Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elhagyni készülök a férjemet....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyni készülök a férjemet. Hogyan kezdjem az új életemet?

Figyelt kérdés

Elsőre talán ostobának látszik a kérdés. Alapok: több rendbeli szenvedélyei, "függései" vannak, (így ismertem meg őt), amelyeket a házasságunk kezdetén uralt valamelyest, de a helyzet így 4 év után romlik. Minden jó szándékom, kapcsolatmentő ötletem kudarcba fulladt: mert nem érzi, hogy baj lenne vele, a dolgaival. Gyakorlatilag pontosan ötvenedik vagyok a fontossági sorrendjében.. A szenvedélyei anyagi romlásba dönttöttek mindkettőnket, így nem a nulláról, hanem kb mínusz 3Millióról kell elindulnom újra az Élet felé-ezt vállaltam a szabadságom érdekében. Köztünk nem kis korkülönbség van, hiszem, hogy élhetek még teljes életet, szülhetek gyereket (még nincs).

De.

Másik városba költözöm, új munkahelyet, bérelhető lakást kell találnom, nulla forinttal a zsebemben, és úgy, hogy ha "fehér", bejelentett állásom lesz, akkor a fizetésem felét vonni fogják a követelő cégek.

Világ életemben képes voltam gondoskodni magamról, ezen belül igényes, kulturált életet éltem, biztos vagyok abban, hogy most is sikerülni fog. De a kezdet eléggé patthelyzetnek tűnik, mint egy megfejthetetlen egyenlet.(nincs népszerű, keresett szakmám, sima átlagvégzettségeim vannak, amelyekből csak éhen halni lehet) Hogyan kell tehát nullából új életet kezdeni? Mások vajon hogy csinálják? Mert, hogy nem vagyok ezzel egyedül, azt biztosra veszem- ha büszke erre nem is vagyok.

Köszönöm a tippeket.


2009. márc. 23. 19:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Senki? :(
2009. márc. 23. 19:32
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Valami háttered, hátszeled csak van. Barátok, családod? Vagy teljesen egyedül állsz a világban?

Amúgy azt mondják, ha valahol bezárul egy kapu, mindig nyílik helyette új. Jönnek az újabb lehetőségek, amikről előre nem is álmodtál volna: új munkahely, új barátok, új társ stb. Az ember gyakran úgy érzi az új életszakasz kezdetén, mintha a semmibe ugrana, aztán utólag derül ki, hogy rengeteg lehetőség várt rá, és felesleges volt a sok aggodalom.

2009. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is ilyesmit ismételgetek magamban- és hiszem, hogy igaz. Optimista alkat vagyok, és ez hasznomra válik most, mert azért persze, én is félek az újtól, az ismeretlentől... Azaz ez nem is igazi félelem, inkább várom már!

Igen, most ezzel a gondommal egyedül vagyok, nekem kell megoldanom, nincs segítségem. A környezetem nem helyesli a döntésemet- ők úgy gondolják, ebben a világban nem szabad egyedül élnem.

De ha maradok- abba biztos, hogy tönkre megyek. Életem legnagyobb kihívása ez, és biztos, hogy csak a kezdeti lépéseket kellene valahogyan kitalálnom, a többi jön magától...

2009. márc. 23. 19:57
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a környezeted nem helyesli a döntésed, mert aggódnak miattad, de biztos vagyok benne, hogy amint elszántad magad és cselekszel, melléd fognak állni! Nem elhagyni akarnak, csak próbálnak visszafogni, mert féltenek.
2009. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, biztos, hogy meg fogják érteni a döntésemet. Tudom azt is, hogy féltenek- és igazuk van. Lelki támogatáson kívül azonban a későbbiekben sem fogok mást kapni tőlük, az Új életem anyagi oldalát nekem kell megalapoznom.

Lövésem sincs, egyelőre hogyan...

2009. márc. 23. 20:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyagiak szempontjából egyedül csak könnyebb lesz, hiszen senkiért nem vagy felelős. Van olyan ismerősöm, aki két gyerekkel (3 és 5 évesek) volt kénytelen annak idején nekimenni az ismeretlennek. Azóta már újra férjhez ment, boldog házasságban él.
2009. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
89%
Úgy érted, anyagilag? Nehéz helyzet, ez biztos.. Próbálj meg kölcsönkérni némi indulótőkét. Hm?
2009. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Vagy, ha nem tudsz kérni, helyesebb esetleg csak akkor elköltöznöd, ha már a kezdetekhez szükséges pénzt összespóroltad.. Máshogy nem hinném, hogy megy.
2009. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Pont ez a lényeg! Hogy nincs kölcsönkérés, szóba sem jöhet (nincs kitől) és az egyébként nem rossz munkahelyem egy hónapja megszűnt... Most itthon ettől kiélezettebb a helyzet persze, azon veszem észre magam, hogy undorodom, ha hozzám ér... A hazugságai miatt.

Szóval amint felsejlik valami kezdeti megoldásféle, költözöm..

A legrosszabb az, hogy a férjemmel 4 év óta nem tudom megbeszélni a valós problémát, mert hárít erőből... Pillanatnyilag ott tart, hogy nyilván azért vagyok távolságtartó vele, mert van valakim, (magából indul ki, pedig nekem sosem volt, és míg el nem válunk, nem is lesz)mivel ő (szerinte)nem tett semmi rosszat, sőt, ő egy remek mintaember...

(Aki a csillagokat is lehazudja eközben az égről, pókerarccal, bele a szemembe).

Grrrrrrrrrr...

Muszáj eközben higgadtnak lennem, különben ordibálna, agresszív volna velem, és attól már félek... Fogalma nincs, hogy el akarom hagyni, abban a pillanatban kidobna az utcára...

2009. márc. 23. 21:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is hasonlo cipoben jartam mint te evekkel ezelott. Szerencsere nagy adosagom nem volt, a szuleimtol kaptam 100ezer forintot alberletre. Semmi nelkul koltoztem fel a fovarosba. Az alberletet gyors sikerult talalnom, a "minel olcsobb, annal jobb" kategoriara alltam ra. Munkat 2 hetbe telt mig talaltam. A kezdeti idoszak nagyon kemeny volt. Sokszor alig ettem, mert nem volt penzem kajara, nagyon le is fogytam, mindenen sporoltam. Aztan szep lassan visszafizettem a kolcsonkapott penzt, majd aprankent felre is tudtam tenni. Nem allt szandekomban ezt az eletet folytatni. Elhataroztam, h sok vesztenivalom nincs, kulfoldon probalok szerencset. Osszegyujtottem az ehhez szukseges penzt, es kijottem. Azota is itt elek, nem is fogok visszamenni, csak latogatoba a rokonokhoz. Ferjhez mentem, es egy 3 honapos kisfiu anyukaja vagyok. Nem lesz konnyu, de minden attol fugg, mennyire talpra esett vagy, mennyire tudod kihasznalni az elet adta lehetosegeket.
2009. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!