnos van rá okom.

2011. aug. 12. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire idegesít hogy A pottert olvassa akkor tedd akö vetkezőt.Amikor a férjed éppen vonalban van,és kezdene olvasni,állítsd le,és mond el neki amit ide leírtál.Hogy fél a gyerek,sír éjszaka.Vagy olvasson más könyvet ami nem félelmetes a gyerek számára vagy ki fogod kapcsolni a gépet,és nem fog tudni olvasni neki.Ha nem hallgat rád és mégis elkezdi olvasni akkor szépen megmondod neki hogy

"Jó éjt,majd holnap jelentkezünk.És kikapcsolod a gépet..Ennyi..

De egy jó tanács..Azért mert te tele vagy haraggal a férjed iránt nem kell őt állandóan azzal szembesíteni,hogy biztos rossz apa,mert volt már rá példa,meg aggódsz a fiadét..

Enged hogy jó apa legyen..

2011. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és igen..túl reagálod..
2011. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt már mind elmondtam neki is (hogy fél), a gyerek előtt nem fogom neki mondani, mert így is sokat ártott neki a válásunk, és nagyon fél attól, hogy veszekedni fogunk. Ezért a fiam előtt mindig szent a béke (és mivel ezt jól tudja, szándékosan úgy hív vagy beszél velem, hogy a gyerek hallótávolságban legyen). Azzal sem szembesítem soha, hogy rossz apa lenne. De egy apának nem abban merül ki a szerepe, hogy olvas neki napi egy fejezetet, és le van tudva a gyerek. Arra, hogy fél, annyit reagált, hogy az ő fia ne féljen, milyen férfi lesz belőle? Ki lettem segítve..
2011. aug. 12. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha érzékeny a fiad simán retteghet a HP.től.Mellesleg Szerintem nagyon sok minden van benne,főleg a későbbi részekben,ami egyáltalán nem kisgyerekeknek való! Állj a sarkadra,apuka ha felolvasást akar tartani,és te ugy érzed árt a gyereknek,meg lehet mondani apukának hogy amennyiben nem kiván a gyerekkel beszélgetni,akkor a viszont hallásra,és le lehet jelentkezni skyperól.Attól hogy az angol normákhoz igazodva soha senki nem szabott a párodnak határokat,te még megteheted! A Te fiad,védd meg!!! És ha ugy érzed hogy rossz hatással van rá apuka hülyesége akkor avatkozz közbe.

Engem a frász kerülgetne hogyha valaki akiben amugy sem bizom Londonba akarná most vinni a gyerekemet,gondold meg.

2011. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is túlreagálod egy kicsit. Értem az aggodalmat, de én mesén nőttem fel, fantasztikus dolog, ha a szülő felolvas és a gyerek is sokkal okosabb lesz, könyebben tanul, ha felolvasnak neki. Az érzékenységét ki fogja nőni valószínűleg. Mind a 7 Narniát felolvasta neki, szerintem ez nagyon szuper. Smst írj neki, azt a gyerek nem hallja és abban kérd meg,hogy mást olvasson neki, mert attól fél a kisgyerek, hogy őt is megtámadja Voldemort.
2011. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A meséket, olvasást én is nagyon fontosnak tartom, a probléma egyáltalán nem ezzel van. Nem tudok legyinteni az érzékenységére, hogy majd kinövi, mert látom, hogy szenved, és tudom, hogy mi okoztuk ezt neki a válásunkkal. Annyira mélyen érinti minden. Például elég, ha egy ártatlan mesében megemlítik, hogy valaki árva, ő napokig nem tud leszakadni a témáról, és fél, hogy árva lesz. Nagyon rossz látni, hogy szenved, és tudni, hogy ez mind a válásunk hozadéka. A Narnia valóban szuper, csak nem gondolom, hogy egy óvodás kisgyerek számára. Tudja az exem, hogy fél a fiunk, megírtam neki többször is, de mint írtam, erre annyi a reakciója, hogy "milyen férfi lesz így belőle?". Annyira nem képes az apjaként viselkedni, hogy az hihetetlen. Azt sem engedi a gyereknek, hogy apának szólítsa, csak a keresztnevén lehet. Már megszokta ezt a fiunk, de kisebb korában rendszerint rászólt (!), ha apának szólította.
2011. aug. 12. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!