Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezeket a...

Hogyan kezeljem ezeket a szitukat?

Figyelt kérdés

Anyósommal nem túl jó a viszonyom. Amióta elköltöztünk férjemmel, féltékenységi jeleneteket rendez, és útál, mert elvettem tőle a fiát.

A férjem kéri, hogy néha találkozunk vele, mondjuk két hetente, és töltsünk együtt egy napot.

Ha odaérünk, mindjárt elviszi a fiát segíteni ezt meg azt csinálni. Ez még nem is bánt, sőt elfoglalom magam valami olyannal, amire együtt nincs lehetőség. pl újságot olvasni.

Ha ott van a férjem, mindig mosolyog, kedves stb.

Viszont ha nincs, borzasztóan gusztustalanul viselkedik. Pl. átjött a szomszéd néni, elkezdett velem beszélgetni, odajött, és megkérdezte tőle, hogy ezzel képes vagy beszélgetni? Miközben rám mutatott.Vagy ha kérdezek tőle, elfordul, és úgy csinál, mintha nem hallana.

Pont ma történt, hogy férjem elaludt 11 óra körül, mert éjszakázott, és anyós leült ebédelni. Kimentem hozzá, de mikor leültem az asztalhoz, odaszólt, hogy neked nem szóltam, hogy gyere enni.

Ha pedig a férjem odajön, egy nyálgép velem.

Férjemnek mondtam ezeket egy darabig, de meguntam, mert folyton úgy jön, mintha én panaszkodnék.

Kértem, hogy hadd ne kelljen mennem, de az meg férjemnek esik rosszul.

Mit tegyek?


2011. ápr. 9. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem állj a sarkadra és jelentsd ki, hogy te innentől fogva nem vagy hajlandó odamenni ahhoz a nőszemélyhez. Mást nem tudsz tenni, mint kerülöd. Esetleg előtte, ha ottjársz, még vissza is szólhatsz valami bunkót, megalázót, majd szépen kivonulsz tőle, aztán felé sem nézel. Az ilyen nem érdemel mást. A férjednek meg kell értenie, ha elmeséled neki a fentieket, talán idővel felfogja, milyen durva veled az anyja.
2011. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne menj! Ha a férjednek rosszul esik akkor se!! Vagy vegye komolyan a bajodat, ami nem kicsi, vagy hagyjon hadd dôntsd el, hogy neked mi a jò!

Nem kell jòba lenni az anyòssal ezt a férjednek is meg kell értenie, ha egyszer egyedûl mennél lehet elbeszélgetne kettesben a kedves mamàval, hogy ez mégse mòdi, ô veled fog megôregedni, a mama meg eldôntheti, hogy részt kìvàn-e benne venni, vagy sem!

2011. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi, màr ha ô menne egyedûl nem te... szerintem annak belàthatatlan kôvetkezményei lennének :)
2011. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az anyósod egy igazi nem felvilágosult gondolkodó, negatív figura, talán mazochista, aki élvezi, ha utálják. A legjobban úgy tudsz ellene védekezni, hogy (több verzió)

-egyszer megkéred, hogy kettesben hadd beszélj vele, és egyszerűen megmondod neki, hogy úgy érzed, nem szolgálsz rá arra, hogy ő ilyen feszültségteremtő stílusban viszonyuljon hozzád. És kérdezz rá konkrétan, hogy mi a baja veled?

-vagy: nézd levegőnek, légy vele leereszkedő, legyél nagyképű, nézd le, ha mond valamit, csinálj belőle hülyét ahol és ahányszor csak tudsz. Alázd meg amennyire csak bírod. Ettől vagy visszavesz, vagy eltekint attól, hogy oda kelljen menned.

-ha a párod is részrehajló az anyjával, akkor meg csinálj botrányt olyankor, amikro nyilvánvalóan szemét: pattanj fel, kérd ki magadnak és azonnal szembesítsd a férjedet a dologgal. És drámaian menj el onnan.

Erre már csak észbekapnak.

2011. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bunkó nem akarok vele lenni, mert lesüllyednék az ő szintjére.

Kettesben már beszéltem vele, azt mondta, csak az a baja, hogy elvettem tőle a fiát.

Most nyávogja folyton a férjemnek????

2011. ápr. 9. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha Ő az életed párja, akkor igen is meghallgatja a "nyafogásodat" ha már ezredjére mondanád neki a dolgokat, egyszer biztos eljutna addig a pontig, hogy "hát lehet, hogy tényleg ilyen az anyám". Ha jó viszonyt akar, szeret téged, és nem akar neked fájdalmat okozni akkor beszél az anyjával, esetleg úgy, hogy te is ott van, és szépen kiteregeted a szennyest.
2011. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát..igazából ez most elgondolkodtatott. Meg is kérdeztem a páromat, hogy ha én ezt így elmondanám neki, akkor mit gondolna.

Azt mondta hinne nekem és hogy szerinte gond, ha egy kapcsolatban valaki jobban hisz az anyjának, mint annak, akit szeret.


Bár persze mi nem vagyunk ilyen helyzetben és azért könnyebb így mondani bármit is.

De azt szerintem mindenképp elvárhatod, hogy ne kelljen 2 hetente menned. Elhiszem, hogy rosszul esik a párodnak, hogy nem jöttök ki jól, de azt is látnia kell, hogy ez nem miattad alakult így.


Ha pedig 2 hetente jártok, az anyukának semmi oka panaszkodni arra, hogy elvetted a fiát.. mi 2-3 havonta, ha eljutunk anyósékhoz.

Ennyit meg szerintem akár Te is bevállalhatsz, hogy azért ne szakadjon meg teljesen a kapcsolatod vele...párod mehet 2 hetente ettől, max. nem marad egész nap.


Ne ad meg annak a lehetőségét sem, hogy később azt mondja, hogy miattad szakadt meg a kapcsolat..és Te nem akartad az egészet. Lesz majd gyereketek a pároddal...az unokája, talán akkor megenyhül kicsit.

Főleg ha nem zárjátok ki teljesen.


Bár sajna van akinek ilyenkor sem jön meg az esze.

2011. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem hisz neked a ferjed, akkor ott tenyleg gondok vannak, sajnos. Esetleg probalkozhatsz ugy, hogy felveszed a mobiloddal, hogy hogyan beszel veled, es kesobb megmutathatod a ferjednek. Fel a fejjel!
2011. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Át tudom érezni a helyzeted! Sajnos vannak ilyenek! Általában akkor jellemző ez a dolog, ha az anyós valami okból kifolyólag nagyon kötődik a fiához, pl.: egyedül nevelte húszon x évig, nincsen testvére stb... Ilyenkor jöv a férjtől az a válasz: "Szegény öreg, nem kell vele foglalkozni, házsártos,nem tudja mit beszél, már úgysem fog megváltozni. Inkább éljen még 10 évet."
2011. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!