Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper indítása, gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper indítása, gyerek leendő neve?

Figyelt kérdés
Segítenétek? Ha most adom be a keresetet, de novemberben szülök, (addig nem zárul le a válás) az apa nevét kapja még a gyerek, vagy kérhetem az én leánykori nevemre?
2011. júl. 19. 21:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

azt a nevet kapja, amit a házassági-anyakönyvibe beírtatok, akkor is, ha addigra kimondják a válást


de mi a fene visz rá félidős terhesen, hogy beadd a keresetet? próbáljátok meg helyrehozni a házasságotokat

2011. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

itt a link, itt mindent elolvashatsz

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

teljes mértékben belenyugodtam a dologba, már nem zokogok utána

2011. júl. 19. 21:52
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Be kell ballagni együtt a férjjel az anyakönyvvezetőhöz, és kérelmezni, hogy vezessék rá a házassági a.k-re, hogy a gyermek születési neve a tiéd. Mi ezt csináltuk.
2011. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

ja, ez esetben add a kezébe a farkát, miután késsel apró darabokra vágtad ...


ja és a keresetben kérd a kizárólagos lakáshasználatot a gyerekek nagykorúságáig, akár közös az ingatlan, akár teljes egészében az ő nevén van és a fizetése 50 %-t jogilag kérheted

2011. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
41%
Ha elvagytok, ha nem, akkor is az asszonyneved után fogják beírni a gyerek vezeték nevét.Ezt kikerülni nehéz.Talán ha van más az életedben,és ő vállalja a gyereket illetve a nevére veszi,akkor.Ehhez viszont apasági nyilatkozat kell,és hivatalos papir,hogy elváltatok.De úgy tudom a mai törvények szerint, a gyerek az anyja nevén nem sokáig lehet.Akkor egy "képzelt apát" jegyeznek be névileg.Ezt meg a gyámhivatal intézi.
2011. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
remélem, hogy én jövök ki jól a válásból. Hagyom, had csinálja a kis ügyeit, aztán majd megkapja a fekete levest
2011. júl. 19. 21:58
 7/29 A kérdező kommentje:
akkor a válás lezárta után , kérelmezhetem, hogy az én nevemre kerüljön a gyerek, vagy kell hozzá a "volt" férj is?
2011. júl. 19. 21:59
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

hogyne lehetne az anyja nevén, de mivel itt házasság van és az apasági vélelem is fennáll, ezért azon a néven lesz, amin a többi gyerek


az anyakönyvben tényleg nem maradhat üresen az apa neve rovat, de ez itt irreleváns

2011. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam a linket.Ez egy igazi büdös féreg.De majd megjön az esze,ha három gyerek után kell fizetnie gyerektartást....
2011. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"akkor a válás lezárta után , kérelmezhetem, hogy az én nevemre kerüljön a gyerek, vagy kell hozzá a "volt" férj is?

"


igen, mindkét szülő hozzájárulása kell....

2011. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!