Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kell elkezdeni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell elkezdeni egy válást? Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Van olyan is, hogy csak szeparálás, de még nem válás ?
2011. aug. 5. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ügyvédhez menj.
2011. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

zeparálás

ilyen jogi foglaom nincs. Ha nem akarsz válni mert menthetőnek érzesd ne menj sehova csak a férjedhez.

2011. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Antóniaa ***** válasza:

H szükséged van rá,menj ügyvédhez. Nem tudom hogy áll a dolgotok, gyerekek, közös vagyon, hitel, stb... Ha meg tudtok egyezni, és nem kell ügyvéd, akkor írd meg a keresetlevelet és add be a bíróságra. Mellékelned kell az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot és ha van gyerek, az Ő születési kivonat másolatát. (a bíróságon adnak tájékoztatást hogy mit kell benyújtani) A keresetlevélben meg kell fogalmaznod a döntésed okát, és kérned kell a bíróságot,hogy bontsa fel a házasságotokat. Aztán küldik az első idézést mindkettőtöknek...

Persze a részletektől függ az egész, de ez az első lépés... Nekünk nem kellett ügyvéd,megegyeztünk, elváltunk...

2011. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Keresetlevelet honnan szerezzek, ha mégis odajutunk?

Szerintem megtudnánk egyezni nem kellene ügyvéd.

Egyedüli úgymond különlegessége az ügynek az lenne talán, hogy külföldön élünk, és én hazajönnék a gyerekekkel. Ő engedné szerintem. A házasság itt történt, tehát itt kell beadjam ugye ? Vagy nem feltétlen?

2011. aug. 5. 10:32
 5/6 Antóniaa ***** válasza:
De,itt kell ha itt házasodtatok. Menj be a Bíróságra, (Magyarországon ahol laksz, ott a városira), és megkapsz minden szükséges infót. Keresetlevelet Te fogalmazol meg ha nincs ügyvéded. Ha van, akkor Ő segít,vagy megírja helyetted. Vagy ha van ismerős ügyvéd, kérheted a tanácsát,attól még nem kell megfogadnod...
2011. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. aug. 5. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!