Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Addig üsd a vasat amíg meleg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Addig üsd a vasat amíg meleg, vagy inkább az idő és a hiány oldja meg?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy egy párkapcsolat megbomlani látszik kizárólag az elszürkülés és a rutin miatt. A két fél egyik tagja elhidegül, a másik vissza szeretné szerezni.

Egyik álláspont szerint ahogy fogy az idő, annál kisebb az esély, mások szerint pedig egy szünet, egy megszakítás fogja az elhidegülő felet ráébreszteni, hogy a másik mellett a helye.

Melyik az életszerűbb megoldás pszichológiai szempontból? Ha az a cél, hogy visszaszerezze az ember a partnert. Melyikkel nagyobbak az esélyek?


2011. júl. 14. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő.

Ami az egyiknél bejön, az a másiknál már rossz taktika.

2011. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szünet = legalizást megcsalás. ("éppen nem vagyunk együtt, nem számít megcsalásnak" - miközben a másik reménykedik, ennél undorítóbbat el sem tudok képzelni, ha vége, akkor legyen vége, és akkor ha netán úgy alakul, újra lehet kezdeni, de nem hitegeted a másikat)


*A két fél egyik tagja elhidegül, a másik vissza szeretné szerezni.


Ebben sem hiszek. Akkor lehet folytatni a kapcsolatot, ha MINDKÉT fél AKARJA és TESZ is érte. Ha az egyik fél passzív marad, abból nem lesz semmi. Egy kapcsolat ugyanis két emberen múlik.

2011. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legjobb szépen ketten leülni és megbeszélni.

Ki, mit akar és mit nem.

2011. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a partner kíváncsiságát kell felébreszteni újra

ezért kell mindig valahol titokzatosnak maradni, vagy nem teljesen egyértelműnek lenni sokszor


ha lány vagy, javaslom a Miért a rossz lányokat veszik el/szeretik a férfiak c. könyveKET.

2011. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok. Csajok! Titeket mivel tud levenni egy pasi a lábatokról, ha kiábrándultak vagytok? (nem ajándékvásárlásra gondolok, hanem gesztusokra, figyelemfelkeltésre)
2011. júl. 14. 13:03
 6/10 janiskaa2 ***** válasza:
Hát a vas homogén szövetszerkezete alfa illetve gamma vasakból áll, így az állítás teljesmértékben nem kivitelzhető, hőhatásásra a vas gamma mező je eltolódik és alfa vassá alakul ami azt eredményezi, hogy a Vas-at akkor ütjük amikor akarjuk, de vformailag csak MELEGEN (1457Cfok) felett változtatható
2011. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Fantasztikus! A végén még párkapcsolati tanácsadás keretében kiképeznek kovácsmesterré. :)))))



(amúgy megnevettettél, van humorérzékem)

2011. júl. 15. 06:39
 8/10 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok mint te. Pár hónapja csalódtam a páromban. Nem megcsalás vagy ilyesmi volt, de csalódtam benne. Őszintén megbánta, mondta, hogy soha többet nem fordul elő. Hittem neki, tudom, hogy jó ember. 2-3 hétig kicsit feszült volt a helyzet, utána nem lett olyan, mint előtte volt, de én szerettem és még mindig szeretem. 3 hete szakítottunk (ő kezdeményezte), iszonyatosan hiányzik, darabokban a szívem. Én dolgoznék a kapcsolaton, nagyon fontos nekem. Ő azt mondta, most jobb lenne, ha csak barátok lennénk. Fáj, elfogadom, tiszteletben tartom. Nem keresem, nem stílusom a nyomulás, de pontosan tudja, hogy érzek, mert a szakítás után pár nappal elmondtam neki. Nagyon szeretem, nagyon hiányzik, azt szeretném, hogy újra együtt legyünk, de teret és időt adok neki. Meg magamnak is. Most már úgy vagyok vele,hogy lesz ami lesz. Annál többet nem tudok tenni, mint hogy teljesen őszinte voltam vele és elmondtam az érzéseimet. Elfoglalom magamat,próbálom élvezni a nyarat és nem sírni. Szóval én nem hiszem az "addig üsd a vasat" elméletben. Az szerintem csak tovább ront a helyzeten.

31/N

2011. júl. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valahogy én is így gondolom. Azzal, ha siettetném vagy nyomulnék, talán taszítanám vagy azzal, hogy szánalmas, hogy valaki teper, vagy azzal, hogy erőszakos vagyok.
2011. júl. 15. 09:54
 10/10 anonim ***** válasza:

én amikor kiábrándultam a barátomból (okom nem volt rá, csak úgy jött, hogy nem érzek semmit)

semmit nem tudott volna tenni, hogy újra megszeressem.


de most egy másik barátom van és mellette látom, hogy az előző százszor jobban szeretett, ezerszer figyelmesebb volt velem, mint a mostani, aki mellett szabályosan szeretet hiányom van és alacsonyabb lett az önbizalmam is.

az előzőnél pedig úgy éreztem én vagyok a legszebb a legjobb.


ebből levezetve:

egy kapcsolatban nem kell kitenni a szívet, lelket, mert a másikban kialakul egyfajta "felsőbbrendűségi érzés", ami kiábránduláshoz vezet.

2011. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!