Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elhagyni készülök a férjemet....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyni készülök a férjemet. Hogyan kezdjem az új életemet?

Figyelt kérdés

Elsőre talán ostobának látszik a kérdés. Alapok: több rendbeli szenvedélyei, "függései" vannak, (így ismertem meg őt), amelyeket a házasságunk kezdetén uralt valamelyest, de a helyzet így 4 év után romlik. Minden jó szándékom, kapcsolatmentő ötletem kudarcba fulladt: mert nem érzi, hogy baj lenne vele, a dolgaival. Gyakorlatilag pontosan ötvenedik vagyok a fontossági sorrendjében.. A szenvedélyei anyagi romlásba dönttöttek mindkettőnket, így nem a nulláról, hanem kb mínusz 3Millióról kell elindulnom újra az Élet felé-ezt vállaltam a szabadságom érdekében. Köztünk nem kis korkülönbség van, hiszem, hogy élhetek még teljes életet, szülhetek gyereket (még nincs).

De.

Másik városba költözöm, új munkahelyet, bérelhető lakást kell találnom, nulla forinttal a zsebemben, és úgy, hogy ha "fehér", bejelentett állásom lesz, akkor a fizetésem felét vonni fogják a követelő cégek.

Világ életemben képes voltam gondoskodni magamról, ezen belül igényes, kulturált életet éltem, biztos vagyok abban, hogy most is sikerülni fog. De a kezdet eléggé patthelyzetnek tűnik, mint egy megfejthetetlen egyenlet.(nincs népszerű, keresett szakmám, sima átlagvégzettségeim vannak, amelyekből csak éhen halni lehet) Hogyan kell tehát nullából új életet kezdeni? Mások vajon hogy csinálják? Mert, hogy nem vagyok ezzel egyedül, azt biztosra veszem- ha büszke erre nem is vagyok.

Köszönöm a tippeket.


2009. márc. 23. 19:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bizatást, nagyon örülök minden önbizalomcsiholó szónak most! A talpraesettségemet az mutatja, hogy így, ebben a helyzetben is merek váltani. Van 2 kutyám, az ő szeretetük sokat, rengeteget jelent. Ha nem lennének, én is rég kiköltöztem volna valahová...

...mert az valóban félelmetes, hogy a jelek szerint most sok év albérletezés előtt állok.:(

Bár... Ezt sem bánom: egyik lehetőség hozza magávala másikat úgyis!


Amit írsz a kezdőtőkéről az megerősíti, hogy valahonnan nekem is össze kellene szednem...

2009. márc. 23. 21:25
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hát kölcsönt többet soha!A helyedben egy kisvárost választanék,ahol lehet hivatalos munkát találni(had fogyjanak a tartozások)Mellette plusz munka(jön a nyár,kezdődnek a szüretek,gyermekvigyázás szünet alatt,takarítani időseknél stb.)Kisvárosban vannak ilyen lehetőségek.Albérletet próbáld meg másokkal együtt(sokan keresnek"lakótársat",vagy csak egy szobát bérelni,olcsóbban kijössz!Pár év alatt egyenesbe tudsz jönni!

Nem írtad,de ha van nyelvtudásod,külföld is szóba jöhet...

2009. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is. A kutyáim miatt nem tudok külföldre menni. Igen, sokat, sokfélét kell dolgoznom, ez látszik már, mert ha főállásba megyek, ugrik a fizetésem nagy része- vonni fogják. :(

Igazából ez az egyetlen, amitől félek.

2009. márc. 24. 07:22
 14/15 anonim ***** válasza:

Menj be az egyetemekre/fősulikra, ott van a plakáton sok hirdetés, hogy szoba kiadó. És bár osztozkodnod kell, így olcsóbban kijössz. Sok sikert, és erőt kívánok.

(Amúgy a kutyák miatt semmilyen albérletet nem lesz könnyű találnod, mert sok tulaj nem engedi)

2009. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szia, most olvastam vegig a hozzaszolasokat,mert most kerultem epp olyan helyzetbe en is, h a padlon a nullan vagyok...ujra kell kezdeni az eletemet, es nemtudom hogyan fogjak hozza
2020. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!