Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper indítása, gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper indítása, gyerek leendő neve?

Figyelt kérdés
Segítenétek? Ha most adom be a keresetet, de novemberben szülök, (addig nem zárul le a válás) az apa nevét kapja még a gyerek, vagy kérhetem az én leánykori nevemre?
2011. júl. 19. 21:47
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
nem hiszem, egyre jobban eltávolodunk egymásól. Most már a kákán is csomót keres. Szerintem ő is leakarja zárni, csak nem tudja mit lépjem. Ezért lépek helyette én először
2011. júl. 19. 22:03
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Na várjunk:Ha a gyerekhez ragaszkodna,azért betud ám kavarni rendesen.Ezt azért kérdezd meg egy ügyvédtől,mert neki is lesznek jogai (sajnos)
2011. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
megenne a méreg, ha a nőjéhez vinné a gyerekeimet hétvégén
2011. júl. 19. 22:05
 14/29 A kérdező kommentje:
terhességeimet nem kísérte figyelemmel, most, meg már az is zavarja,ha a gyerekek játszanak a szobában a kirakóikkal. Miért van kupi? Ez most a fő veszekedés
2011. júl. 19. 22:08
 15/29 anonim ***** válasza:
67%

"megenne a méreg, ha a nőjéhez vinné a gyerekeimet hétvégén" akármennyire dühös vagy, ne tiltsd tőle a gyerekeket, ne akadályozd a láthatást...ha most idegesítik a gyerekek, úgysem fogja látogatni őket, ha tiltod, csak azért is megy majd


nem mellesleg, a gyerekek érdeke, hogy ne szakítsd el őket az apjuktól, a gyerekek úgyis kiismerik hamar, de ha tiltod őket, akkor téged fognak megutálni :)


Fel a fejjel, azért nem áll meg az élet :)

2011. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy felvetem, de én a testvérek miatt nem venném a saját nevemre. Vagy a másik két gyereket is a nevedre akarod vetetni? Mert ha igen, oké... de azt ne tedd, hogy az első két gyerek az apjuk, míg a harmadik gyerek meg a te vezetéknevedet viseli.
2011. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%

Azonos anyától és apától származó gyermekek vezetékneve nem lehet különböző.

Az, hogy ő nem épp egy mintaférj és mintaapa, nem ok arra, hogy a gyerekeivel ne tarthassa majd a kapcsolatot. A bíróság meg fog ítélni láthatást, akkor pedig oda viszi a gyerekeit, ahová akarja.


OFF

Azért, mert valaki bunkó, neked nem kell az ő színvonalára lesüllyedni. Miért nem kaphatja az a gyerek az apja nevét???

2011. júl. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
42. § (1) A gyermek - szüleinek megállapodása szerint - apjának vagy anyjának családi nevét viseli. A házasságban élő szülők valamennyi, a házasság fennállása alatt született közös gyermekének csak azonos családi neve lehet. Közös házassági nevet viselő házastársak gyermeke csak a szülők közös házassági nevét viselheti. A saját nevüket viselő szülők megállapodása alapján a gyermek az apa és az anya családi nevét együtt is viselheti. A gyermek családi neve legfeljebb kéttagú lehet.
2011. júl. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

az utolsó hozzászólónak: Nagyon sokat segített.

Egy rossz szavam sincs az apjukra a gyerekek előtt. Nem uszítom ellene, csak a nőjével nem tudok megbékélni. Az apjuk bármikor láthatná őket, de nem szeretném, ha közös programokat csinálnának a barátnőjével.

2011. júl. 20. 15:04
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Nos, mindegy, hogy te mit szeretnél, a láthatási időben az apa oda viszi majd a gyerekeket ahova akarja, olyan társaságban, ahogyan ő jónak látja.

Én elvált szülők gyereke vagyok, apám lelépett egy nő miatt -konkrétan a város ribanca az illető és most nem túlzok. Anyám soha egyetlen rossz szót nem mondott a nőre - apámra se, pedig mindkettő megérdemelte volna. Soha nem mondott olyat, hogy ne menjünk a láthatásra, ne menjen a közelünkbe az a nő, stb. Mindig azt mondta, hogy érezzük jól magunkat. Nincs értelme ellenségeskedni. Magadat járatnád le vele. Lehet hogy a gyerekeid jól érzik majd magukat vele. Attól, hogy a te házasságod miatta ment tönkre -hozzáteszem csinálhatott volna akármit, ha a férjed nem akarja- még lehet normális ember.

2011. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!